2012 Rugpjūčio 23

Kauniečius į A. Mamontovo koncertą kviečia „Ryšių kiemelis 837“

veidas.lt

Nuo gegužės veikiančio Kauno „Ryšių kiemelyje 837“ laukia neeilinis penktadienis. Priešpaskutinį vasaros savaitgalį čia pradės Andriaus Mamontovo koncertas. Neabejojama, kad rugpjūčio 24-ąją bus užpildyti visi laisvi Rotušės aikštėje esančio Ryšių istorijos muziejaus kiemo kvadratiniai centimetrai.

 

Šią vasarą leidžiantis didžiuosiuose šalies festivaliuose – „Tamsta Muzika“, „Roko Naktys“, „Karklė Live Music Beach“ – ir į pagrindines jų scenas svarbiausiu laiku kopiantis Andrius Mamontovas – pristatymo nebereikalaujanti Lietuvos muzikos ir meno pasaulio figūra. Dar 1983-aisiais, būdamas moksleivis, jis subūrė grupę „Sunki muzika“, vėliau pervadintą „Foje“ ir tapusią bene populiariausiu visų laikų lietuviško roko kolektyvu. 1997-aisiais, grupei surengus paskutinį grandiozinį koncertų turą, A. Mamontovas nusprendė tęsti jau anksčiau albumu „Pabėgimas“ pradėtą solinę karjerą, ir savo veiklos neapribojo tik muzika.

 

Ne vienu apdovanojimu kaip atlikėjas ir dainų kūrėjas įvertintas A. Mamontovas, pernai išleidęs kol kas paskutinį studijinį darbą „Elektroninis dievas“, aktyviai darbuojasi ir teatro bei kino sferoje. Teatro režisierius Eimuntas Nekrošius jam patikėjo Hamleto vaidmenį, kino režisierius Maris Martinsons – roles filmuose „Nereikalingi žmonės“ bei „Amaya“. Taip pat A. Mamontovas – už Lietuvos ribų jau išplitusios iniciatyvos „Gatvės muzikos diena“ iniciatorius ir daugelio kitų projektų sumanytojas bei palaikytojas.

 

45-ąjį gimtadienį šią savaitę minintis kūrėjas jubiliejų švenčia ten, kur jaučiasi geriausiai – koncertuodamas. Ketvirtadienį tikrąją gimimo datą paminėjęs koncerte Vilniaus „Vasaros terasoje“ rugpjūčio 24-ąją gerbėjų jis lauks Kaune. Nemokamo koncerto organizatoriai pusiau juokaudami primena, kad visi, nuo 19 val. užėję į „Ryšių kiemelį 837“, turėtų atsinešti ir dovaną A. Mamontovui. Gal taip bus pasiektas sveikinimų rekordas?

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...