2010 Balandžio 23

SPA centrai

Kuris SPA centras geriausias

veidas.lt

"Veido" archyvas

Šiuo metu speciali darbo grupė rengia naują Turizmo įstatymo projektą, kuris turėtų pagaliau išaiškinti, kas yra sanatorija, kas viešbučio SPA ir kas dienos SPA. Mat šių jau į asociaciją susibūrusių įstaigų vadovai vis dar tebesiginčija dėl savo statuso.

Daugumos viešbučių SPA vadovai norėtų, kad jų įstaigos būtų prilygintos senas kurortinio sanatorinio gydymo ir sveikatinimo tradicijas turinčioms Druskininkų, Birštono ir Palangos gydykloms. Bet šių atstovai atkerta, kad šiuolaikiška aplinka, supirkta naujausia įranga, skirta klientams lepinti, ar atsivežtas gydomasis purvas dar negarantuoja sveikatinimo paslaugų, galinčių prilygti sanatoriniam gydymui, kokybės.

Dabar jau atsistatydinusi Turizmo departamento vadovė Nijolė Kliokienė Lietuvą mato kaip įvairiapusio turizmo šalį. Viena šio turizmo krypčių – gydomasis ir lepinamasis turizmas.

Taigi savaitraštis “Veidas” antrą kartą domisi, kur geriausia gydytis, kur atsipalaiduoti, o kur gali pasilepinti skubantys ir daugiau nei kelių valandų per dieną negalintys šioms procedūroms skirti žmonės.

Geriausia gydytis Druskininkuose ir Birštone

Mūsų reitinge antrus metus iš eilės geriausiu gydomuoju SPA centru tapo senas sanatorinio gydymo tradicijas turinti sanatorija “Eglė”. Ji teikia daugiausiai įvairių gydomųjų ir sveikatinimo bei papildomų paslaugų: vaikų priežiūros, skaityklos ir bibliotekos, siūlo ilsėtis žiemos sode ar apsilankyti sporto ir treniruoklių salėje, išsinuomoti dviratį ir kt.

Patiems išrankiausiems kurortininkams vertėtų rinktis šios sanatorijos apgyvendinimo paslaugas naujausiame korpuse “Eglė+”, mat kai kurie kiti dar sovietmečiu statyti korpusai nėra sujungti su naujuoju gydyklų kompleksu ir valgykla, tad į juos reikia eiti per lauką.

Kita vertus, tuose korpusuose, kurie įsikūrę atokiau nuo naujųjų gydyklų, apgyvendinimo kainos yra mažesnės. Bet šiemet “Eglės” sanatorija savo klientams taiko gana daug įvairių nuolaidų.

Į antrą vietą šiemet pakilo Birštono sanatorija “Tulpė”. Ši senas sanatorinio gydymo tradicijas turinti gydykla irgi teikia daug gydomųjų ir sveikatinimo paslaugų, taiko specialių nuolaidų ne tik besiilsintiems “Tulpės” sanatorijoje, bet ir kitų Birštono viešbučių klientams. Standartinė nuolaida kitų šio kurorto viešbučių klientams – apie 10 proc. Per metus standartinio vieno kelialapio, į kurį įeina procedūros, maitinimas ir apgyvendinimas, kaina šioje sanatorijoje nukrito maždaug trečdaliu.

Šioje sanatorijoje siūlomi ir specialūs masažai vaikams, kurių kaina maždaug perpus mažesnė, nei už tokį pat masažą tenka pakloti suaugusiajam. Svarbu paminėti, kad klasikinių masažų trukmė čia ilgesnė – vidutiniškai apie 25–30 min., nors daugelyje kitų sanatorijų tetrunka apie 15–18 min. Akivaizdus ir dar vienas dalykas: kadangi Birštonas dar nėra tapęs tokiu traukos centru kaip Druskininkai, čionykštės masažuotojos dirba gerokai nuoširdžiau ir yra malonesnės.

