2012 Gruodžio 25

Kalėdiniai sveikinimai – „dovana“ nuo programišių

veidas.lt


Šiuolaikinės Kalėdų šventės neįmanoma įsivaizduoti be technologijų. Dauguma jau pamiršo, kaip atrodo popierinis atvirukas, ir siunčia tik elektroninius. Būkite atidūs: tokiu metu sukčiai labai aktyviai siuntinėja elektroninius sveikinimo laiškus, kuriuose apstu grėsmingų „dovanų“, tokių kaip Trojos ir kiti virusai. „Kaspersky Lab“ parengė patarimus, kurie padės apsisaugoti nuo internetinių chuliganų.

Šventėmis džiaukitės atsargiai!

Netgi paprastas elektroninis laiškas gali sukelti rimtų padarinių, nes programišiai paprastai naudojasi dviem kenkėjiškų failų pateikimo metodais. Pats lengviausias būdas – pridėti užkrėstą failą prie sveikinimo laiško. Tad jūs negailestingai šalinkite tokius pranešimus!

Antras variantas – tai nuoroda, kuri tariamai atverčia atviruką. Paprastai ji atverčia tinklalapį su kenkėjiškomis programomis, kurios ieškos interneto naršyklės ir vartotojo kompiuterio operacinės sistemos silpnųjų vietų. Dažnai užkrėsti atvirukai siūlo įdiegti „Flash Player“, „kad būtų teisingai parodytas pranešimo turinys“. Kai vartotojas bando įdiegti siūlomą programą, virusas savarankiškai patenka į kompiuterį ir pereina į didžiulį virusų kiekį turintį tinklalapį.

Apsisaugokite nuo pavojaus

Norint apsisaugoti nereikia trinti visų elektroninių pranešimų ir vėl naudotis tik popieriniais atvirukais. Šiais laikais su sukčiais kovojama įvairiais būdais. Pirmiausia įsitikinkite, kad Jūsų kompiuteris apsaugotas šiuolaikiniu atnaujintu antivirusu – jis išgaudys kenkėjiškas programas joms dar nespėjus patekti į elektroninį paštą. Tokiais atvejais būtinas antivirusas, turintis saugios peržiūros „Safe Run Mode“ funkciją, kuri veikia kaip nematoma siena, patikimai apsauganti kompiuterį nuo programų, nieko bendra neturinčių su atliekama užduotimi. Antra, aiškiai mąstykite ir būkite budrūs. Jei Jūs gavote sveikinimą iš nepažįstamo žmogaus, vis dėlto neverta jo atsiversti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...