2011 Gegužės 23

Kanų kino festivaly nugalėjo T. Maliko filmas

veidas.lt

Scanpix

64-asis Kanų kino festivalis sekmadienį baigėsi įžymaus amerikiečių režisieriaus Terenso Maliko (Terrence Malick) filmo “Gyvenimo medis” pergale. Juostai buvo paskirtas aukščiausias šio renginio apdovanojimas – “Auksinė palmės šakelė”.

Žiuri pirmininko amerikiečių aktoriaus ir režisieriaus Roberto de Niro (Roberto de Niro) paskelbtas sprendimas Kanų festivalio rūmų salėje buvo sutiktas audringais plojimais.

Antrąjį pagal svarbą kino forumo apdovanojimą – Didįjį prizą – pasidalijo du filmai: brolių belgų Žano Pjero (Jeana-Pierre) ir Liuko (Luc) Dardenų (Dardenne) juosta “Berniukas su dviračiu” ir turkų režisieriaus Nurio Bilgės Džeilano (Nuri Bilge Ceylan) filmas “Kartą Anatolijoje”.

Geriausios aktorės prizas įteiktas Holivudo žvaigždei Kirsten Danst (Kirsten Dunst), atlikusiai pagrindinį vaidmenį danų režisieriaus Larso fon Tryro (Lars von Trier) juostoje “Melancholija”. Reikia pažymėti, kad L. fon Tryrą festivalio administracija paskelbė nepageidaujamu asmeniu už žodžius, kurie čia buvo suprasti kaip “pronacistiniai ir antisemitiniai”.

Apdovanojimą už geriausią vyro vaidmenį pelnė prancūzų aktorius Žanas Diužerdenas (Jean Dujardin), nusifilmavęs nespalvotoje ir beveik begarsėje prancūzų režisieriaus Mišelio Hazanavičiaus (Michel Hazanavicius) juostoje “Artistas”.

Šis Kanų festivalis buvo vienas įdomiausių per pastarąjį dešimtmetį. Jame parodyti filmai pasižymėjo aukštu meistriškumu ir giliais filosofiniais apmąstymais.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...