2015 Rugsėjo 12

Labai geras daiktas yra televizorius. Ar tikrai?

veidas.lt

Pasišovusi pirmąją naujo televizijų sezono savaitę pabūti uolia jų žiūrove, džiūgavau – kas gali būti geriau, nei darbo metu žiūrėti televizorių. Net ėmiau niūniuoti legendinę „Tele bim bam“ dainelę „Labai geras daiktas yra televizorius“. Bet niūniavosi neilgai.

 

Aušra LĖKA

 

Patogiai susirangau ant sofos, pultelis rankoje ir – į atsinaujinusį, svarbesnį nei tai, kas svarbiausia, 20 kartų visaip labiau, juokingiausią ir dar įvairiausiais epitetais apšlovintą televizijos pasaulį.

Aperityvas, kaip žinoma, skirtas apetitui sužadinti. Tad didžiausių lietuviškų TV kanalų – TV3, LNK ir LRT televizijos, kurie visi trys naują sezoną šiemet pradėjo nuo rugpjūčio 31-osios, pirmosios naujo sezono laidos, nesvarbu, naujos ar iš ankstesnių sezonų, tikiuosi, bus išskirtinės, mat pagal jas žiūrovas spręs, žiūrėti jas ar ne. O konkurencija dėl žiūrovo (komerciniuose kanaluose tai reiškia ir dėl reklamos) – nuožmi.

Nusiteikusi būti viliojama naujais ir kokybiškais produktais – spūst pultelį. Tiesa, prabangos visą savaitę vien žiūrėti televizorių neturėjau, tad, ačiū šiuolaikinės televizijos išmanumui, kasdien pažiūrėdavau po porciją tos ir ankstesnių dienų programos, stengdamasi laidas surikiuoti pagal žanrą ar tematiką.

 

Uvertiūra: vieni investavo į reginį, kiti – į vaišes

Jei jau pasižadėjau akis pražiūrėti į naujo sezono lietuviškus kanalus, jaučiu pareigą pradėti nuo uvertiūros – sezono pristatymų.

LRT jubiliejinį 90-ąjį radijo ir 58-ąjį televizijos sezoną atvėrė Valdovų rūmuose. Jei net nieko nežinotum apie šią televiziją, iš pristatymo vietos ir turinio galėtum spręsti, kad tai solidus kanalas, o jungiantis su kitais miestais ir pasaulio šalimis pasiųstas signalas, kad tai – ne kokia vieno kiemo televizija.

Pagal pavardžių pasikartojimo dažnumą atrodė, kad kanalas turi dvi žvaigždes – Edmundą Jakilaitį ir Zitą Kelmickaitę, kurių pilna ir kur reikia, ir kur be jų puikiai galima apsieiti. Žinoma, tokios charizmatiškos asmenybės – lobis. Bet kai „Auksinio proto“ savireklama paremta pirma iš jo šią sezoną iškritusia Z.Kelmickaite, klausimas vienintelis – už ką jai taip? O E.Jakilaitis, lietuviškasis Larry Kingas, lyg koks Užgavėnių persirengėlis, Kauno Rotušės aikštėje demonstravo kojas su projekto „Nacionalinė ekspedicija. Nemunu per Lietuvą“ šortais, o po keliolikos minučių jau su solidžia eilute dirigavo dūdų orkestrui.

Apskritai sezono pristatymas dar kartą parodė, kad šou nėra stiprioji LRT pusė. Kai tik šis kanalas bando pataikyti į komercinių TV stilių, atrodo geriausiu atveju komiškai. Kai pagirtiną už patriotizmą laidą „Tikri vyrai“, skirtą paskatinti jaunimą eiti tarnauti į kariuomenę, pristatė iš komercinių kanalų šou ir skandalų laidų matyta toli gražu ne šaukiamojo amžiaus moteriškė vakariniu makiažu (ir pirmoje naujojo sezono laidoje vis kartojusi, kad ji be makiažo ir kariuomenėje neištvers) – ar tai tikrai tas pavyzdys, kuris turėtų patraukti jaunimą?

O kai LRT sezono atidarymo šventės muzikinė programa apsiribojo „Eurovizijoje“ kukliai pasirodžiusiais keturiais atlikėjais ir Rosita Čivilyte, beliko spėlioti: gal „Eurovizijos“ dalyvius sutartys verčia koncertuoti LRT nemokamai, o LRT nutarė investuoti į vaišes, bet ne į reginį savo svečiams, o paskui ir kanalo žiūrovams.

Ką jau kalbėti apie tai, kad reklamos nerodantis TV kanalas vis tiek apie porą minučių skyrė savireklamos intarpui, kuriame pristatė tą patį, ką tik ką jau buvo pristatęs.

TV3 ir šiemet 20-metį švenčianti jauniausia iš didžiųjų trejetuko LNK eteryje savo pristatymų dar neparodė, bet LNK savo fejerverkais, lazerių šou, atrakcijomis sostinės Katedros aikštėje ir Bernardinų sode jau padarė šventę ne tik iš renginio į renginį kaip į darbą vaikštančiai grupei draugų, bet ir nemažai daliai savo auditorijos. TV3 taip pat nepristigo fantazijos parengti įspūdingą reginį, kaip ir dera televizijai.

 

Komercinių žinių vedėjai: solidūs vyrai ir jaunos gražuolės

Kad ir papeikusi LRT, savo „darbinį“ televizinį rytą, žinoma, pradedu nuo „Labas rytas, Lietuva“. Nuo ko daugiau – juk tai vienintelė rytinė laida. Ambicijų kurti tokią laidą turėjo ir kiti kanalai, bet jos baigėsi fiasko. O „Labas rytas, Lietuva“, atvirkščiai, dar ir plečiasi: naująjį sezoną žadina ir šeštadieniais, tiesa, leisdama kiek ilgiau pamiegoti.

LRT plečia ir visą savo informacinių laidų frontą – be ligšiolinių naujienų laidų, net naktį bus kartojamos trumposios žinios. Įdomu viena: ar pasaulyje nutikus kokiam svarbiam įvykiui žinios bus atnaujintos? Beje, nuo šiol nacionalinis transliuotojas neis miegoti visą naktį, tik originalios programos naktinėtojams nesiūlys – eteris bus skirtas kartojimams.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-36-2015-m arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

 

 

 

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. jone jone rašo:

    Neskanu ;(


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...