2012 Lapkričio 09

Ištikimosios V.Uspaskicho bendražygės – jaunos, veiklios ir be moralės skrupulų

veidas.lt


Į Seimą leisti įstatymų po Viktoro Uspaskicho sparneliu atėjusios jo komandos narės – jaunos, energingos ir organizuotos, tačiau paženklintos ilgu įtarimų dėl įvairiausių sukčiavimų šleifu.
Iš karto po rinkimų nuskambėjęs prezidentės Dalios Grybauskaitės įspėjimas valdančiąją koaliciją formuoti be Darbo partijos nieko ypatingai nenustebino – šios partijos problema ne tik juodojoje buhalterijoje teisiamas Viktoras Uspaskichas, bet ir jo į Seimą atsivesta komanda, paskui kurią velkasi įtarimų dėl įvairių nusikaltimų šleifas: kartu su V.Uspaskichu juodosios buhalterijos byloje teisiami Vytautas Gapšys ir Vitalija Vonžutaitė, skandale dėl balsų pirkimo minimi Jonas Pinskus su žmona Živile Pinskuviene, Jolanta Gaudutienė, Sergejus Ursulis.
Įdomu, kad Darbo partijos vedlys Viktoras Uspaskichas į savo komandą sugeba pritraukti jaunų, protingų, iniciatyvių, tačiau moralinių skrupulų neturinčių žmonių. Taip kolegos bei pažįstami charakterizuoja ir naująsias Seimo nares – Darbo partijos juodosios buhalterijos byloje teisiamą V.Vonžutaitę ir darbiečio Jono Pinskaus antrąją žmoną Ž.Pinskuvienę. „Veidas“ domisi, kas iš tiesų šios naujosios tautos atstovės, į Seimą pakliuvusios kartu su Darbo partija ir ko galime iš jų tikėtis.

