2010 Balandžio 02

Internetas

Koks bus veidas.lt naujienų portalas

veidas.lt

Visada maniau, kad internetinė žiniasklaidos erdvė yra labiau šiukšlynas nei vieta rimtam skaitymui. Žinoma, praleidęs kelias valandas ir Kariotiškių šiukšlyne gali rasti nedaug nugertą gero viskio butelį, veikiantį radijo imtuvą ar gerą knygą. Bet retas susimąsto, kaip po tų kelių valandų šiukšlyne kvepės jo rūbai. Dažnai ir asmeninėse diskusijose su prisiekusiais tik internetinės žiniasklaidos skaitytojais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje įsitikindavau, kad jokių rimtų žinių apie tai, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje, jie dažnai neturi. Viskas paviršutiniška, žinomas tik įvykis, bet nesuvokiamos nei jo priežastys, nei pasekmės. Ir žinomi tokie įvykiai, kurie yra tik tikrųjų įvykių šešėlio pakraščiuose. Be abejo, nuo internetinės žiniasklaidos šiukšlių galima efektyviai gintis, bet tam reikia pagrįstai kritiškos refleksijos ir pamatinio išprusimo.

Randu ir bendraminčių. Štai Laisvosios Europos radijo žurnalistas Valentinas Mitė prieš savaitę dalinosi mintimis apie tai, kad internetinė erdvė tapo pseudointelektualine maišalyne – informacija, kuri nėra informacija, o virtuali bendruomenė, rydama vis daugiau informacijos, yra vis paviršutiniškiau informuojama. Tiesa, negaliu sutikti su autoriaus nuomone, kad laikraščius vis labiau išstumia interneto portalai. Tai, mano nuomone,  tik pusė to reiškinio, kas vyksta senojoje Europoje. Į interneto erdvę rimtai persikėlus seniesiems kokybės dienraščiams ir savaitraščiams – Financial Times, The Economist, The Times, Guardian, Die Zeit, Die Welt, Frankfurter Allegemeine Zeitung, Neue Zurcher Zeitung, Der Spiegel, La Figaro patys spausdintiniai leidiniai nenukentėjo. Priešingai – jie išplėtė savo auditorijas, juos pradėjo skaityti daugiau jaunimo.  Iš asmeninių pokalbių su Die Zeit, Profil ir Der Spiegel (pokalbiai spausdinti Veide Nr. 43, Veide Prognozėse Nr. 3) redaktoriais sužinojau, kad tyrimai ir laikraščių tiražai signalizuoja, jog jų skaitomumas ir tiražai išaugo. Pagrindinė to priežastis – Europos kokybiškos spaudos skaitytojai vėl ieško atsakymo į tuos egzistencinius klausimus, kurie susiję su ekonomikos krize, globalizacijos pasekmėmis, kultūrų ir religijų konfliktais. Kur dar tokios informacijos ieškoti, jei ne kokybiškoje spaudoje? Tiesa, reikia sutikti, kad JAV dienraščiai dėl interneto ir savikanibalizacijos patiria rimtų sunkumų. Manau, to priežastis paprasta, tiesiog senosios Europos spauda yra daug kokybiškesnė, mažiau orientuota į finansinius rezultatus, o ir skaitytojai labiau išprusę.

Taigi, nuspręsta. Veidas žengia į naujienų portalų rinką.

Veidas.lt tikrai nėra skirtas tiems interneto skaitytojams, kurie tikisi sužinoti naujausias amžinojo Mios ir Zvonkės konflikto detales. Turime atsiprašyti tikrai įspūdingų charakterių ir formų damų, kad jas čia ignoruosime. Nenorime savo skaitytojų varginti ir taip interneto erdvę užkišusia ne pačia svarbiausia ir naudingiausia informacija. Paliksime tai mūsų konkurentams. Taip pat neplanuojame dabintis apsinuoginusių damų estetika. Neturime nieko nei prieš apsinuoginusias damas, nei prieš kitokius pirmapradžius instinktus žadinančius vaizdus. Esame tolerantiški. Visi turi teisę gyventi ir sugyventi žemėje. Bet veidas.lt tegul bus ta vieta,  kurioje šventė rengiama intelektui, mąstymui, geram skoniui. Kitokiems jausmas yra tiek puikių ir toli technologiškai pažengusių interneto portalų.

Visų savaitraščio „Veidas“ medžiagų portale veidas.lt nerasite. „Veido“ žurnalistai, dizaineriai, stilistai, fotoredaktoriai dirba kruopštų ir imlų laikui darbą. Rengdami “Veido” žurnalą įdedame daug darbo, kad jis būtų patrauklus ir informatyvus, informacijos suvokimo gylis bei informacijos pateikimo turinys gerokai skiriasi nuo internetinės erdvės taisyklių.

