2012 Liepos 18

Kurorte verda gyvenimas Palangos ritmu

veidas.lt


„Opa Opa Opapa, juda juda Palanga!“ – netyla skanduotė populiariausiame šalies kurorte. Nemokamos šokių pamokos po atviru dangumi, Palangos Jūratės ir Kastyčio skvere, kasdien sutraukia gausius būrius smalsuolių, norinčių išmėginti savo jėgas šokio sūkury.

Palangos miesto siekį tapti šeimos kurortu sėkmingai įprasmina visuotinio šokio iniciatyva, prasidėjusi birželio pirmosiomis dienomis, Palangoje praūžusiame audringame šokių festivalyje „Palangos ritmu 2012“. Festivalio metu akis paganyti ir kojas pakilnoti galėjo įvairiausių šokių stilių mėgėjai. Tikslas buvo sukviesti į vieną vietą kuo daugiau šokio entuziastų ir kartu su jais sukurti šokio bendruomenės šventę, kuri pritrauktų ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių šokio mėgėjus.

Viena iš pamokų organizatorių, „Šokių akademijos“ Vilniuje ir Kaune vadovė Jurgita Česnavičiūtė sako, kad šokiai domina įvairaus amžiaus žmones – tiek vaikus, tiek jaunimą, tiek suaugusiuosius ir senjorus. Šoka ne tik lietuviai, bet ir Palangoje poilsiaujantys svečiai iš Vokietijos, Rusijos ir net Čikagos.

„Mokome pačių įvairiausių šokių: nuo Lotynų Amerikos žingsnelių iki vakarėlių šokių pagal klubinę muziką. Nacionalinio šokio mylėtojai gali patrypti polką, o vaikams labiausiai patinka ančiukų šokis ar temperamentingoji makarena. Taigi minia labai marga,“ – pasakoja J. Česnavičiūtė, neslėpdama, jog aktyviausi pamokų dalyviai pamaloninami simbolinėmis dovanėlėmis. Už entuziazmą ir meilę šokiui specialiu prizu buvo apdovanota užsieniečių senjorų pora.

Nemokamų pamokų rengėjų teigimu, sunku būtų pasakyti, kokio stiliaus šokiai sulaukia didžiausio susidomėjimo, kadangi pasirinkimai tikrai labai įvairūs. J. Česnavičiūtė akcentuoja, kad tokias visuotinio šokio iniciatyvas reikėtų organizuoti dažniau, nes stebint minią vis dėlto jaučiamas neryžtingumas, drąsos viešai pamiklinti kojas stygius.

„Esu labai užsiėmusi, bet ši idėja mane labai uždegė, todėl atsisakiau ankstesnių planų, kad prisidėčiau prie šokio populiarinimo iniciatyvos. Kaip tik tokiomis formomis ir tobulėja šokis, o žmonėms tai ne tik pramoga, bet ir proga išbandyti save kitokiame amplua. Žinoma ir vieta pasirinkta labai apgalvotai – populiarus kurortas, kur nei saulės, nei geros nuotaikos netrūksta. Net lietui lyjant šokėjai ritmingai taškosi balose,“ – emocijomis dalijasi profesionali šokėja.

Šokiai Palangos Jūratės ir Kastyčio skvere tęsis iki liepos 27 dienos. Nemokamos šokių pamokos vyksta du kartus per dieną – 14 ir 20 valandomis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...