2012 Sausio 01

J.Valančiūnas vadinamas antruoju Lietuvos Saboniu

veidas.lt

Lietuvos suaugusiųjų rinktinės debiutantas, 2011-ųjų pasaulio devyniolikmečių čempionato lyderis ir naudingiausias žaidėjas, Vilniaus “Lietuvos ryto” vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas avansu jau vadinamas antruoju Lietuvos Saboniu.

Vos devyniolikos sulaukęs Jonas Valančiūnas šiemet tapo didžiausia krepšinio sensacija Lietuvoje. J.Valančiūnas pirmasis ir vienintelis per pastarąjį dešimtmetį gavo tris svarbiausius Senojo žemyno pirmenybių prizus. 2008 m. jis buvo išrinktas naudingiausiu Europos jaunučių (iki 16 metų), pernai – jaunių iki 18 metų, šiemet – jaunimo iki 19 metų čempionatų žaidėju.
Šiemet vasarą Rygoje vykusiame jaunimo iki 19 metų pasaulio čempionate jis stebino nepriekaištingu ir netgi žaismingu žaidimu bei padėjo Lietuvos jaunių rinktinei pasidabinti aukso medaliais. Po šio įspūdingo pasirodymo J.Valančiūnas buvo pakviestas debiutuoti ir Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje, su kuria atstovavo savo šaliai Lietuvoje vykusiame Europos vyrų krepšinio čempionate.
Tačiau didžiausiu komplimentu šiuo metu “Lietuvos ryto” komandoje žaidžiančiam vidurio puolėjui tapo Kanados komandos “Toronto Raptors” kvietimas kitais metais žaisti stipriausioje pasaulio krepšinio lygoje – komanda J.Valančiūną vadinamojoje naujokų biržoje pakvietė penktuoju numeriu.
“Rungtyniauti NBA – didžiausias krepšininko laimėjimas. Būsiu labai laimingas, jei ši svajonė išsipildys. Tačiau kol kas visi per daug šneka apie NBA. Niekas dar niekur nevažiuoja, o visi man jau krauna lagaminus”, – prisipažįsta J.Valančiūnas, kurio galimybė žaisti NBA galutinai paaiškės 2012-aisiais.

Komplimentai – avansu

Sporto analitikai pripažįsta, kad daugelį komplimentų J.Valančiūnas gauna avansu. Jis iš tiesų yra labai perspektyvus ir galima beveik neabejoti, jog taps viena ryškiausių krepšinio žvaigždžių pasaulyje, tačiau yra dar labai jaunas ir turi įdėti daug pastangų, kad šios trenerių ir gerbėjų viltys pasiteisintų.
“Lietuvos ryto” treneris Aleksandras Džikičius pripažįsta, kad J.Valančiūnui, kaip ir kitiems krepšininkams, pasitaiko geresnių ir blogesnių varžybų, bet neabejoja, jog laikui bėgant krepšininko lygis augs ir taps stabilus. “Esu tikras, kad J.Valančiūnas ateityje žais geriau, o jo pastangos tikrai atsipirks”, – žada A.Džikičius.
“Visi mes nuolat pamirštame, kad Jonui – vos 19 metų. Jis tik pradeda savo profesionalią karjerą. Ir fizinė, ir psichologinė jo forma dar nėra tokia, kokios laukiame. Todėl turime jam padėti vildamiesi, kad sunkus darbas ir palaikymas duos norimą rezultatą”, – tikina J.Valančiūno treneris.
Vis dėlto daug prie J.Valančiūno įvaizdžio prisideda ne tik sunkus jo darbas, bet ir žiniasklaida bei gerbėjai. Pavyzdžiui, jaunių pasaulio čempionate Jonas pelnė visuotines simpatijas, kurių pakako, kad ir vyrų čempionate, kuriame sekėsi prasčiau, jis būtų vertinamas kaip aukščiausio lygio žaidėjas.
Panašus pavyzdys – ir “Toronto Raptors” gerbėjai, kurie, išgirdę, kad į komandą kviečiamas “kažkoks jaunas europietis, ir dar aukštaūgis, nors reikėtų žemesnio žaidėjo”, negailėjo kritikos nei pačiam J.Valančiūnui, nei “Toronto Raptors” savininkams. Tačiau Lietuvos sirgaliai Kanados krepšinio forumuose ėmėsi formuoti teigiamą nuomonę apie Lietuvos krepšininką – kėlė vaizdo įrašus su gražiausiomis jo žaidimo akimirkomis ir liaupsino jo laimėjimus čempionatuose. Rezultatas akivaizdus – net ir nepabuvęs Kanadoje, J.Valančiūnas čia jau yra vienas populiariausių krepšininkų.
Beje, Jonas visuomet spėja įšokti į traukinį, kurio keleiviu būti jam dar lyg ir per anksti. Į pirmąjį vyrų klubą “Perlas” J.Valančiūnas, kaip pats sako, pateko iš “vaikų amžiaus”. Lygiai taip pat jis pateko ir į Lieuvos rinktinę – tiesiai iš jaunių lygos. Vos spėjęs apšilti kojas Lietuvoje, jis jau kviečiamas į NBA. Taigi viskas J.Valančiūno sportinėje karjeroje iš tiesų vyksta tarsi avansu.
“Svarbiausia – J.Valančiūnui reikia užmiršti dabar nuolat jam sakomas liaupses, nekreipti į jas dėmesio ir toliau dirbti. Jis bus fantastiškas žaidėjas”, – apibendrina buvęs Lietuvos rinktinės ir dabartinis Rusijos CSKA komandos treneris Jonas Kazlauskas.

Didžiausi J.Valančiūno laimėjimai
2008 m.
Išrinktas naudingiausiu Europos jaunučių iki 16 m. čempionato žaidėju

2010 m.
Išrinktas naudingiausiu jaunių iki 18 m. čempionato žaidėju

2011 m.
Pripažintas naudingiausiu jaunimo iki 19 m. čempionato žaidėju
Debiutavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinėje
Penktuoju numeriu pakviestas žaisti NBA komandoje “Toronto Raptors”

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...