2011 Kovo 18

Infrastruktūra

Kelių ir gatvių remontui – daugiau lėšų

veidas.lt

Šį pavasarį galime tikėtis kiek mažiau duobėtų kelių ir gatvių nei pernai, mat sezoniniams žiemos pabaigos darbams į savivaldybių biudžetus iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) iždo lėšų atseikėta beveik 12 proc. daugiau nei pernai (šiemet skirta 189,4 mln. Lt).

Vilniaus miestas vien kelių ir gatvių remontui šiemet žada skirti iš viso apie 8 mln. Lt: 2,5 mln. iš savivaldybės biudžeto (tai beveik 1 mln. daugiau nei praėjusiais metais) ir apie 5,5 mln. Lt, gautų iš LAKD fondo.

Pasak Vilniaus miesto savivaldybės Infrastruktūros skyriaus vedėjo Valdo Juodžio, vietinės reikšmės kelių sezoniniam remontui daugiau finansavimo šaltinių nėra. “Duobėms, gatvių išlaužoms remontuoti pinigus skiria savivaldybės ir kelių direkcija. Papildomi finansavimo šaltiniai, kaip ES fondai ar paskolos, taikomi tik tiksliniams, planiniams objektams”, – paaiškino V.Juodis.

Kauno miestas gatvių remontui 2011 m. planuoja išleisti iš viso 3 mln. Lt: 500 tūkst. Lt savivaldybės biudžeto lėšų ir iki 2,5 mln. Lt LAKD lėšų. Už šiuos pinigus Kaune planuojama suremontuoti apie 50 tūkst. kv. m. gatvių.

Klaipėdos miestas kelių remonto darbams iš savo biudžeto tiek praėjusiais metais, tiek šiemet skyrė 1 mln. Lt. Iš valstybės biudžeto taip pat skirti keli milijonai. Uostamiestyje gatvių būklė ir remontuotinos vietos bus nustatomos kovo pabaigoje. Taip pat šiemet numatoma patiesti ištisinių asfalto dangų už 1 mln. Lt. – pernai tam buvo skirta tik 430 tūkst. Lt.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...