2014 Gegužės 08

Jam netiko tėvo kostiumas

veidas.lt


Kitą savaitę premjeros sulauks “Demokratija”, Nacionaliniame dramos teatre statoma pagal poeto ir dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus pjesę. Plačiau supažindiname su jos autoriumi.

Iš šešiolikos neseniai trisdešimtmetį atšventusio Mindaugo bendraklasių penki emigravę į užsienį, trys – į anapilį. Mindaugo manymu, proporcijos – daugmaž tipiškos jo kartos kaimo abiturientams. Jiems baigus mokyklas, pradėjo kilti statybų bumas ir šalyje ėmė stigti nagingų statybininkų bei apdailininkų, kurie, įvaldę kelias nesudėtingas operacijas ir bėgiodami per kelias darbovietes, “užkaldavo” gerokai daugiau nei diplomuoti specialistai. Bendraamžius taip įsuko azartiškas uždarbiavimo ratas, kad dalis jų apleido pradėtas studijas.
“Kai studijuodamas ir jau dirbdamas žurnalistu pasisakiau bendraklasiui, kad uždirbu aštuonis šimtus litų, jis mane išvadino kvailiu, nes klodamas plyteles be jokių mokslų užkaldavo tris tūkstančius”, – pasakoja Mindaugas.
O paskui stojo krizė ir mirtinas štilis statybų aikštelėse. Vieni vaikystės draugai pradėjo smulkius verslus, kiti paprasčiausiai susikrovė lagaminus ir dabar grįžta į Lietuvą dviem savaitėms du kartus per metus.
“Sutikau Vilniuje bičiulį, fasuojantį šaldytas žuvis Airijos gamykloje. Teiravosi, kur galėtume užsukti, todėl nuvedžiau į populiarią jaunimo kavinę. Ten jis permetė akimis kainas, pamatė, kad bokalas alaus – aštuoni litai, nusprendė, kad tai šūdinas alus, ir pasiūlė eiti į prašmatnesnę vietą. Supratau, jog žmogus siekia man įrodyti, kad jo gyvenimo standartai tapo kitokie”, – pasakoja Mindaugas, kuriam šypseną kelia valdžios kuriamos strategijos susigrąžinti namo emigrantus: ne strategijų tam reikia, o darbo vietų ir garbingesnio požiūrio į paprastą darbuotoją.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 182014" bei įvedę gautą kodą. Žinutės kaina 4 Lt.
Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-18-2014-m

 


Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...