2015 Vasario 04

J. Gudauskas: „Šilalės rajonas pasirengęs pritraukti daugiau investuotojų“

veidas.lt

Šilalės rajonas tampa vis patrauklesne aplinka investuotojams, kurie galės kurti darbo vietas, gerinti rajono ekonominius bei socialinius rodiklius.

 

Auksė Lankaitytė

 

Šilalės rajono savivaldybės atstovai įsitikinę, kad šiuo metu įgyvendinami investiciniai projektai sporto, laisvalaikio ir turizmo srityse yra lyg tramplinas, siekiant šių tikslų.

Šilalės rajono savivaldybės mero Jono Gudausko teigimu, savivaldybė turi strateginį tikslą sukurti kuo palankesnę aplinką investuotojams. „Siekiame sukurti visomis prasmėmis patrauklią aplinką investuotojams iš Lietuvos ir užsienio. Įsitvirtinę mūsų rajone jie galėtų kurti naujas darbo vietas, o tai skatintų vietinių žmonių užimtumą, aktyvintų jų dalyvavimą ekonominiame ir socialiniame gyvenime. Pranašumų turime nemažai: rajonas įsikūręs strategiškai patogioje vietoje – šalia automagistralės Kaunas–Klaipėda, netoli yra uostas“, – vardija J.Gudauskas.

Be to, sparčiai modernizuojami pastatai, tvarkomos viešosios erdvės, rekreacinės zonos, investuojama į sporto ir turizmo infrastruktūros plėtrą.

„Taigi gerinant investicinę aplinką įgyvendinta nemažai infrastruktūros tobulinimo projektų: vandentvarkos, kelių, rekreacinių vietų atnaujinimo. Be to, šiais metais duris atvers sporto ir laisvalaikio kompleksas su baseinu, kuris taps traukos centru visoje apskrityje. Šiuo metu jis baigiamas statyti“, – pasakoja meras.

 

Miestiečiams – neįprasta dovana

Per Šilalės gimtadienį, rugpjūčio 15 dieną, planuojamas šio sporto ir laisvalaikio komplekso, kuris bus vienas geriausių ir moderniausių Žemaitijos regione, atidarymas. „Tai bus puiki dovana šilališkiams ir rajono gyventojams. Net neabejoju šio komplekso reikalingumu. Jo teikiamus malonumus, pramogas, o svarbiausia – naudą sveikatai pajus ne tik mūsų krašto, bet ir kitų rajonų gyventojai“, – įsitikinęs J.Gudauskas.

Jo teigimu, šis kompleksas prisidės ir prie rajono sveikatingumo didinimo, nes jame sportuoti, lankyti plaukimo pamokas ir užsiimti kitokia fizine veikla galės visi norintieji.

Tai modernus pastatas su 25 metrų ilgio keturių takelių baseinu, pirčių kompleksu, sūkurine vonia, atskiru masažiniu baseinu, baseinėliu vaikams, vandens atrakcionais su kriokliu, persirengimo kabinomis, kavine. Ateityje numatoma statyti ir sporto salę, kurioje tilptų apie 600 žiūrovų, ją būtų galima transformuoti į krepšinio, tinklinio ar kitokias sporto aikšteles.

 

ES lėšomis gerinama infrastruktūra

Šilalės rajono meras tvirtina, kad ir toliau bus siekiama pritraukti kuo daugiau Europos Sąjungos investicinių fondų lėšų. „Jos būtų naudojamos mokyklų, kultūros įstaigų, vaikų darželių, ambulatorijų modernizavimui, kelių, gatvių ir šaligatvių atnaujinimui, dviračių ir pėsčiųjų takų tiesimui, sporto aikštynų, kitų viešųjų erdvių gerinimui. Bus tęsiama ir vandentiekio, nuotekų tinklų renovacija bei plėtra rajone, taip pat daugiabučių namų modernizacija“, – teigia J.Gudauskas.

Investicijų ir statybos skyriaus vedėjas Stasys Aužbikas tvirtina, kad jau įgyvendinta nemažai investicinių projektų sporto, laisvalaikio ir turizmo srityse: „Štai restauruotas analogų Europoje neturintis muziejus – Dionizo Poškos Baubliai, įkurtas 1812 m., jau seniai tapęs turistų traukos centru. Sėkmingai įgyvendinti ir kiti projektai – sutvarkyta Paršežerio ežero reakreacinė zona, atnaujintas Šilalės stadionas, o prie Jūros upės modernizuota poilsio zona, tapusi dar vienu traukos centru.“

Pasak S.Aužbiko, šie projektai padeda kurti pridėtinę vertę: „Sutvarkytos reakreacinės zonos jau duoda konkrečių rezultatų – plėtojamas paslaugų sektorius, kultūrinė ir sportinė veikla, atsirado daugiau galimybių organizuoti laisvalaikį, pasiūlyti paslaugų turistams.“

 

Išjudino socialinės paramos gavėjus

Įdomu tai, kad Šilalės rajono savivaldybė prieš keletą metų buvo viena iš penkių eksperimentinio projekto dalyvių, sutikusių perimti valstybės funkcijas skirstant piniginę socialinę paramą nepasiturintiems gyventojams.

Socialinės paramos skyriaus vedėjos Danguolės Račkauskienės teigimu, pagrindinis jo tikslas buvo tobulinti piniginės socialinės paramos teikimo sistemą ir ją skirti tiems, kuriems jos tikrai reikia. „Mes išsiveržėme į lyderių gretas – išjudinome daugiausiai socialinės paramos gavėjų, paskatindami juos sugrįžti į darbo rinką ir užsidirbti, užuot gyvenus iš pašalpų. Iki šiol glaudžiai dirbame su bendruomenėmis, kurios geriausiai žino, ar socialinės paramos gavėjas tikrai ją turi gauti. Jei paaiškėja, kad neturi, pavyzdžiui, gauna atlyginimą vokelyje, jam parama nebeskiriama. Vien per 2014 metus sutaupyta apie 6,5 mln. Lt, kurie buvo skirti socialinei paramai“, – teigia D.Račkauskienė.

Šios lėšos panaudotos įvairioms reikmėms – ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūrimui, vaikų žaidimo aikštelių įrengimui, investicinių projektų vykdymui, senelių globos namų išlaikymui ir kitoms.

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (3)

 1. Siaulietis Siaulietis rašo:

  Gerbiu šį žmogų už atsidavimui savo kraštui. Kaip norėčiau, kad bent puse tiek padarytų mūsų Šiaulių miesto meras. Jonai esi vertas tęsti pradėtus darbus.

 2. Šilališkė Šilališkė rašo:

  Taip,tai tikrai žmogus atsidavęs savo rajonui ir savo kraštui.

 3. Silaliske Silaliske rašo:

  Sutaupytos “lėšos panaudotos įvairioms reikmėms – ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūrimui, vaikų žaidimo aikštelių įrengimui…” darželio Šilalės mieste taip ir negauna, eilės milžiniškos. Vaikų žaidimo aikštelės nei vienos nėra mieste įrengtos, o toms, kur buvo numatytos įrengti, sklypai pardavinėjami. Pardavėjai užima aukštas pareigas Šilalėje.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...