2011 Gegužės 07

Jono Pauliaus II relikvijos atvežtos į Krokuvą

veidas.lt

PAP

Į istorinę Lenkijos sostinę Krokuvą, kurioje savo ganytojišką kelią pradėjo kardinolas Karolis Wojtylo (Karolis Voityla), vėliau tapęs popiežiumi Jonu Pauliumi II, atvežtos palaimintojo relikvijos, informuoja Lenkijos naujienų agentūra PAP.

Tai popiežiaus kryžiaus formos pastoralas arba, kitaip sakant, ganytojiška lazda ir antkapinė marmuro lenta nuo jo kapo Vatikane.

Buvęs asmeninis popiežiaus Jono Pauliaus II sekretorius, dabar Krokuvos metropolitas kardinolas Stanislawas Dziwiszas (Stanislavas Dzivišas) sako, kad pastoralas – tai labai „iškalbi relikvija”, kadangi jį žino gerai viso pasaulio tikintieji, nes Šventasis Tėvas niekada su juo nesiskirdavo.

Ganytojo kryžius ir antkapinė lenta bus perduota Jono Pauliaus II centre statomai šventovei Krokuvos Lagevnikuose.

Kardinolas taip pat išsidavė, kad šiomis dienomis gavo dar ir Jono Pauliaus II dantį, kurį gydytojai atsitiktinai išmušė, gelbėdami palaimintojo gyvybę po pasikėsinimo 1981 metais.

S.Dziwiszas taip pat saugoja sutaną, kurią popiežius vilkėjo pasikėsinimo metu. Krokuvoje saugomos ir dvi ampulės su Jono Pauliaus II krauju.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...