2010 Liepos 23

Kęstutis Kvainauskas

Laimi tik aktyvūs ir išprusę

veidas.lt

Visų pirma jau seniai laikas pradėti skaityti sutartis, kurias pasirašome. Dažnai į sutartis būna įtraukti punktai, kad bankas pasilieka sau teisę keisti sutarties sąlygas dar nepasibaigus jos galiojimo laikui. Teisiškai tai gali būti laikoma nesąžininga sutarties sąlyga.

Apskritai vartotojai, ypač finansinių paslaugų pirkėjai, turėtų būti aktyvesni ir labiau išprusę – juk pasirašo sutartis su kur kas geriau pasikausčiusiu ir, natūralu, savo interesų paisančiu partneriu. Aktyvumas niekada nekenkia ir dažnai klientas turi daug galimybių laimėti – juridiškai vartotojas visada laikomas silpnesniąja puse, nes sutartį rengia bankas, o klientas prie jos tik prisideda, todėl jis pirmiausia ir ginamas.

Tačiau patyrus neteisybę nebūtina pačiam bėgti į teismą. Pradėti vertėtų nuo vartotojų teisų tarnybų – jų sprendimai tikrai gerai drausmina paslaugų teikėjus. Aktyvūs vartotojai padaro paslaugą ir kitiems nuskriaustiesiems – atsiradus bent vienam bausmės precedentui, paslaugų teikėjai nedrįsta toliau laužyti sutarčių, nes pakartotinės baudos yra jau dešimtis kartų didesnės.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...