Veidas.lt turi galimybę naudoti garsiausių ir didžiausių Europoje žurnalų apie automobilius Autobild ir apie informacines technologijas Computerbild medžiagas. Tai aukščiausio lygio kelių šimtų Vokietijos ir kitų pasaulio valstybių žurnalistų analitinės medžiagos apie šias dvi svarbias industrijas, moderniose laboratorijose testuotus automobilius ir pačios įvairiausios bei naujausios skaitmeninės technikos bandymus bei jų naudojimo galimybės. Tuo veidas.lt ir skirsis nuo daugelio naujienų portalų, kurie skelbia tik paviršutiniškas žinias, o ne šių industrijų analitiką. „Veido“ periodikos leidykla leidžia ir daugiau leidinių. Geriausias šių leidinių medžiagas veidas.lt skaitytojai turės galimybę skaityti.

Patiems reikliausiems interneto lankytojams noriu priminti, kad šis portalas nemokamas. Nors šią informaciją surinkti, analizuoti ir paskelbti kainuoja nemažus pinigus. Drįsčiau prašyti tolerancijos jei mūsų portalo gyvavimo pradžioje nesugebėsime patenkinti visų lūkesčius ir poreikius. Leiskite mums įsibėgėti.

Turiu iš anksto atsiprašyti tų interneto anoniminių komentatorių, kurie negeba atskirti viešojo tualeto sienų nuo internetinės erdvės. Tikrai vertiname jūsų konstitucinę saviraiškos laisvę, bet raginame rasti tokiai saviraiškai kitą erdvę. Dalis veidas.lt redaktorių, žurnalistų, autorių, „blogerių“ nenori turėti nieko bendro su jūsų komentarais. Todėl leidome jiems patiems pasirinkti, ar jie nori prie savo publikacijų matyti jūsų nuomones.

Ir internete kažkur yra ir gali būti intelekto šventė. Tiems, kuriems tokios vietos trūko, tikimės, ją suras žvelgdami giliau veidas.lt naujienų portale.

Daugiau šia tema:
 • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentarai (23)

 1. WU WU rašo:

  Algimantai,
  Visų pirma norėčiau pasveikinti, kad pagaliau kuriate pilnavertį puslapį. Veidas yra vienintelis Lietuviškas leidinys, kurį turiu kantrybės skaityti. Ilgą laiką trūko normalios žurnalo sąsajos su internetu. Dar karta sveikinimai. Tikiuosi, blog’o skiltis nebus pamiršta, nes pavyzdžiui žurnalo “The Economist” bloggeriai yra vienas iš pagrindinių jų puslapio varikliukų. Tikiuosi sulaukti Jūsų įžvalgų Konstitucinės jurisprudencijos klausimais :)
  P.S. ne visi anoniminiai komentatoriai yra blogi.

 2. L. bloga komentatorė L. bloga komentatorė rašo:

  Sveikinu pavytusių raudonų gvazdikų puokšte! :) Nuoširdžiai linkiu, kad be galo optimistiniai (trečio brolio naivumu dvelkiantys) lūkesčiai dėl “egzistencinių klausimų”, “intelekto šventės” ir pan. šiame portale – imtų ir pildytųsi! Kad trim galvom aplenktumėt visus lietuviškus (ribota mąstysena, virimu savo sultyse, provincialumu paženklintus) žinių tinklalapius. Kad nebukintumėt ir nemigdytumėt.
  P.S. Autoriau, pyk nepyk, bet nuotrauka tavo baisi! Atrodai smarkiai susenęs.

 3. piliete piliete rašo:

  Sveikinu, pagaliau turesime kokybiska naujienu portala.
  Dziaugiuosi ir linkiu sekmes tolimesniame jo vystyme.

  Veidui dar reiketu e – televizijos. Galimybes reportazams, zurnalistiniams tyrimams. Pradziai pakaktu videobanerio:)

  Ir reiketu tokius konkurencinius pranesimus, kaip l.blogos komentatores, iskirpti ir neleisti siukslinti geru ideju.
  Sekmes!

