2012 Lapkričio 07

Legalioje rinkoje alkoholinių gėrimų vartojimas mažėja

veidas.lt


Bendras legalaus absoliutaus alkoholio suvartojimas Lietuvoje, per pastaruosius keletą metų nukritęs daugiau kaip 20 proc., per pirmus tris 2012 m. ketvirčius ir toliau mažėjo, parodė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) patiekti duomenys.

Bendras absoliutaus legalaus alkoholio suvartojimas, palyginti su 2011 m. sausiu-rugsėju, nukrito apie 1,3 procento. Bendrus rezultatus labiausiai paveikė didžiausios kategorijos – alaus – vartojimo mažėjimas. 2012 m. sausį-rugsėjį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jo vartojimas nukrito apie 4,2 procento iki 232,4 mln. litrų.

2012 m. sausį-rugsėjį šiek tiek – apie 3,5 proc. – augo lengvų vynų ir sidro suvartojimas. Tradicinių vynuogių vynų vartojimas stabilizavosi ir smarkiai nekito. Stabilizacijos tendencija pastebima ir spiritinių gėrimų rinkoje, kuri labiausiai kenčia nuo šešėlio. Spiritinių gėrimų ir kokteilių suvartojimas per pirmus tris metų ketvirčius, palyginti su 2011 m. tuo pačiu laikotarpiu, nekito. Pažymėtina, kad legalių spiritinių gėrimų rinka per pastaruosius keletą metų nukrito daugiau nei 40 proc., o Lietuvos laisvos rinkos institutas (LLRI) nustatė, kad šie skaičiai atspindi tik 64 proc. suvartojimo – likę 36 proc. visų Lietuvoje suvartojamų spiritinių gėrimų yra nelegalūs.

Alkoholiniais gėrimais prekiaujančių įmonių asociacijos (AGPĮA) direktorius Romas Apulskis teigia, kad alkoholio suvartojimas vienam žmogui yra gana stabilus, tačiau prognozuoja, kad Statistikos departamento skaičiavimai, kurie bus skelbiami kitų metų pradžioje, indikuos legalaus alkoholio suvartojimo vienam gyventojui augimą. „To priežastis – 2011 metais įvykęs gyventojų surašymas ir atitinkamai atliktos gyventojų skaičiaus korekcijos“, – teigia AGPĮA direktorius Romas Apulskis.

Romas Apulskis taip pat pastebi, kad vartotojai pastaruoju metu linkę rinktis aiškiomis skoninėmis savybėmis pasižyminčius gėrimus – trauktines, brendžius bei vynus. Tuo tarpu degtinės vartojimas jau kuris laikas palengva mažėja.

Tuo tarpu alkoholinių gėrimų gamybai naudojamų žaliavų kainos auga. Grūdų kainos per pastaruosius keletą metų pakilo daugiau nei du kartus ir šiemet pasiekė rekordines aukštumas. Ekstra klasės kviečiai superkami po 830-840 litų už toną, pirmos klasės – po 800 litų, rugių tonos kaina irgi jau perkopusi 700 litų. Statistikos departamento duomenimis, 2012 m. rugpjūčio mėn., palyginti su tuo pačiu 2011 m. laikotarpiu, kvietrugiai pabrango 16,5 proc., kviečiai – 11,6 proc., rugiai – 3,6 procento.

Visame pasaulyje auga ir vynų kainos. Kaip praneša Med&A vyno prekybininkų asociacija, Italijoje vidutinio brangumo vynų kaina per pastaruosius metus padidėjo mažiausiai 30-35 proc., o žemesnio segmento kainos ūgtelėjo net 50 procentų. Vyno brangimas tiesiogiai įtakoja ir vyno distiliato – brendžio kainas, kurios taip pat auga.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. as as rašo:

    alkobrudo pramones statistika.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...