V.Vonžutaitė : nuo katalikiškos mokyklos auklėtinės iki įtarimos sukčiavimu

Kažin, ar 32 metų V.Vonžutaitė šiandien būtų Seime, jeigu ne kelis metus jai iš paskos besivelkanti Darbo partijos juodosios buhalterijos byla, kurioje jai pateikti įtarimai sukčiavimu dėl teisės aktus pažeidžiančios buhalterijos vedimo. Ši jauna moteris – viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl dar 2008 metais teismui perduota byla iki šiol vilkinama. Neapsikentęs esą dėl jos sveikatos problemų nuolat atidedamų posėdžių, 2011 metais Generalinės prokuratūros prokuroras Saulius Verseckas netgi paprašė teismo jai skirti psichiatrinę ekspertizę, norėdamas sužinoti, ar kaltinamoji gali atsakyti už savo veiksmus.
Tačiau panašu, kad V.Uspaskichui besąlygiškai atsidavusios V.Vonžutaitės juodosios buhalterijos byla nieko nepamokė. Neseniai V.Vonžutaitė atsidūrė dar vieno skandalo dėl neteisėtos veiklos epicentre – buvęs „Ekonomika.lt“ žurnalistas Marijus Širvinskas atskleidė, kad „Balsas“ leidinių grupėje, kuri siejama su V.Uspaskichu, didžiąją dalį atlyginimo gaudavęs vokeliuose, o visam paradui diriguoja ir „Balso“ grupės leidinių turinį prižiūri ta pati V.Vonžutaitė.
Kaip katalikišką mokyklą baigusi ir rekolekcijose uoliai dalyvavusi jauna moteris pamynė visas mokyklos laikais puoselėtas vertybes ir atsidūrė teisiamųjų suole? Ją pažįstantys buvę kolegos ir bendrapartiečiai mano, kad jei ši veikli, organizuota ir iniciatyvi moteris turėtų tvirtą moralinį stuburą ir savo energiją būtų nukreipusi tinkama linkme, ji būtų pasiekusi daug. “V.Vonžutaitė greitai gali susigaudyti situacijoje, yra pakankamai imli, tačiau linkusi į neskaidrius veiksmus ir bandanti visur ieškoti būdų, kaip išgyventi“, – ją apibūdino vienas buvęs Darbo partijos narys. Buvęs bendrapartiečiai V.Vonžutaitę vadina taikliu šiuolaikinio ambicingo, į aršią konkurenciją įtraukto jaunimo pavyzdžiu – racionali, šalta, bet vardan savo tikslų visiškai paminanti bet kokias bendražmogiškas vertybes.
Kauno jėzuitų gimnazijoje dirbanti mokytoja Alma Gelbūdienė, buvusi V.Vonžutaitės klasės auklėtoja prisimena, kad Vitalija nebuvo pirmūnė , tačiau mokėsi gerai, buvo draugiška, mandagi. Baigusi mokyklą V.Vonžutaitė įstojo į Kauno technologijos universiteto vadybos ir ekonomikos specialybę ir tuo pat metu įsidarbino sporto klube „Conangym“. Jau tuomet aplinkiniai pastebėjo jos veiklumą, kurį pabrėžia ir visi ją pažįstantys. Jos buvęs kolega, treneris Remigijus Bimba prisimena, kad nors Vitalija buvo labai jauna, bet organizuota ir apsukri ne pagal savo metus. Tad pradėjusi nuo konsultantės V.Vonžutaitė pakilo iki direktorės pareigų.
Darbo partijos narys Antanas Makarevičius pasakoja, kad su V.Vonžutaite susipažino maždaug 2003 metais – jis tuo metu buvo Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos Kauno rajono direktorius, o V.Vonžutaitė – Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos Kauno miesto vadovė. Kaip toks jaunas ir be patirties žmogus galėjo atsidurti tokiose pareigose – neaišku, tačiau įdomu, kad tuo metu Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos prezidento pareigas ėjo Viktoras Uspaskichas. „Tokio energingo, imlaus žmogaus, kaip Vitalija, daugiau nemačiau. Kai pradėjome dirbti, jai buvo vos daugiau nei 20 metų, bet didžiausias verslininkas bendravo su ja kaip lygus su lygiu. Labai tuo stebėjausi. Ji labai komunikabili ir, atrodo, kad jai pastangų nereikia įdėti, kad darbą organizuotų, atrodo, kad savaime viskas vyksta“, – partijos kolegę liaupsino A.Makarevičius.
2003 metais spalį Darbo partijos įkūręs V.Uspaskichas netrukus atsivedė ir V.Vonžutaitę, kaip savo padėjėją visiems organizaciniams klausimams spręsti – ji organizuodavo susitikimus su rinkėjais, užsakydavo grupę koncertui ir t.t. Ilgainiui jos veiklos laukas plėtėsi, V.Vonžutaitė tapo Darbo partijos būstinės vadovo pavaduotoja, o partijoje jos įtaka ėmė augti – ji tvarkė visą sekretoriatą, turėjo priėjimą prie įvairios informacijos, bendravo su daugybe žmonių, partijos narių.
Ištikimybe, o taip pat ir bendru įtarimų šleifu anksti susisaisčiusi su Darbo partija ir jos lyderiu, V.Vonžutaitė nuo jos nebeatsitraukė – 2006-2007 metais padirbėjo taip pat Darbo partijos nariui priklausančioje įmonėje „Sabelijos prekyba“, o 2009 metais tapo “Horo.lt“ direktore. Oficialiai – valdė menkavertį horoskopų portalą, tačiau iš tiesų, kaip pasakojo buvęs „Ekonomika.lt“ žurnalistas M.Širvinskas, praktiškai ėjo ir „Balsas“ leidinių grupės direktorės, ir redaktorės, ir cenzorės pareigas. Ji net dalyvaudavo leidinių „Ekonomika.lt“ bei „Valstiečių laikraštis“ gamybiniuose susirinkimuose. Pati V.Vonžutaitė žurnalistams šių įtarimų nekomentuoja.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją internete http://www.veidas.lt/veidas-nr-45-2 arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (7)

 1. Ac4 Ac4 rašo:

  Net visai nekeista, kad Kubiloido komandoje vieni angelai

 2. Arunas Arunas rašo:

  Pas Muamarą irgi buvo motriškių palyda. Visi žinom kuo tai baigėsi. Moralė: neprasidėk su bobom!

 3. max max rašo:

  rusai turi tokį pasakymą ” kad tavo energiją taikiems tikslams” . Tinka tokioms “veiklioms” motraiškoms.

 4. Sitas Sitas rašo:

  Ir visos išdulkintos atsakančiai.

 5. Stebulė Stebulė rašo:

  Quote: “Kaip katalikišką mokyklą baigusi ir rekolekcijose uoliai dalyvavusi jauna moteris pamynė visas mokyklos laikais puoselėtas vertybes ir atsidūrė teisiamųjų suole?”

  O ko čia stebėtis? Paimkime kad ir A. Pažėraitę – pradžioje gi net Mažojoje Studijoje springdama skaitė skaitymėlius, o nusivažiavo iki NK95 ir agitacijos už abortus bei lytinius iškrypimus… Velnias savo darbą daro ir ta Vožutaitė turėdama proto bei tokią patrauklią išvaizdą (lyginant su mymra Pažėraite) jo tarnyboje padarys ypač gerą karjerą.

 6. Jonavietis Jonavietis rašo:

  Kaip supratau Veidas LT konservatorių ruporas. Visi straipsniai nukreipti prieš kairiuosius. Sėkmės purvo pilstyme.

 7. Bronius Bronius rašo:

  Uspackicho berniukai ir mergaitės bando užgrobti ir jų neįtakojamos žiniasklaidos komentarų skiltį


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...