2013 Rugsėjo 21

Kauno senturgyje – šviečianti Antrojo pasaulinio karo jūrinė mina

veidas.lt


Penktadienį Kaune prasidėjo didžiausias Baltijos šalyse senturgis „Laiko ratu“. Ypač gausiai į paskutinį šiais metais renginį susirinkę sendaiktininkai lankytojams siūlo pačių įvairiausių senovinių daiktų, tačiau šį kartą čia galima aptikti ir nemažai su jūra susijusių senienų.

Sendaiktininkas iš pajūrio siūlo įsigyti patį tikriausią senovinio burinio laivo, plaukiojusio Baltijos jūroje, šturvalą. Čia pat ant žemės tįso ir didžiulis inkaras su dviejų rankų storio grandine. Greta – įvairūs laivų iliuminatoriai. Panorėję gali rasti ne tik laivų modelių, bet ir pačią tikriausią jūreivio uniformą.

Tačiau pagrindinė šio turgaus sensacija – didžiulė jūrinė mina, parista toliau nuo prekystalių, taip, kad niekam neprasprūstų pro akis. Dauguma praeivių su atsargiu smalsumu ją apžiūrinėja iš tolo.

„Nebijokite, nesprogs, ji tuščia, be sprogmenų“, – juokdamasis pakilnoja savo išskirtinį eksponatą jos savininkas.

Pasak jo, tai rusiška Antrojo pasaulinio karo laikų jūrinė mina, prieš keletą metų iškelta iš Baltijos jūros dugno. Beje, mina „patiuninguota“ ir pritaikyta praktiniam naudojimui – vietoj sprogdiklių įmontuoti specialūs saulės energiją naudojantys šviestuvai.

„Dabar tai – unikali sodybos kiemo puošmena. Tas, kas ją įsigis – bus tikrai išskirtinis ir galės nustebinti savo svečius“, – apie naująją sprogmens paskirtį pasakojo sendaiktininkas.

Iki sekmadienio truksiančiame sendaikčių turguje, kaip ir kaskart, dalyvauja sendaiktininkai, antikvaro kolekcininkai, bukinistai, numizmatai ir filatelistai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Čekijos.

Prekybos miestelyje „Urmas“ vyksiančiame senturgyje lankytojai gali pasigrožėti ne tik įvairiais sendaikčiais, bet ir senovine restauruota XIX a. pabaigos – XX a. vidurio technika.

Senturgis „Laiko ratu“ vyks visą šį savaitgalį, rugsėjo 20–22 dienomis.

Daugiau informacijos: Jonas Plenta, tel.: 8 620 47210, el. p. jonas.plenta@urmas.net

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...