2015 Rugsėjo 09

Kurti ir kuruoti kiną moksleivius kviečia „Skalvijos“ kino akademija

veidas.lt

Aušros Umbrasaitės nuotr.

Naujų metų proga Akademija ir vėl kviečia mokytis kino 9-12 klasių moksleivius. „Skalvijos“ kino akademijos koordinatorė Akvilė Gelažiūtė pasakoja, kad akademijoje pristatoma visiškai nauja programa – kino programų kuravimas.

Emilija PLEPYTĖ

„Vis daugiau atsiranda filmų festivalių ir kitų kino renginių, todėl ir profesionalių jų programų kuratorių poreikis didėja. Šias studijas jau baigė dvi lietuvės, Aistė Račaitytė ir Mantė Valiūnaitė, kurios ir dėstys akademijoje besimokantiems moksleiviams“, – sakė A. Gelažiūtė.

Pasak  M. Valiūnaitės, ši profesija reikalauja organizacinių  gebėjimų – vadyba, derybos, kontaktų mezgimas ir paieškos, ir meninio išprusimo, padedančio suvokti filmo reikšmę.

Patyręs kino programų kuratorius turi išmanyti kino istoriją ir kino teorijas, nuolat domėtis kino kontekstu, stebėti tai, kas vyksta didžiuosiuose kino festivaliuose ir visame pasaulyje.

„Kino istorijos, teorijos žinios čia panaudojamos praktiškai. Yra galimybė lankytis įvairiuose kino festivaliuose, susitikti su filmų kūrėjais akis į akį.“, – sakė M. Valiūnaitė.

Kino programų kuravimą pasirinkę moksleiviai stebės ir analizuos Lietuvoje vykstančius kino festivalius, jų programas ir jų sudarymo principus, gilinsis į techninius aspektus. Galiausiai patys savarankiškai sudarys kino programą, kurią galės pristatyti „Skalvijos“ kino centre.

Šiemet SKA  renkami du „pirmokų“ kursai – vaidybinio kino režisūra ir Kino programų kuravimas. Kaip teigiama „Skalvijos“ pranešime spaudai susidomėję moksleiviai kviečiami registruotis į kino kuravimo programą iki rugsėjo 20 d. el. paštu akademija@skalvija.lt.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...