Trečią vietą užimančios Druskininkuose įsikūrusios gydyklos “SPA Vilnius SANA” pigiausias kelialapis per metus atpigo daugiau nei perpus. Pernai ilsėtis šioje Druskininkų gydykloje kainavo 320 Lt, o šiemet – tik 148 Lt. “SPA Vilnius SANA” irgi teikia itin platų gydomųjų ir lepinamųjų SPA paslaugų spektrą (230 skirtingų procedūrų), gydyklos patalpos tikrai modernios, o darbuotojai patyrę.

Į ketvirtą vietą iš devintosios šiemet pakilo Druskininkų gydykla. Kurorto savivaldybės vadovų iniciatyva dar prieš kelerius metus atnaujintos gydyklos, palyginti su kai kuriomis kitomis sanatorijomis, jau yra šiek tiek apšiurusios. Vis dėlto paslaugų kiekiu, kokybe ir kainomis ši gydykla lenkia daugelį kitų.

Žemiausiose šio reitingo vietose liko pajūrio gydyklos. Nors jos skelbiasi esančios kurortinio gydymo paslaugas teikiančios įstaigos, akivaizdu, kad iš tiesų labiau orientuojasi į vasarotojus ir tuos pacientus, kurie čia ilsisi su Valstybinės ligonių kasos kelialapiais. Šių gydymo įstaigų paslaugų spektras, palyginti su vertintomis Druskininkų ir Birštono sanatorijomis, yra siauresnis arba labiau specializuotas, o kainos kandžiojasi.

Viešbučių ir dienos SPA lyderiai nesikeičia

Geriausių viešbučių SPA reitinge viešbutis “Druskininkai” šiemet susikeitė vietomis su “SPA Vilnius SANA”. Gerokai moderniau įrengtas “Druskininkų” viešbutis šiemet ypač stipriai – daugiau nei trečdaliu, palyginti su pernai metais, numušė pigiausio komplekso vienam asmeniui kainą ir tai nemažai prisidėjo prie to, kad šio viešbučio SPA centras iškilo į pirmą vietą.

Trečią vietą užėmė Druskininkų viešbutis “Europa Royale Druskininkai”, kurių klientai SPA paslaugomis naudojasi Druskininkų gydykloje. O į ketvirtą poziciją iš septintosios pakilo Trakų SPA centras “Trasalis”. Svarbu paminėti, kad jis tapo dalies vilniečių traukos centru, nes kai kurių paslaugų, pavyzdžiui, druskų kambario, sostinėje nėra.

Paslaugų spektras šiame Trakų SPA centre yra itin platus, siūloma daug procedūrų visai šeimai, organizuojami specialūs užsiėmimai nėščiosioms. “Trasalis”, palyginti su praėjusiais metais, pigiausio komplekso pasiūlymo kainą nuleido kone ketvirtadaliu. Beje, perkant pavienes procedūras, jos irgi atsieina pigiau nei tos pačios sostinėje. O šio SPA centro darbuotojos bendrauja pabrėžtinai mandagiai ir net užima vaikus, kol tėvai sveikatinasi.

Į penktąją reitingo vietą iš aštuntosios pakilo Birštono “Karališkoji rezidencija”. Tiesa, ši įstaiga ketina šiek tiek keisti orientaciją – planuoja teikti mažiau viešbučio SPA paslaugų ir orientuotis į gydomąjį poilsį, ypač vyresnio amžiaus žmonių.

Na, o dienos SPA lyderis šįmet tas pats, kaip ir pernai, – “SPA Vilnius DIA”, įsikūręs Vilniuje. Jis išsiskiria aukšta paslaugų kokybe ir prabanga. Dar svarbu pabrėžti, kad darbuotojai itin paslaugūs ir neįkyrūs.

Antroje vietoje, kaip ir pernai, liko Trakų “Trasalis”, trečioje – senas tradicijas turinti ir daug nuolatinių klientų subūrusi Grožio terapijos ir chirurgijos klinika.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...