2016 Balandžio 20

Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius: „Esu patenkintas miesto veidu“

veidas.lt

Saulė Valentinaitė

„Esame devintas miestas Lietuvoje ir tų pozicijų neužleidžiame: stengiamės atrasti savo veidą, pozicionuojame save ne tik kaip chemijos pramonės miestą, bet ir kaip Jonų respubliką“, – sako antrą kadenciją rajonui vadovaujantis Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

– Mere, nejau jūsų nevilioja galimybės realizuoti save didesniame mieste?

– Viskam savas laikas: į pažadus, duotus rinkėjams, žiūriu atsakingai, stengiuosi nesiblaškyti eidamas dabartines pareigas. Mane ne kartą ir konkurentai provokavo klausdami, ar 2016-aisiais nepabėgsiu į Seimą. Aš tokių planų neturiu: esu patenkintas esamu darbu, nes matau besikeičiantį miesto veidą, mane tai motyvuoja. Gal kada ir būsiu reikalingas Vyriausybės sudėtyje, bet nenoriu nieko skubinti. Jonavoje esu subūręs tinkamą komandą, kuriai darbo vis dar labai daug. Kai viską išblizginsime, galėsime pagalvoti, kaip savo žinias ir kompetenciją panaudoti plačiau.

Kokius tikslus keliate sau ir Jonavos savivaldai?

– Stengiamės nebūti savivaldybe, kuri panaudoja ES ar valstybės paramą kaip duotybę, todėl ypatingą dėmesį skiriame papildomiems projektams vykdyti ir lėšoms į rajono savivaldybę pritraukti. Teikiame paraiškas, kad galėtume konkuruoti su kitais ES miestais ir regionais dėl papildomų pinigų. Visuomet savęs klausiame, ką galime padaryti dar, kad Jonavos rajono savivaldybėje įvyktų esminių pokyčių. Matydami nepalankią demografinę situaciją siekiame, kad Jonava netaptų išblizgintu miestu be gyventojų. Dedame maksimalias pastangas, kad būtų galimybė kurtis verslui, formuojame savo pramonės parką, bandysime konkuruoti su Kauno laisvąja ekonomine zona (LEZ).

Darbo ir vizijų daug: pradedant pėsčiųjų tiltais, baigiant verslo inkubatoriais. Jei šie sumanymai pavyks, būsiu laimingas, kad ir kur gyvensiu bei dirbsiu. Nors pats sieju savo gyvenimą su Jonava.

– Sukanka lygiai metai, kai tiesiogiai išrinkti merai dirba savo postuose. Kaip jums prabėgo šis laikas?

– Metai savivaldybės darbe – trumpas laiko tarpas. Kadangi gyvename padidintos dokumentacijos eroje, daug jo sugaištame atlikdami savotiškus namų darbus. Taigi nemažai laiko teko skirti pasiruošimams, kad kaip įmanoma greičiau galėtume pradėti vykdyti projektus, kurie finansuojami iš ES 2014–2020 m. finansinio laikotarpio lėšų. Kai kurie rezultatai pasimatys jau šiais metais: tvarkysime tris pagrindines Jonavos miesto gatves, esame atlikę pirkimo procedūras, atrinkę rangovą, tikiuosi, kad netrukus pasirašysime sutartį ir įsibėgės darbai miesto gatvėse.

– Ar produktyvūs šie metai buvo jums, kaip Jonavos merui?

– Pirmieji metai – ir džiaugsmingi, ir įpareigojantys. Džiaugsmingi, nes tai antroji kadencija. Buvau išrinktas pirmajame ture: surinkau 72 proc. rinkėjų balsų. Palyginti su kolegomis iš kitų savivaldybių, tai didžiulis žmonių pasitikėjimas. Nenoriu jų nuvilti, todėl dirbdamas jaučiu įsipareigojimą, laikausi to, ką buvau pažadėjęs. Iš prigimties aš perfekcionistas, visad siekiantis geriausio rezultato.

Jau džiaugiamės įgyvendintu miesto geriamojo vandens įrenginių projektu, kainavusiu per 2 mln. eurų.

Galutinai veiklos rezultatai išryškės 2016 m. pabaigoje: iki tol atidarysime sporto areną, sutvarkysime miesto gatves. Esame inicijavę šiuolaikišką gatvių apšvietimą, dar reikia atlikti nemažai investicinių ir techninių projektų parengimo darbų. Tačiau jau džiaugiamės įgyvendintu miesto geriamojo vandens įrenginių projektu, kainavusiu per 2 mln. eurų.

– Prieš rinkimus jūsų programoje buvo 55 darbai, kuriuos pasižadėjote įgyvendinti. Kiek iš jų jau įveikėte?

– Iš minėtų 55 darbų, kuriuos planuojame įgyvendinti per kadenciją, esame įvykdę 25. Pasižadėjome, kad tvarkysime prie „Achemos“ esantį tiltą (darbai įsibėgės jau šį pavasarį), kalbėta, kad investuosime į viešojo transporto atnaujinimą (pernai įsigijome du naujus autobusus), jau esame įrengę gražią vaikų žaidimų aikštelę su batutais, dabar svarstome įrengti dar vieną. Taip pat atidarėme Psichikos sveikatos centrą, tęsiame daugiabučių renovaciją. Pagal renovuojamų namų procentinį skaičių patenkame į savivaldybių, kuriose sparčiausiai vykdoma namų renovacija, penketuką. Dar praėjusiais metais, vykdydami rinkimų įsipareigojimus, sutvarkėme ir atidarėme Joninių slėnį – pagrindinę visų viešų ir sporto renginių vietą.

– Ar galėtumėte įvardyti, kuo jonaviečiai labiausiai didžiuojasi gimtajame mieste?

– Iš atliktų gyventojų apklausų matome, kad vyresniems gyventojams Jonava asocijuojasi su chemijos pramone, jaunimui – su pirmuoju Lietuvoje laisvalaikio ir pramogų centru „Lokės pėda“. Esame jaunas, veržlus ir ambicingas miestas su pramonės specifika, kurios nesigėdijame. Didžiuojamės būdami industrinė teritorija, kurioje sukuriama daug darbo vietų, sumokama daug mokesčių. Mūsų mieste itin gerai išplėtota baldų pramonė, o šiais metais, atidarę Jonavos sporto areną, turėsime vieną didesnių objektų ir, tikiuosi, būsime žinomi kaip sportinis miestas.

– Ar kada svarstėte, kodėl Lietuvoje stringa didžioji politika?

– Kiekvienas žmogus turėtų būti savo vietoje ir atlikti tai, ką geriausiai išmano. Tik tuomet sulauksime geriausio rezultato visuomenei. Tarkime, aš pats jaučiu esantis savo vietoje. Didelių ambicijų šiuose rinkimuose nepuoselėju, bet esu savo miesto patriotas ir kol matau, kad vietiniai aruodai pilni galimybių veikti, į šonus nesižvalgau. Žinoma, seku politinius įvykius ir nacionaliniu lygmeniu. Politinis mūsų šalies gyvenimas labai dinamiškas, bet nepamirškime, kad esame jauna demokratija ir daug ko mokomės iš savo klaidų.

Užs. Nr. VPL1040

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...