2012 Balandžio 28

Kam darbą susirasti lengviausia, o kam sunkiausia

veidas.lt

Šiuo metu darbo biržoje užsiregistravę 240 tūkst. bedarbių, arba 11,6 proc. visų Lietuvos darbingo amžiaus gyventojų.

Vyrų bedarbių 20 tūkst. daugiau nei moterų. Tačiau bedarbio pašalpas gauna tik 15,6 proc. registruotų bedarbių.
Didžiausiu bedarbių skaičiumi išsiskiria Alytaus rajono ir Ignalinos rajono savivaldybės, kuriose bedarbių nuošimtis tarp darbingo amžiaus žmonių siekia atitinkamai 18,9 ir 18,7 proc. O mažiausias bedarbių skaičius fiksuojamas Neringos savivaldybėje (4,3 proc.), Birštono savivaldybėje (8,6 proc.), Šiaulių mieste (8,8 proc.).
Kovo mėnesį darbdaviai registravo 19,3 tūkst. darbo pasiūlymų. Darbo rinkos specialistai teigia, kad lengviausia šiuo metu darbo susirasti pardavėjams, sunkvežimių vairuotojams, virėjams, apdailininkams, produktų vadybininkams, buhalteriams, inžinieriams, slaugytojams ir kompiuterių programuotojams, taip pat nekvalifikuotiems darbininkams, tokiems kaip sandėlininkas, valytojas, pakuotojams, krovikams ar automobilių plovėjas.
O sunkiausia dabar darbo rasti socialiniams pedagogams, ekonomistams, turizmo vadybininkams, psichologams, miškininkams, pradinių ir ikimokyklinių klasių mokytojams, taip pat verpėjams, audėjams, kirpėjams, staliams, manikiūrininkams ir pan. Prognozuojama, kad tokios tendencijos išliks visus 2012 metus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...