2012 Gegužės 24

Kokį namą galima nusipirkti už buto kainą

veidas.lt


Šiuo metu už ekonominės klasės naujo buto Vilniuje kainą galima įsigyti  priemiestyje esantį panašaus lygio kotedžą arba senos statybos namą sodų bendrijoje.
Nekilnojamojo turto paslaugų bendrovės „Ober-Haus“ būsto departamento vadovas Remigijus Pleteras tvirtina, kad šiuo metu kotedžai smarkiai populiarėja. Pasak jo, maždaug 77 kvadratinių metrų trijų kambarių butas su dviem automobilių statymo vietomis Perkūnkiemio rajone šiandien kainuoja apie 300 tūkst. Lt. Už panašią kainą šiandien pavyktų įsigyti ir keliais kilometrais toliau  esantį apie 100 kv. m kotedžą su sklypu.
Namų pasirinkimas už tokią kainą kur kas skurdesnis. R.Platero vertinimu, už naujo buto kainą šiandien rinkoje galima įsigyti 15–20 metų 100–120 kv. m namą su sena šildymo sistema ir prastais energetinio naudingumo parametrais sodų bendrijoje. „Tikriausiai šildymo sistema bus ne dujinė, o kietojo kuro – dėl to šaltuoju metu kyla daug rūpesčių. Namas nebus šiuolaikiškai apšildytas ir taupus“, – tvirtina R.Plateras.
Nekilnojamojo turto skelbimų portalus „Aruodas.lt“ ir Edomus.lt“ valdančios bendrovės „Diginet LT“ direktoriaus pavaduotoja Viktorija Steponavičiūtė lygina, kad vidutinė butų kaina visame Vilniaus mieste siekia iki 400 tūkst. Lt, o dauguma tiek kainuojančių namų sostinėje iš dalies įrengti arba nebaigti statyti. „Dauguma jų yra aplink miestą esančiose gyvenvietėse. Tie namai, kurių kaina siekia iki 400 tūkst. Lt ir yra įrengti, dažniausiai pastatyti įvairiose sodų bendrijose. Daugumos jų plotas – iki 170 kv. m, o sklypas – 10–15 arų.
Vilniaus mieste esančiame individualių namų kvartale šiuolaikiško namo su daline apdaila, dujine šildymo ar modernia kietojo kuro sistema kaina prasideda nuo 500 tūkst. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...