2016 Kovo 24

Svajonių darbas

Kokių darbuotojų ieško geidžiamiausias darbdavys?

veidas.lt

„Intermedix“ nuotr.

Bendrovė, kurios darbuotojų amžiaus vidurkis siekia 26 metus. Šiuo metu Kaune įsikūrusioje įmonėje dirba apie 620 žmonių, šiemet dar planuoja įdarbinti nuo 100 iki 200 žmonių. Taip trumpai galima pristatyti 2015 m.geidžiamiausiu darbdaviu išrinktą bendrovę „Intermedix Lietuva“, teikiančią technologinius sprendimus sveikatos apsaugos sektoriui.

Gabija Karlonaitė, euroblogas.lt

Kaip sako buvusi darbuotoja atsiliepimų apie darbo sąlygas portale pinokis.lt, „pačiame darbe streso būna dažnokai, bet šiaip atmosfera draugiška“.

Kokių darbuotojų ieško geidžiamiausias darbdavys ir kaip juos atsirenka, apie tai tinklaraščiui Euroblogas.lt pasakoja organizacijos vystymo direktorė Austėja Karalevičiūtė.

Atsirenkame mums vertingiausius žmones. Jie turi būti draugiški ir linkę padėti vienas kitam.

Pašnekovė pastebi, kad draugišką darbo atmosferą, visų pirma, lemia pozityvūs darbuotojai, kurie yra kruopščiai atrenkami. „Atsirenkame mums vertingiausius žmones. Jie turi būti draugiški ir linkę padėti vienas kitam. Pavyzdžiui, žmogus, kuris linkęs žeminti kitus, negali dirbti mūsų kolektyve – tokias savybes nustatome dar per darbo pokalbį“, − sako įmonės atstovė.

Organizacijos vystymo direktorė dar pabrėžia komandinio darbo praktiką: „Viena iš mūsų vertybių yra komandinis mąstymas. Jis organizuojamas įvairiai: komandose sprendžiame įvairius klausimus, organizuojame projektus. Kai kurios komandos varžosi tarpusavyje gamification principu. Vadovai taip pat dirba komandoje, naudoja susirinkimo metodus, kurie lemia komandoje priimamus sprendimus“.

A.Karalevičiūtė pabrėžia įmonės kolektyvo jaunatviškumą – darbuotojų amžiaus vidurkis siekia tik 26 metus. Šiuo metu įmonėje dirba apie 620 darbuotojų. „Intermedix Lietuva“ šiais metais dar planuoja įdarbinti nuo 100 iki 200 darbuotojų.

Sėkmę lemia Kaunas, kultūra ir laiko juosta

Pirmasis „Intermedix“ padalinys Kaune atsidarė 2013 m. lapkritį su keliomis dešimtimis darbuotojų. Nuo tada įmonė sparčiai auga ir kol kas nežada sustoti. Kompanijos atstovė sako, kad „Intermedix“ sėkmę Lietuvoje nemažai lemia pats Kauno miestas, gyventojų potencialas.

„Mieste yra bene trys didžiausi šalies universitetai, kurių studentai ir absolventai – mūsų darbuotojai. Jie puikai kalba angliškai – tai vienas pagrindinių reikalavimų darbuotojui, mat dirbame tiesiogiai su JAV rinka“, − sako įmonės atstovė.

Skatiname ir nebijome mąstyti kitaip. Nemažai mūsų darbuotojų pasiūlytų inovacijų yra naudojama ir Amerikoje.

Kaune įsikūrusi įmonė sako esanti miesto gyvenimo dalis, todėl socialinė veikla jai nėra svetima.
„Šią savaitę kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu rengiame kauniečių sveikatos tikrinimo iniciatyvą, kurios metu galima pasimatuoti kūno masės indeksą, plaučių tūrį“, − skelbia įmonės atstovai.

Pašnekovė dar priduria, kad daug lemia darbuotojų darbštumas ir nedideli kultūriniai skirtumai tarp JAV bei Lietuvos palyginus su Azijos šalimis. „Skatiname ir nebijome mąstyti kitaip. Nemažai mūsų darbuotojų pasiūlytų inovacijų yra naudojama ir Amerikoje“, − sako atstovė.

„Nors atrodytų keistai, daug lėmė ir panašios laiko juostos su JAV rytine pakrante – antroje dienos pusėje JAV yra rytas, tad galime susiderinti telefonu visus darbus su kolegomis JAV“, − pastebi A.Karalevičiūtė.

Priima ir be darbo patirties

Pašnekovė sako, kad „Intermedix“ iš kitų darbdavių išsiskiria pagarba darbuotojams: „Šią, vieną iš mūsų bendrovės vertybių, sudaro daug dalykų: lankstus darbo laikas, galimybė derinti studijas bei darbą, galimybė pradėti dirbti be jokios patirties, aiškiai apibrėžti karjeros laiptai, daugybė galimybių gauti finansinį paskatinimą.“

Kadangi kompanija sparčiai auga, darbuotojai turi puikias sąlygas kilti karjeros laiptais. Praėjusiais metais pareigos kilo daugiau kaip 40 proc. įmonės darbuotojų.

Turime patyrusių darbuotojų, bet taip pat nemažai atėjusių ir be darbo patirties. Suteikiame galimybę kilti ir ieškoti savęs.

Atstovė pabrėžia, kad čia darbuotojai gali augti ne tik vertkaliai, bet ir horizontaliai. „Tarkime, atėjęs į specialisto poziciją nebūtinai turi siekti specialisto vadovo pozicijos. Jeigu studijuoji matematiką, gali pereiti į analitiko pareigas“, − paaiškina A.Karalevičiūtė.

„Turime patyrusių darbuotojų, bet taip pat nemažai atėjusių ir be darbo patirties. Suteikiame galimybę kilti ir ieškoti savęs. Kartais, interviu pokalbio metu, nukreipiame darbuotojus į kitą poziciją nei jie pretenduoja, nes pagal atranką matome jį kitoje veikloje“, − darbuotojų atrankos patirtimi dalijasi atstovė.

Ji sako, kad vienas pagrindinių reikalavimų darbuotojams – gera anglų kalba, ir iš karto pataria, kad nereikėtų dėl to labai jaudintis ir bijoti einant į pokalbį, nes tai nėra mūsų gimtoji kalba ir visi darome klaidų.

„Antras ir bene svarbiausias dalykas – asmeninės savybės. Jos turi netrukdyti komandiniam darbui. Tik po šių dalykų vertiname specialybines kompetencijas. Ar geras darbuotojas, kuris savo darbą atliks puikiai, tačiau trukdys ir skaldys visą kolektyvą?“ − pašnekovė pabrėžia asmeninių savybių prioritetą.

Asmeninės savybės. Jos turi netrukdyti komandiniam darbui. Tik po šių dalykų vertiname specialybines kompetencijas.

Darbuotojų atranka, pasak pašnekovės, skiriasi priklausomai nuo pozicijos, bet įprastai pirmiausia yra atrenkami gyvenimo aprašymai, vėliau skambinama ir dalis pokalbio vyksta angliškai. Atstovė sako, kad jei kandidatas tinka, yra kviečiamas dar į keletą pokalbių, kurių dalis, priklausomai nuo pozicijos, vyksta angliškai. Vėliau tikrinami dokumentai ir, jei darbuotojas tinka, yra pakviečiamas.
Įmonės atstovai, paklausti, kaip gauti darbą, vienbalsiai sako: „Būti drąsiam ir pasitikėti savimi.“

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...