2012 Lapkričio 06

Latvijos sostinė nušvis šviesų ir spalvų festivalio „Staro Riga“ metu

veidas.lt


Lapkričio 15-18 d. Rygoje jau penktą kartą vyks vienas ryškiausių rudens sezono renginių – kasmetinis šviesų festivalis „Staro Riga“ (liet. „Spinduliuojanti Ryga“), kurio metu vieną gražiausių Europos senamiesčių apgaubia šviesų šou, lazerių ir vaizdo projekcijos. Šis festivalis – tai puiki galimybė pamatyti kitokią, nekasdienišką Rygą su daugybe įvairių šviesų instaliacijų ant skirtingų miesto pastatų, paminklų ir kitų objektų. Kitokiu kampu į miestą pažvelgti pakvies daugiau nei 100 objektų.

Festivalio metu Rygos miesto aplinka žaidžiama naudojant ne tik šviesų instaliacijas, bet ir specialius vaizdo projekcijų apšvietimo elementus bei garsines instaliacijas. Kiekvienas festivalio objektas – vis naujas ir kitoks spektaklis, o visas „Staro Riga” festivalis – tai metas, kai miesto gyventojai ir svečiai gali keliauti naktine Ryga ir grožėtis po visa miestą išsidėsčiusiomis kerinčiomis šviesų instaliacijomis. Festivalis taip pat suteikia progą įvertinti miesto architektūrą iš visai kitos perspektyvos nei įprastą dieną ar vakarą.

„Staro Riga“ festivalio metu neatpažįstamai pasikeis daugiau nei 100 vietų, tarp kurių visi pagrindiniai Rygos objektai – Latvijos nacionalinė opera, Rygos pilis, Juodagalvių namas, Nacionalinės bibliotekos pastatas, taip pat miesto aikštės, skverai, tiltai, paminklai ir įvairūs kiti miesto statiniai. Kai kurie festivalio objektai žavės ne tik šviesomis, bet ir muzikiniais bei teatro pasirodymais, žiūrovų įtraukimu į vaidinimus ir žaidimus šviesomis.

Anot organizatorių, šviesų festivalio „Staro Riga“ tikslas yra miesto gyventojams ir svečiams suteikti galimybę išeiti į gatves naktį ir pasimėgauti miestu ir šviesomis, kai dienos vis labiau trumpėja, o naktys – ilgėja. Praėjusiais metais festivalyje dalyvavo daugiau nei 100 000 Rygos miesto gyventojų ir svečių.

Visą informaciją apie festivalį ir jo metu vyksiančius renginius galite rasti „Staro Riga“ interneto svetainėje http://www.staroriga.lv/en, čia taip pat galėsite balsuoti už Jums labiausiai patikusią „Staro Riga“ festivalio instaliaciją. Taip  pat kviečiame apsilankyti LiveRiga portale www.liveriga.com, kur rasite visą informaciją apie atvykimą į Rygą, apgyvendinimo galimybes ir pramogas bei daugybę būdų smagiai ir turiningai praleisti laisvalaikį Latvijos sostinėje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...