2014 Birželio 29

Kristupo festivaliui – dvidešimt

veidas.lt


Sekmadienį (birželio 29 d.) Vilniuje liepsnojančiomis flamenko melodijomis prasidės jubiliejinis Kristupo vasaros festivalis.

Meno vadovas Donatas Katkus nesikuklina, rėžia tiesiai: du dešimtmečius jo ištikimai vairuojamas Kristupo vasaros festivalis – didžiausias muzikos festivalis Lietuvoje, šįmet per du mėnesius pakviesiantis į 55 koncertus.
„Jei kas tvirtina, kad penki koncertai per dvi savaites neva yra „aukštesnis lygis“ – netikėkite. Taip, galbūt pas mus iš Londono atvykstančių muzikantų pavardžių čia dar niekas nežino. Patys suprantate: kas mums, vilniečiams, tas apgailėtinas Londonas… Bet jūs ateikite ir paklausykite, kaip tie muzikantai groja“, – ragina maestro.
Ir primena, kaip greitai bėga laikas: ką tik Vilniaus festivalyje užsienio kūrėjų komandos pristatyta Georgo Friedricho Händelio oratorija „Aleksandro puota“ kadaise su teatriniais elementais festivalyje jau buvo atlikta Šv.Kristoforo kamerinio orkestro, tik premjeros žiūrovai tai pamiršo. O gaila…
„Be to, kiekviename Kristupo vasaros festivalyje pristatome svetur gyvenančius lietuvių muzikantus, taip tarsi sugrąžindami juos Lietuvai. Niekada nepamiršiu mūsų orkestro muzikantų veidų, kai jie pirmą kartą išgirdo Martyną Levickį – tuomet dar kuklų mokinuką iš Šiaulių… Jau tada matėme, kad auga didelė žvaigždė, ir neapsirikome. Savotiškai dubliuojame „Sugrįžimų“ festivalį, tačiau nieko tokio, nes prie „Sugrįžimų“ idėjos irgi esu šiek tiek prisidėjęs“, – neslepia D.Katkus.
Be to, Kristupo vasaros festivalio centras yra Vilnius, todėl, sudarant programą, stengtasi nepamiršti šiame mieste kartu su lietuviais nuo seno gyvenančių tautų – lenkų, žydų ir rusų muzikos.

Egzotiškų melodijų fontanas
Festivalio direktorė Jurgita Murauskienė atsiprašo, kad šįmet festivalio programą skelbti vėluojama. Delsimo priežastis ta, kad buvo kviesta daug muzikantų iš egzotiškų kraštų, o iš pietiečių išpešti tiesų atsakymą, atvyks jie ar ne į Lietuvą, užtrunka. „Kai kurie visgi sutiko atvykti“, – ironiškai priduria D.Katkus.
„Nepasididžiavo“ atlikėjai iš unikaliais dainininkais garsėjančios Gruzijos, ugningais ritmais viliojančios Ispanijos, aštriais pipiriukais masinančios Čilės, virtuozų kupinos Kinijos ir, žinoma, paslapčių persmelktos Afrikos – Alžyro, Malio ir Pietų Afrikos Respublikos.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 252014" bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-25-2014-m

 

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...