2014 Gegužės 17

Kino šventėje – Kanų festivalyje lietuvių filmų nebus

veidas.lt


Gegužės 14–25 d. filmų mėgėjų dėmesį prikaustys 67-asis Kanų kino festivalis, laikomas vienu prestižiškiausių pasaulyje. Geras pasirodymas šioje kino šventėje kūrėjams gali reikšti trampliną į aukštumas, bet lietuvių šį kartą ten nebus.

Šiame A klasės kino festivalyje konkurencija nuožmi. Jau vien būti į jį pakviestam – didžiulė garbė. Šiais metais vien pagrindinei konkursinei programai buvo pateikta apie 1,7 tūkst. ilgametražių filmų. Iš jų atrinkta vos aštuoniolika.
Trumpametražių filmų programoje skaičiai dar didesni – pateikta bene 3,5 tūkst. darbų, iš kurių varžysis tik devyni. “Cinéfondation” sekcijoje, skirtoje studentų darbams, iš 1,6 tūkst. juostų, reprezentuojančių 320 kino mokyklų, pateko šešiolika darbų. “Ypatingojo žvilgsnio” sekcijoje varžysis dvidešimt juostų.
Kanų festivalis – labai įvairialypis, čia varžomasi įvairiose programose bei kategorijose, tad sėkmės sulaukti gali itin skirtingo formato filmai. Svarbiausios yra pagrindinė konkursinė ir “Ypatingojo žvilgsnio” programos. Pirmojoje rodomi vaidybiniai filmai, skirti plačiajai žiūrovų auditorijai, ir geriausiam iš jų įteikiamas pats geidžiamiausias festivalio apdovanojimas “Palme d’Or” – “Auksinė palmės šakelė”. Įdomumo dėlei galima paminėti, kad tai ne vien prestižinis įvertinimas: toks apdovanojimas vertas gana nemenkos sumelės – apie 70 tūkst. Lt.
“Ypatingojo žvilgsnio” sekcijoje didžiausias dėmesys teikiamas meninei, estetinei kokybei.
Taip pat varžomasi dėl “Auksinės palmės šakelės” už geriausią trumpąjį filmą, dėl geriausio režisieriaus, geriausios aktorės, geriausio aktoriaus ir geriausio scenarijaus apdovanojimų. “Cinéfondation” sekcijoje apdovanojamas geriausias studento darbas. Be to, “Auksinės kameros” prizu pagerbiamas geriausias metų kino debiutas.
Primintina, kad, be oficialiosios dalies sekcijų vertinimų, savo favoritus renka ir tam tikros nepriklausomos kino pramonės organizacijos, pavyzdžiui, Tarptautinė kritikų federacija.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 192014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt.
Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-19-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...