2012 Gruodžio 08

Klaipėdos muzikiniame teatre – šventinis gruodis

veidas.lt


Premjeriniu teatralizuotu koncertu „Sapnai apie Brodvėjų“ Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pradės šventinių renginių ciklą.

Gruodžio 29, 30 dienomis jį vainikuos koncertas „Naujametinis Operissimo“ bei G. Verdi opera „Traviata“, kuriuose publika išgirs Maskvos didžiojo teatro tenorą Olegą Dolgovą. Gruodžio 31-ąją teatras savo svečius pakvies į valsų karaliumi tituluojamo J. Strauss muzikos vakarą spektaklyje „Štrausiana“.

Brodvėjus įkvepia didesniems tikslams

„Brodvėjus – tai prekės ženklas. Tai ne tik teatras, bet ir aktorystės mokykla, gyvenimo būdas, – mano koncerto „Sapnai apie Brodvėjų“ scenarijaus autorė ir režisierė Rūta Bunikytė. – Todėl gimė svajonė bent šiek tiek prie jo prisiliesti“.

Anot jos, koncertas „Sapnai apie Brodvėjų“ nebus amerikietiško miuziklo kopija. Tačiau  svarbiausi jo elementai – vaidyba, dainavimas ir šokis – neabejotinai išliks. Koncerte skambės visiems gerai žinomų miuziklų ištraukos, kurias sujungė įkvepianti siužeto linija.

„Kiekvienas aktorius, daininkas, šokėjas kasdien susiduria su įvairiais uždaviniais. Tačiau pagrindinis visų mūsų tikslas – pranokti save. Tai ir yra mūsų sapnas apie Brodvėjų“, – sako R. Bunikytė.

Dviejų dalių teatralizuotame koncerte klausytojai išgirs ištraukas iš John Kander miuziklo „Kabaretas“, W. Herm „Hello, Dolly“, Cy Coleman „Mieloji Čariti“, F. Loesser „Kaip daryti karjerą“, R. Pauls „Sesuo Kerė“, Cole Porter “Bučiuok mane, Keiti” ir kitų kūrinių. Scenoje pasirodys Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro orkestras, solistai, choro daininkai ir baleto šokėjai. Šventinį teatro koncertą dar kartą bus galima išvysti gruodžio 22 dieną.

Viešės „saulėto balso“ tenoras

Paskutinį besibaigiančių metų savaitgalį Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre viešės vienu perspektyviausiu Maskvos didžiojo teatro tenoru vadinamas operos solistas Olegas Dolgovas. Gruodžio 29 d. „Naujametiniame Operissimo“ koncerte drauge su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro solistais ir orkestru jis publikai dovanos gražiausių pasaulio operų arijas. Gruodžio 30 d. G. Verdi operoje „Traviata“ O. Dolgovas pasirodys Alfredo, kilmingo jaunuolio, kurio širdį pavergė žavinga kurtizanė, vaidmenyje.

Olegas Dolgovas yra jaunosios kartos rusų vokalo mokyklos atstovas. Gimęs 1972 m. Brianske, solistas akademinio dainavimo meno mokėsi Maskvos valstybinėje konservatorijoje. Ją baigęs, tobulinosi Galinos Vyšnevskajos operinio meistriškumo mokykloje. Jau savo karjeros pradžioje Olegas Dolgovas tapo Rusijos tenorų konkurso laureatu. Vėliau tokio pat pripažinimo sulaukė konkursuose užsienyje.

„Saulėto balso“ tenoro O. Dolgovo repertuare – ryškiausi operų vaidmenys, daugybė kamerinės muzikos kūrinių. Solistas yra sukūręs vaidmenis Maskvos didžiąjame teatre, Italijos „La Scala“ teatre bei kitose Rusijos, Vakarų  Europos, Amerikos teatrų scenose.

Gruodžio 31 d. uostamiesčio muzikinis teatras paskęs J. Strauss muzikos sukūryje. Naujųjų išvakarėse pilnomis saujomis pasisemti gyvenimo džiaugsmo, tikėjimo ir laimės pojūčio gyventi žiūrovai kviečiami į šokio ir vokalinės muzikos spektaklį „Štrausiana“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...