Halls Winter Rally

Latvių lenktynininkų triumfas

veidas.lt

"Veido" archyvas

Ralyje nugalėjo latvis Andis Neikšanas, prizines vietas užėmė taip pat Latvijos lenktynininkai

Sausio 29-ąją Utenos regione įvyko greičiausia žiemos šventė “Halls Winter Rally”. Lenktynės, sutraukusios rekordinį dalyvių ir žiūrovų skaičių, buvo 2011-ųjų Lietuvos ir Latvijos ralio čempionatų startas. Jos taip pat tapo ir vienu iš Baltijos žiemos ralio taurės etapų.

Ralyje tempą diktavo latviai: nugalėjo Andis Neikšanas, antras liko jo brolis Maris, o trečią vietą užėmė Janis Feldmanis. Iš lietuvių greičiausias buvo Dominykas Butvilas, septyniomis sekundėmis aplenkęs identiškus laikus užfiksavusius Martyną Samsoną ir Roką Lipeikį.

Prie starto linijos stojo beveik 100 ekipažų

Žiemišką šeštadienio rytą prie starto linijos stojo 97 dalyvių ekipažai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Rusijos bei Ukrainos, kurių laukė techniški skirtingų konfigūracijų greičio ruožai. Toks didelis dalyvių skaičius liudijo, kad šių metų “Halls Winter Rally” tapo pačiu gausiausiu žiemos ralio etapu nuo pat 1994-ųjų, kai nepriklausomoje Lietuvoje prasidėjo žiemos ralio istorija.

Solidus dalyvių skaičius į Utenos apylinkes sutraukė minias ralio gerbėjų, atvykusių stebėti varžybų. Anot ralio organizatoriaus, žinomo lenktynininko Benedikto Vanago, galima pasidžiaugti, kad tradiciškai susirinkusios dešimtys tūkstančių žiūrovų elgėsi drausmingai ir kultūringai, o varžybų metu incidentų nenutiko. B.Vanagas šįkart pats startavo lenktynėse, kartu su naujuoju šturmanu Mariumi Zaikausku, kuriose gynė “Subaru Pitlane Rally Team” garbę.

Latvius lydėjo sėkmė, lietuvius persekiojo nelaimės

Pirmasis greičio ruožas parodė, kad Latvijos atstovai šiemet buvo nusiteikę kovingai ir iškart šturmavo lyderių pozicijas. Kaimynus pavyti mėginusius lietuvius persekiojo nesėkmės: jau pirmajame greičio ruože sugedo Vytauto Švedo automobilis. Netrukus iš ralio pasitraukė dar keli greiti lietuviai. Nepasisekė Deividui Jociui ir Ramūnui Čapkauskui. Pastarasis viename iš greičio ruožų patyrė avariją. Paradoksalu, tačiau tai buvo pirmasis lietuvio virtimas per visą jo sportinę karjerą.

Latviams toliau diktuojant tempą ginti Lietuvos lenktynininkų garbės liko Martyno Samsono, Dominyko Butvilo ir Roko Lipeikio ekipažai. Finišuojant pergalę tarp lietuvių ekipažų išplėšė D.Butvilas su šturmanu Renatu Vaitkevičiumi. Maža sensacija tapo Martyno Samsono bei Mindaugo Varžos ir Roko Lipeikio bei jam talkinusios Ingos Lipeikytės rezultatas – 115 kilometrų greičio ruožų įveikę per 1 valandą, 5 minutes ir 47,2 sekundes abu ekipažai pademonstravo vienodus laikus. Pagal galiojančias taisykles pirmas vis dėlto finišavo uteniškis M.Samsonas, nes greičiau įveikė pirmąjį greičio ruožą.

“Halls Winter Rally”, kurį sudarė dvylika ralio greičio ruožų, finišą pavyko pasiekti 68 ekipažams.