2011 Birželio 03

Kartingo varžybose Lenkijoje pritrūko sėkmės

veidas.lt

"Veido" archyvas

Gegužės 28-29 d. Radomo trasoje įvykusiuose Lenkijos kartingo ROK taurės trečiajame ir ketvirtajame etapuose lietuviams šiek tiek pritrūko sėkmės.

Lietuvos kartingo meistrų desanto pagrindą sudariusios „Juta Racing“ komandos keli lenktynininkai šią, 30-metį atšventusią, trasą buvo išbandę dar pernai per šios šalies čempionato bei Rytų Europos ROK finalo varžybas. 820 metrų ilgio kartodromo asfalto danga buvo neseniai atnaujinta, tačiau dėl lietaus ji buvo gana slidi, tad įvyko nemažai incidentų.

Kurioziškai pasibaigė šeštadienį vykusio trečiojo etapo pusfinalis. Po važiavimo net septyni iš 13-os „ROK 125“ klasės dalyvių buvo diskvalifikuoti. „Prieš lenktynes palijo, tad teko montuoti lietui skirtas padangas, – situaciją komentavo „Juta Racing“ komandos vadovas Audrius Gelžinis. – Ir pagal reglamentą kažkokiu būdu neatitiko pločiai tarp vėjo nukreipiklio (geriau žinomo kaip “spoilerio”) ir ratų. Iš esmės tikslūs matavimai nebuvo atliekami, o jeigu būtų tikri pažeidimai, teisėjai prieš startą turėjo įspėti arba neleisti startuoti. Manau, kad Ignas Gelžinis, Tautvydas Rudokas bei Andrius Gelžinis tapo lenkų vidinių intrigų aukomis. Finale Ignas atsirevanšavo ir finišavo trečias, o visai neblogai važiavęs Tautvydas išslydo iš trasos“.

Susumavus taškus, Ignas Gelžinis trečiajame etape užėmė ketvirtą vietą, Andrius Gelžinis  – vienuoliktą, Tautvydas Rudokas – tryliktą.

Per ketvirtojo etapo lenktynes sekmadienį trasa jau buvo pradžiūvusi. I. Gelžinis užėmė penktą vietą, A. Gelžinis – septintą, T. Rudokas – devintą. „Nepasisekė su Igno karto varikliu – kiek bereguliavome, jis visą savaitgalį „nevažiavo“. Ir negalėjome pakeisti, nes visam savaitgaliui leidžiama registruoti tik vieną variklį. Na, o Andriui tai buvo vienos iš geriausių lenktynių,“ – sakė A. Gelžinis.

Dar vienam „Juta Racing“ komandos nariui Aurimui Blažulioniui gausiausioje „Mini ROK“ klasėje (startavo 28 dalyviai) trečiajame etape labai nesisekė: pusfinalyje „pametė“ ratą, o finale gavo į šoną ir išlėkė iš trasos. Ketvirtajame etape viskas būtų gerai, jeigu ne finale dėl masinio susidūrimo sustabdytos lenktynės, kuriose Aurimas buvo klasifikuotas 17-oje vietoje. A. Blažulionis etapuose atitinkamai užėmė 28-ą ir 18-ą vietas.

Sėkmingai šioje klasėje lenktyniavo Ignas Dagilis, abiejuose etapuose užėmęs šeštąsias vietas. Dar vienas Lietuvos atstovas Vitalijus Ivickis „Junior ROK“ klasėje užėmė ketvirtą ir septintą vietas.

Penktasis ir šeštasis Lenkijos kartingo ROK taurės etapai įvyks birželio 18-19 dienomis toje pačioje Radomo trasoje.