2012 Kovo 28

Kristinai Brazauskienei ir Vytautui Šustauskui – už trumpiausias politines vedybas su ambicijomis paveldėti prezidento vardą

veidas.lt


Prezidento našlė ir ubagų karalius garsiąją Frederico Beigbeder tezę “Meilė trunka trejus metus” perfrazavo į “Politinė meilė trunka tris mėnesius”. Rugpjūtį įvykusios politinės jungtuvės lapkritį iširo. Ponia Kristina taip apibendrino įvykusį faktą: „Šustauskas mane suvedžiojo, tik aš jį palikau.“
Po našlės Nr. 1 valstybėje kojomis ubagų karaliumi tituluojamas V.Šustauskas buvo paklojęs brangiausią turtą – savo partiją, viešai garbino ponios Kristinos stiprybę, grožį ir protą. Ji skolinga neliko: į naują politinę šeimą atėjo su vertingiausiu kraičiu – Lietuvos prezidento vardu.
Tiesa, našlė lyg ir nepaveldi mirusio vyro pareigų. Tačiau taip atrodo mums, bet ne poniai K.Brazauskienei ir „ubagui“ V.Šustauskui. Vis dėlto Teisingumo ministerijai neleidus pasisavinti prezidento vardo, nuovokioji ponia Kristina buvo pasišovusi partiją pavadinti Prezidento našlės sąjunga, nes juk puikiai suvokė, kad buvimas prezidento našle – vienintelė jos politinė vertė, mat kitais nuopelnais ar darbais visuomenės labui pasigirti negali, nebent kad daug metų buvo tituluojama valstybine “bufetava”.
Galų gale, besiginčydama, kaip pakrikštyti partiją – ar būti Kovotojų, ar Vienytojų sąjunga, nauja politinė porelė galutinai susiniovė. Ponia Kristina įsižeidė: jei ką dovanoji, nebegali paskui atsiimti nė dalies dovanos, tai yra jei partiją V.Šustauskas jai padovanojo, nėra ko paskui bandyti tapti bent jos vicepirmininku. Juolab skelbė jam suplanavusi tinkamesnę misiją – prireikus išmalti dantis žurnalistams. Tad ponia Kristina lemiamo partijos susiėjimo išvakarėse telefonu atsiuntė atsisveikinimo žinutę “Labanakt” ir puolė steigti naujos asmeninės Demokratinės darbo ir vienybės partijos.
Nieko nauja, juk artėjant Seimo rinkimams partijas steigia visi, kas netingi: vieni – Drąsos, kiti – Emigrantų, treti – Žmonių, lyg kitos vienytų ne Homo sapiens. “Suvedžiotų”, kaip K.Brazauskienė, ar “pamestų”, kaip V.Šustauskas, priešrinkiminiame partijų neršte – daugybė. Svarbiau kitkas: kad rinkėjai nesiduotų suvedžiojami klounų, triukšmadarių ar našlių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...