2011 Gegužės 28

Saulius Olencevičius

Kaip darbdaviai vertina Lietuvos universitetus

veidas.lt

BFL

Šiemet, kaip ir pernai, mes apklausėme daugiau nei tūkstantį darbdavių visoje Lietuvoje. Atsižvelgdami į praėjusių metų rezultatus ir išryškėjusias tendencijas, šiemet šiek tiek pakoregavome respondentų imtį, daugiau dėmesio skirdami rajonų verslo įstaigoms. Taip galėjome gauti objektyvesnę nuomonę ir sudaryti tikslesnę vertinamų universitetų rikiuotę.

Taigi darbdavių klausėme, kurių universitetų absolventų žinių kokybe jie pasitiki labiausiai bei kurių universitetų absolventų žinių kokybė jiems kelia daugiausiai abejonių. Kiekviename klausime respondentai turėjo galimybę pasirinkti po 1–2 universtetus. Kaip galime matyti iš rezultatų, pirmosios penkios pozicijos liko nepakitusios, t.y. praėjusių metų lyderiai tebėra lyderiai ir šiais metais. Tai leidžia teigti, kad kol kas darbdavių nuomonė apie, jų manymu, geriausius universitetus lieka stabili ir esminių pokyčių darbo rinkos pusėje nėra. Absoliučiu universitetų lyderiu, kurio absolventų žinių kokybe darbdaviai pasitiki labiausiai, įvardijamas Vilniaus universitetas. Antroje vietoje, kaip ir pernai, Kauno technologijos universitetas.

Nedideli pokyčiai pastebimi tik vidurinėje universitetų sąrašo dalyje: keliomis pozicijomis žemyn smuktelėjo Mykolo Romerio universitetas, sudarydamas sąlygas pakilti į aukštesnes vietas Šiaulių ir Vytauto Didžiojo universitetams.

Čia derėtų paaiškinti, kad darbdavių apklausoje savo nuomonę pateikė aukščiausio lygio vadovai (35,5 proc.), vidurinio lygio vadovai (42,9 proc.) ir žemesnio lygio vadovai (21,6 proc.). Tikime, kad šių žmonių pateikta nuomonė yra labai svarbi ir bent kiek padės apsispręsti būsimiems studentams renkantis aukštąją mokslo įstaigą.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Saulius Olencevičius:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...