2013 Rugsėjo 22

Jubiliejinis dokumentikos festivalis į ekranus paleido istorijas be pabaigos

veidas.lt

filme111

Tikros istorijos nesustoja – ketvirtadienį paskelbė Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) ir į kino ekranus paleido per 40 dokumentinių pasakojimų. Jiems pasigauti ir pratęsti, išgyvenant, interpretuojant ir dalijantis savo mintimis bei atradimais, žiūrovai kviečiami iki rugsėjo 29 d. Filmuotų istorijų detalėmis, santykiais su jų herojais, samprotavimais apie jų gyvenimus prieš ir po filmo dalinsis festivalyje viešėsiantys filmų kūrėjai.
Pirmadienį, rugsėjo 23 d. 19 val., savo filmą – eksperimentą „Tėvas ir sūnus“ (2013) „Skalvijoje“ pristatys lenkų režisierius Pawelas Lozynskis. Šį kartą jis atgręžė kamerą į save ir savo tėvą, taip pat garsų dokumentininką Marcelį Lozynskį. Kartu jie leidosi į kelionę po Europą ir sukūrė po atskirą filmą, atskleidžiantį sudėtingą jų šeimos ir santykių istoriją. Pasak P. Lozynskio, šis filmas – didžiulis eksperimentas su pačiu savimi, o kiekvienas susitikimas su žiūrovais – senos žaizdos atvėrimas.
Antradienį, rugsėjo 24 d. 20.30 val. „Skalvijos“, o  rugsėjo 25 d. 19.15 val. „Pasakos“ žiūrovų laukia susitikimas su brite Kim Hopkins ir neeiline jos istorija. Filmo „Dviejų pamišimas“ („Folie à deux: Madness Made of Two“, 2012) herojai – drąsa ir užsispyrimu siekti svajonės išsiskirianti Helenos ir Džono pora. Nusipirkę didžiulius rūmus Jorko centre jie rengiasi juos paversti viešbučiu, tačiau prasideda finansų krizė ir ši svajonė išvirsta į baisiausią košmarą. Anot režisierės, Helenos ir Džono istorija gerokai nustebino ją pačią: ji įžvelgė dvi jos baigtis – arba Helenai ir Džonui pasiseks ir jų svajonė išsipildys, arba – atvirkščiai. Tačiau, kaip teigia filmo autorė, gyvenimo nulemta filmo pabaiga pranoko visus planus ir spėliojimus.
Trečiadienį, rugsėjo 25 d., 21.15 val.  į vieną įdomiausių festivalio seansų kviečia Christy Garland, filmo „Išpera suokia saldžiausiai“ („The Bastard Sings the Sweetest Song”, 2012) autorė. Savitu braižu išsiskiriančio pasakojimo centre – vos galą su galu sudurianti drąsi šeima iš Džordžtauno. Filmo herojus augina paukščius giesmininkus ir viščiukus gaidžių peštynėms, o jo motina Merė – sąmojinga 75 metų amžiaus poetė – norėdama užsimiršti ubagauja ir surinktus pinigus išleidžia vynui. Tačiau šis filmas primena, kad ir liūdniausioje giesmėje ateina metas mažorinėms natoms. Rugsėjo 27 d. 17 val. Ch. Garland filmą pristatys “Pasakos” žiūrovams.
Festivalio vinjetė http://www.youtube.com/watch?v=i4CmUIr69l4
Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis žiūrėti istorijų be pabaigos kviečia rugsėjo 19-29 d. Jos rodomos „Skalvijos“ kino centre ir kino teatre „Pasaka“.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...