 4. JFK JFK rašo:

  pasiūlymas: Jei norite, kad portale VIRTŲ diskusijos, – padėkite joms, o ne stabdykite.. net ir atėjus jūsų išsvajotam laikui, kai turėsite didelę auditoriją, 95 proc. nesivargins komentuoti, jei tai reikalaus papildomų pastangų – pvz.: įvesti savo el. pašto adresą… plius ateityje tikrai nepakenktų mėgstu/nemėgstu mygtukas prie komentarų (kaip delfyje).
  Redakcijos blogo sliltis galėtų būti labiau viršuje ir sukonstruota taip, kad užvažavus pelyte ant autoriaus matytųsi straipsnio įžanga, o ne trys eilutės + modernus žurnalas be Favebook ir twiterio – tokiu vadontis negali, – na bet šiaip svekinimai… tiesa, – popierinio Veido dizainas – marmalų marmalas, – papūginiai Gariūnai, tad tenka tik pasidžiaugti, webinis variantas yra šviežesnis..
  Dar vienas dalykas… komentarų kol kas ne per daugiausia, bet galėtų blogo autorius ir laiks nuo laiko padiskutuot su auditorija atsakydama sį vieną kitą komentarą.. paziurekit kaip tai daro gigaom.com… sritis kita, bet puikiai padaryta vartotojo patogumo atžvilgiu…

 5. JFK JFK rašo:

  Tiesa, visai nesuprantu koks yra Vuriausybės su visais savo viceministrais fotogalerijos tikslas, – kaip tai naudinga jūsų vartotojui… čia reklama ar subinlaižystė ar nesutvarkyta funkcija… jei taip, tai padarykitiki galo – po to dėkit;)

 6. kolega kolega rašo:

  kol kas vieninteliai originalus dalykai siame tinklapyje, ka as aptikau, blogai (labai linkiu A. Baciuliui aktyviam buti :) ) ir Veido apklausos. BNS’a tirazuoja visi.
  Nesuprantu, kodel prie naujienu ar straipsniu nerodomas laikas, kada jis sukurtas: internetineje erdveje tai butina – neuztenka vien datos. ypatingai prie dienos naujienu :) ) o siaip – sekmes.

 7. JFK JFK rašo:

  na ką gi laukiam laukiam… paties blogo autoriau komentaro nėra, nors turėjo atsirasti per dieną po tokios (manau taiklios pastabos) pareiškimo.. Nemanau, kaip kitiems, bet man dar l keista, kad atsidarius titulinį psl. yra matomos tik trys naujienos. Centrinė ir dvi apacioje ir tarp kitko labai lievas ir per didelis reklaminis blokas desineje puseje… man bent jau norėtųsi matyti šiek tiek daugiau naujienų vos atidarius psl.o ne skrolint visą paklodę žemyn…

 8. veronika veronika rašo:

  Nuosirdziai linkiu elektroniniam Veidui sekmes, bet itin mazas komentaru skaicius, manau liudija kol kas bent menka paties portalo populiaruma.
  Kadangi esu nuolatine “popierinio” Veido skaitytoja, nuosirdziai linkiu sekmes ir gal bent pradziai platesnio zinios apie el. Veida paskleidima?
  Ir pritariu JFK del LR Vyriausybes “skilties” – tikejausi nuoruodu i senesnius Veido straipsnius apie juos/ pokalbius su jais – na kazkas susijusio su Veidu :-) Kazkodel manau, kad kas jau kas, o Veido skaitytojai LRV sudeti zino, ar bent jau zino, kur susirasti :-)
  Bet kokiu atveju – SEKMES GERIAUSIOS ir savojo VEIDO internetineje gausoje!

 9. manau manau rašo:

  Jau Lrytas bande paslepti turyni nuo internautu – grizo prie nemokamu straipsniu. Ir jus grisyte – nes jusu portalas be Veido straipsniu niekam neidomus.

  O ir jusu reikalavimas nurodyti savo el.pasta – ganai izulus ir internautai is cia iseis. Per daug gudrumo – ne visada i nauda

 10. Aš rašo:

  Tokio portalo jau seniai reikėjo. Linkiu patapti lietuviškuoju Spiegel Online. (Kuris, beje, irgi nesidalija visu turiniu su Der Spiegel, bet taip pat turi daug savojo originalaus turinio.)

 11. veronika veronika rašo:

  Atradimas – pasinaudojusi Veido sukiu “Zvelk giliau” patyrinejau Vyriausybes skilti – o ten – tiesiog puikios, nedarbines LRV nariu nuotraukos – :-) , bet nuoruodos i susijusius dalykus su ministrais irgi praverstu :-)

 12. Kiaune Kiaune rašo:

  Mane irgi šiek tiek trikdo el. pašto reikalavimas. Internetas per daug anonimiška erdvė, kad aš norėčiau būti matomas visiems.

 13. JFK JFK rašo:

  Jei būčiau šio blogo autorius, tai (jei nėra galimybės atsakyti kažkokiu spec.formatu, kad matytūsi, kad čia tikrai autoriaus komentaras) įsiregistruočiau, kaip paprastas pilietis ir įsijungčiau į diskusiją… bet argi čia įdomu, čia gi yesterday news… anyway, aš iš įdomumo stebėsiu, kiek ilgai galima ignoruoti pirmuosius jūsų web skaitytojų komentarus ir nuomones…koks ten yra posakis apie kiaules ir perlus;)

 14. Žygimantas Žygimantas rašo:

  Man labai patiko, kad jus keičiates interneto sferoje, nes to labai truko. Yra vienas klausimas – ar ateityje idiegsit galimybę rašyti patiems vartotojams straipsnius į jūsų tinklaraštį, kuris prieš tai būtų patikrintas jūsų straipsnio kokybė? Tai padėtų jums patiems, būtų medžiagos analitiniams tekstams ir šioks toks palengvinimas.

