2013 Kovo 09

Kovo 11-osios proga – Vilniaus universiteto chorų koncertai Italijoje ir Maltoje

veidas.lt

Nepriklausomybės atkūrimo 23-ųjų metinių proga trys Vilniaus universiteto (VU) kolektyvai – mišrus choras „Gaudeamus“ ir merginų choras „Virgo“, vadovaujami Rasos Gelgotienės, ir VU kamerinis orkestras, vadovaujamas Pauliaus Bernardo Koncės, – surengs koncertus Italijos ir Maltos sostinėse.

Kovo 11 d. 19.30 val. Romos centre įsikūrusioje Santa Maria dei Miracoli bažnyčioje vyks Italijos lietuvių bendruomenės pastangomis surengtas VU choro „Gaudeamus“ ir baritono Nerijaus Masevičiaus koncertas. Romos publikai kolektyvas pristatys atnaujintą koncertinę programą, kurioje skambės J. Naujalio, Sh. Woodborne, J. Dominquez, Z. Kodaly, M. Bardos, J. S. Bach, G. F. Haendel, P. Casals, A .Paert, G.Fauret ir kitų kūriniai.

Kovo 16 d. 19.30 val. Valetos Šv. Dominyko bažnyčioje vyksiančiame Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtame koncerte skambės merginų choro „Virgo“ kartu su VU kameriniu orkestru atliekamos nuostabios romantizmo epochos prancūzų kompozitoriaus Leo Delibes mišios. Solines partijas atliks „Virgo“ choristės Severija Subačiūtė ir Dovilė Dovile Strepetkaitė.

„Koncertuodami užsienyje ne tik reprezentuojame savo šalį bei universitetą, prisidedame prie lietuvybės puoselėjimo, bet ir primename užsieniečiams apie Lietuvai svarbias istorijos datas “, – sakė VU chorų meno vadovė ir dirigentė Rasa Gelgotienė.

1980 m. įkurtame chore „Virgo“ dainuoja virš 60 VU studenčių. Jau pirmąjį savo veiklos dešimtmetį „Virgo“ pažymėjo gausiais diplomais ir laureato vardu Lietuvos chorų konkursuose, koncertais su Lietuvos kameriniu orkestru, žymiais solistais. Nuo 1990-jų kolektyvas nuolat kviečiamas į įvairius tarptautinius renginius užsienyje. Net po keletą kartų „Virgo“ dainavo Prancūzijos, Šveicarijos, Italijos, Ispanijos, Rusijos klausytojams, tris kartus surengė didelius turnė po JAV ir Kanadą, dainavo Danijoje, Belgijoje, Lenkijoje, Anglijoje, Portugalijoje, Kanarų salose, Graikijoje, Turkijoje, Meksikoje, Japonijoje, Norvegijoje. Laimėti net 10 tarptautinių konkursų.

Prieš porą metų 70 metų jubiliejų atšventę choras „Gaudeamus“ – vienas seniausių ir žinomiausių Lietuvos studentų kolektyvų. Choro vadovais buvo daug įžymių Lietuvos chorvedžių: K. Kaveckas, P. Sližys, P. Gylys, R. Zdanavičius. „Gaudeamus“ aktyviai dalyvauja Lietuvos bei tarptautiniuose festivaliuose ir konkursuose, iškilminguose Vilniaus universiteto renginiuose. Koncertuoja Lietuvos dainų šventėse, Baltijos šalių studentų chorų festivaliuose bei Lietuvos muzikų sąjungos, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų savivaldybių projektuose. Choras yra išleidęs tris kompaktines plokšteles ir įrašęs kūrinių Lietuvos radijo fondui.

Vilniaus universiteto kamerinis orkestras įkurtas 1979 m. Per savo gyvavimo laiką surengė daugiau nei 300 koncertų. Kolektyvas nuolat kviečiamas dalyvauti Universiteto iškilmėse, apdovanojimuose, jubiliejuose, minėjimuose, kasmet rengia Kalėdinius koncertus, koncertuoja su VU chorais. Kamerinis orkestras yra kamerinės muzikos festivalių Jerevane (1981, 1983) ir Vilniuje (1982) laureatas. Ansamblio repertuarą sudaro barokinė, klasikinė bei lietuvių autorių muzika. Kolektyvas yra parengęs kelis koncertų ciklus: „Bacho ir Hendelio kūriniai“, „Telemano muzika“, „Senoji ir šiuolaikinė lietuvių muzika“, „Klasikų miniatiūros“, „Mocarto kūriniai“.

Koncertai vyks:
Romoje – pirmadienį, kovo 11 d., 19.30 val. Santa Maria dei Miracoli bažnyčioje (Piazza del Popolo). Įėjimas laisvas
Valetoje – šeštadienį, kovo 16 d. 19.30 val. Il-Knisja ta’ San Duminku, La Valletta. Įėjimas laisvas

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...