2011 Liepos 27

Jūros šventė kitaip

veidas.lt

"Veido" archyvas

Šią savaitę Klaipėdoje šėls Jūros šventė. O joje – kaip Palangos kurorte: kiekvienas ieško to, ko jam pirmiausia reikia. Alaus, popso ir žaidimų nė ieškoti nebūtina – sunkiau tomis dienomis Klaipėdoje jų išvengti.  Ką, be šurmulio, dar galima pamatyti uostamiestyje šį savaitgalį?

Klaipėdos apskrities I.Simonaitytės viešojoje bibliotekoje jau nuo antradienio veiks Lietuvos jūrų muziejaus paroda “Pirmosios burės”, pasakojanti apie Lietuvos jūrų laivyno pirmeivius – prekybinius motorinius burlaivius “Jūratė” ir “Kastytis” bei jūrų skautų burlaivį “Budys”. Kitą naują ekspoziciją visi panorėjusieji galės aplankyti žvejybos traleryje “Dubingiai” – ji skirta šio laivo, jau ketvirtį amžiaus rymančio senųjų laivų aikštelėje Smiltynėje, istorijai. Etnografinėje žvejo sodyboje įsikursiančioje “Akademijoje po obelimi” šįmet bus kalbamasi apie gintaro apdirbimo ir pritaikymo būdus, svečiai vaišinami iš gintaro išvirta arbata.

Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla šeštadienį visuomenei atvers savo muziejų, nušviečiantį du šimtmečius siekiančią jūrininkų rengimo Lietuvoje istoriją. Muziejaus salėse – ne tik nuotraukos, bet ir senieji navigaciniai prietaisai, įvairių laivininkystės kompanijų vėliavos ir uniformos. Sekmadienį smalsuoliai kviečiami išbandyti kursantų šiandieną: maždaug šimtas žmonių nuo vidurdienio turės galimybę pamėginti valdyti laivą realias kapitono tiltelio sąlygas imituojančiame treniruoklyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...