2011 Birželio 29

Valentinas Mazuronis

Kodėl V. Valentinavičiui taip parūpo žiniasklaida?

veidas.lt

BFL

Mums dažnai atrodė, jog tikroji demokratija, žodžio laisvė, žmogaus teisės iš tiesų egzistuoja ir gali egzistuoti tik vakarų valstybėse. Tiesą sakant, tokia prielaida ir turėjo realų pagrindą, ypač tiems, kurie gerai atsimena, kaip tarybiniais laikais šios vertybės buvo traktuojamos.

Kiekvienas žmogus, turėjęs sąlytį su vakarietiška demokratija, žmogaus teisėmis ar žodžio laisve, bei jas ilgą laiką gynęs, mums atrodė tarsi tų šviesių idėjų šauklys, nesavanaudiškai nešantis šias demokratinės visuomenės vertybes mums.

Kiekvienas žymesnio žmogaus, gyvenusio vakarų pasaulyje, pasakymas ar nuomonė atrodė tarsi neginčijama dogma, ypač jeigu toks žmogus buvo žurnalistas ir dirbo radijo stotyje „Laisvoji Europa“. Stotyje, kuri daugeliui dar ir šiandien asocijuojasi su tiesos ir demokratijos šaukliu gūdžiais sovietmečio laikais.

Pasirodo, jog gyvenimas gali pakeisti daug ką, net buvusį „Laisvosios Europos“ radijo stoties komentatorių, premjero patarėją Virgį Valentinavičių.

Ką reiškia, kai premjero patarėjas Virgis Valentinavičius, kalbėdamas su užsienio valstybės atstovais, tariasi ar informuoja juos apie planus keisti visuomeninio transliuotojo vadovą bei „pažaboti“ kitą nepriklausomą žiniasklaidą.

Manau, kad tai reiškia tik viena, jog premjero patarėjas kalbėdavo viena, o kai tik įgavo galios, ėmė daryti visiškai ką kita. Lygiai taip pat, kaip buvo daroma tarybiniais laikais.

Įdomus ne tik Virgio Valentinavičiaus pokalbis su užsienio valstybės atstovais. Ne mažiau įdomi ir premjero Andriaus Kubiliaus reakcija. Premjeras teigia:  „WikiLeaks informacija yra iš 2009 metų, o šiandien matėte gyvą ir sveiką ir labai gerai besijaučiantį generalinį direktorių čia, Vyriausybės koridoriuose. Taip kad visa kita neatspindi jokios realios tikrovės“.

Nesuprantu tokio premjero komentaro. Nejaugi jis generalinį visuomeninio radijo ir televizijos direktorių norėtų matyti kitokį nei gyvą, sveiką ir gerai besijaučiantį. Bandydamas prisidengti ne itin vykusiais juokeliais, premjeras užmiršta, jog toks visuomeninio transliuotojo vadovo keitimo, apie kurį kalba Virgis Valentinavičius, būdas bei bandymas taip kontroliuoti visą žiniasklaidą, prieštarauja Lietuvos įstatymams, vadinasi, jis yra neteisėtas. Bandymas reguliuoti žiniasklaidos turinį yra ne kas kita kaip žingsnis totalitarinės valstybės link. Keisčiausia yra tai, kad tokius žingsnius žengia žmogus, kadaise buvęs žurnalistas ir garsiai gynęs žodžio laisvę bei pagrindines demokratines vertybes, o jam iš esmės antrina ir Lietuvos Respublikos Premjeras.

Manau, jog tai ‑ skandalas.

Beje, šis komentaras tikrai ne apie visuomeninio transliuotojo generalinį direktorių, jo darbus ar bandymas jį ginti. Šis komentaras net ne apie tai, kaip Vyriausybė smaugia žiniasklaidą ar bando ją nupirkti.

Šis komentaras yra apie mus ir šiandieninę demokratiją Lietuvoje.

Šis komentaras yra ir apie žurnalistą Virgį Valentinavičių. Deja, panašu, kad apie buvusį…

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Valentinas Mazuronis:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...