2011 Gegužės 03

Karjera

Iš aukštų postų – į kasdienybę

veidas.lt

Kadaise aukštus postus valstybės tarnyboje užėmę asmenys dabar turi tenkintis kur kas žemesnio rango pareigomis arba iš viso yra priversti ieškoti vietos po paprastų žmonių saule.

Peržvelgiant prezidentei Daliai Grybauskaitei neįtikusius aukštus pareigūnus, pirmiausia prisimenamas buvęs Valstybės saugumo departamento vadovas Povilas Malakauskas. Jo karjera smuktelėjo žemyn, bet visai į gatvę vyras nepasuko – jau daugiau nei metus jis yra vyriausiasis generalinio policijos komisaro patarėjas.

Bedarbiu neliko ir vasario viduryje iš policijos generalinio komisaro posto atsistatydinęs Vizgirdas Telyčėnas – nuo praėjusios savaitės jis vadovauja elektros energijos perdavimo įmonės “Litgrid” Vidaus audito departamentui. O štai prieš jį policijai vadovavęs Vytautas Grigaravičius darbuojasi privačiai – jis grįžo į gimtąjį Alytų ir pradėjo vadovauti UAB “AS Double Invest”, kuri verčiasi konsultacine veikla, susijusia su asmens, šeimos, turto, verslo sauga.

Nuo teisėsaugos nenutolo ir prezidentės prieš metus priverstas atsistatydinti generalinis prokuroras Algimantas Valantinas – neseniai jis tapo Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo teisėju.

Jo pavaduotojas, kurio įgaliojimų prezidentė paprasčiausiai nepratęsė, Gintaras Jasaitis nebuvo išdidus ir liko dirbti eiliniu prokuroru Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente. Buvęs Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos departamento vyriausiasis prokuroras Algimantas Kliunka po pasitraukimo iš šio posto įsidarbino advokato padėjėju.

Iš viešojo gyvenimo kol kas yra visai dingęs pernai gegužę atsistatydinęs FNTT vadovas Romualdas Boreika – generolo laipsnį turintis 56-erių metų pareigūnas tada sakė išeinąs į pensiją.

Prezidentės geru žodžiu tikrai nemini jos iš posto atšauktas ambasadorius Gruzijoje MečysLaurinkus – dabar jis dėsto universitete, taip pat reiškiasi opozicinės Krikščionių partijos veikloje.

Kur kas geriau reikalai susiklostė buvusiam užsienio reikalų ministrui Vytautui Ušackui – jis padarė svaigią tarptautinę karjerą ir dabar yra ES atstovas Afganistane ir Pakistane.

O štai paskutinė šalies vadovės nemalonės auka – ūkio ministras Dainius Kreivys nuo Lietuvos Vyriausybės nė kiek nenutolo – dabar jis yra premjero Andriaus Kubiliaus patarėjas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...