 15. Algimantas Šindeikis Algimantas Šindeikis rašo:

  Širdingai ačiū visiems mus pasveikinusiems ir palinkėjusiems sėkmės. Į pastabas ir pasiūlymus reaguojame. Kaip matote, jau nebereikalaujame Jūsų el. pašto adreso ir leidžiame laisvai komentuoti mūsų rašinius. Prašau nepiktnaudžiauti žodžio laisve, galvoti ir apie atsakomybę. Netolimoje ateityje planuojame bent kelis naujus http://www.veidas.lt projektus. Svarstome galimybę skelbti kokybiškus išsamesnius skaitytojų komentarus skiltyje “Komentarai”. Laukiame Jūsų rašinių info@veidas.lt.

 16. urvinis urvinis rašo:

  Prisidedu prie sveikinimų ir linkėjimų.
  Ta proga mažas prašymas (pastaba) portalo adminams:
  Ttrupučiuką negerai yra su jūsų rss srautu. “Užsiprenumeravau”, pvz., komentatorių skiltį ( http://www.veidas.lt/veidas/komentatoriai/feed ). Viskas būtų labai puiku, bet mažytė smulkmena: visi gaunami komentarai “Google reader’yje” rodomi su antraštėmis, bet be autorių pavardžių. Anoniminiai.
  Na, kai komentaro autoriai yra Šindeikis arba Bačiulis, tai gal ir nelabai man svarbu (tiesiog veidas.lt ir tiek), bet LANDSBERGIO straipsnius norėčiau gauti su PAŽYMĖTA autoriaus pavarde, o ne kaip kažkokio bevardžio anonimo. :)

  Turbūt, nesunku šitą smulkmenėlę pataisyti, tikiuosi. Iš anksto ačiū.

 17. urvinis urvinis rašo:

  Mhm .Landsbergis, pasirodo, buvo ne TAS, o jaunesnysis.
  Bet nesvarbu, vis tiek norėtųsi autorių pavardes matyti. ;)

 18. ar neklystate ar neklystate rašo:

  ir Lietuvos zinios bande kaip ir Liet rytas slepti numerio turini. O dabar? Ir ten ir ten – vel nemokamai! Nieko neisejo. Ir jums neiseis. Zmones ne pirks poperini varianta del to kad paslepsite turini – o internautai del to nusisuks nuo portalo. Cia ne tie zmones is kuriu galima pinigu prasimanyti. Cia jau 101 naujenu portalas Lietuvoje – perdaug! Be Veido numerio – jis ne bus originalus ir idomus (BNS galima visur skaityti). As tai tikrai neskaitysiu – Delfi, Balsas, Bernardinai daug idomesni portalai. O dar Alfa, Vilniaus diena, Kauno diena ir t.t. O Jusu marke tai Veidas. Paslepsite – nieko gero neiseis

 19. Anonimė Anonimė rašo:

  to “ar neklystate” – jūs čia pirmą kartą, ar ne? Niekas nieko neslėpė, nes niekad turinio ir nebuvo viso :) Čia kaip tik atveria :) )

 20. ABC ABC rašo:

  Tiesa, anksciau budavo tik istraukos. O dabar yra daug geru straipsniu.

 21. Saulius Saulius rašo:

  Linkiu sėkmės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus. Tikiuosi veidas.lt komentarai nenusiris iki Delfi lygio.
  Paskaityti portalą veidas.lt paskatino Jūsų dalyvavimas Miliutės laidoje, apie vad. Garliavos įvykius. Laidoje Jūs vienintelis atrodėte garbingas žmogus, tarp UAB, pasivadinusia “Lietuvos valdžia”, atstovų spaudai.
  P.S. nežinau ar Lietuvoje dar vartotinas žodis “garbė”, nes mažai kas jį supranta.

 22. Nesvarbu Nesvarbu rašo:

  Skandalas
  Jus parodikit, ka lietuviai Danijoje isdarineja
  http://www.youtube.com/all_comments?v=6zCKkJ9HXW8
  Baisu!!!

 23. ALTR ALTR rašo:

  Viespatie,kokio senumo komentarai ir pacios naujienos.O norint pasiekti komentatoriaus langeli turi varyti per visus komentarus-nesamone.Salia straipsnio pavadinimo nera pazymeta kiek zmoniu komentavo.Tai butina.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...