2011 Rugpjūčio 28

Kiek bankų – tiek įstatymo traktavimų

veidas.lt

Vilnietė studentė Jūratė K. nustebo, kai SEB banke jai nepakeitė 5 eurų banknoto, nes ji su savimi neturėjo asmens dokumento. Tačiau labai sėkmingai tai padarė greta esančiame DnB NORD banke.

SEB banko Prevencijos departamento direktorius Audrius Šapola aiškina, kad Pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos įstatymas juos, kaip banką, įpareigoja atitinkamas institucijas informuoti apie atvejus, kai asmens bendra piniginės operacijos su grynaisiais pinigais suma, įskaitant ir valiutos keitimą, viršija įstatyme numatytą sumą. “Tai galioja ne tik vienu metu keičiamoms didelėms sumoms, bet ir tarpusavyje susijusioms valiutos keitimo operacijoms, kadangi tas pats žmogus didelę sumą pinigų gali dalimis keistis keliuose banko padaliniuose. Kad galėtume įgyvendinti šiuos įstatymo numatytus įpareigojimus, prašome klientų pateikti asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus”, – sako A.Šapola.
Tačiau ar tas pats įstatymas negalioja kitiems bankams? Pasirodo, DnB NORD ir “Swedbank” bankuose asmens dokumento reikalaujama, jei iš karto keičiama suma viršija įstatyme nurodytus šešis tūkstančius eurų ar ją atitinkančią sumą kita užsienio valiuta. “Be to, remiantis teisės aktais, bankai turi teisę identifikuoti bet kokį asmenį, atliekantį operacijas nuo vieno cento, jei toks asmuo bankui gali sukelti įtarimų”, – aiškina “Swedbank” atstovas Saulius Abraškevičius.
“Snoras” dokumento reikalauja, jei keičiama suma didesnė nei 20 Lt ekvivalentas, aiškina šio banko Viešųjų ryšių departamento direktoriaus pavaduotojas Tomas Vaišvila.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. ddd ddd rašo:

    Snoras dar veikia??


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...