2010 Rugsėjo 15

Formulė-1

Intriga išlieka

veidas.lt

Po lenktynių Belgijoje pasikeitė F-1 čempionato lyderiai, o komandų rikiuotėje dvi pirmaujančias ekipas skiria vos vienas taškas. Iki sezono pabaigos likus šešiems etapams tikrai dar anksti kalbėti apie čempionus.

Pagirtinai pastaruoju metu važiavę “Red Bull” komandos nariai Belgijos Spa trasoje ir vėl klydo. Tiksliau – klydo Sebastianas Vettelis, tačiau šios klaidos brangiai kainavo ir jam pačiam, ir komandai, ir varžovams. Beje, klaidų ir smulkių kontaktų neišvengė ir daugelis kitų lenktynininkų.

Koją pakišo ne tik permainingas oras

Ilgiausioje F-1 trasoje šį sykį oras buvo itin permainingas, o sinoptikų žadėtas lietus prapliupo dar ir pačioje lenktynių pabaigoje. Labai nedaug trūko, kad tuo metu pirmavęs “McLaren” lenktynininkas Lewisas Hamiltonas pasitrauktų iš kovos. Laimei, jis sugebėjo suvaldyti iš trasos išslydusią “formulę” ir sėkmingai finišavo. Ši pergalė leido britui vėl susigrąžinti sezono lyderio poziciją. O konstruktorių įskaitoje “McLaren” nuo pirmaujančios “Red Bull” komandos atsilieka vos vienu tašku. Antras Spa trasoje finišavo Markas Webberis (“Red Bull”), tik lenktynių pabaigoje sugebėjęs aplenkti Robertą Kubicą (“Renault”).

Kadangi šio sezono lyderių rikiuotėje – itin ankšta, Spa lenktynes, matyt, norėtų pamiršti trys kiti realūs pretendentai į čempiono titulą. S.Vettelis išmušė iš trasos Jensoną Buttoną – pastarasis lenktynių nebaigė, o pats incidento kaltininkas liko be taškų. Varžybų pabaigoje iš kovos pasitraukė ir Fernando Alonso – dėl šlapios dangos nesuvaldyta ispano “formulė” baigė pasirodymą šalikelėje.

Kas bus šio sezono Nr.1?

Šis klausimas neduoda ramybės ne tik F-1 gerbėjams. Kas taps šio sezono nugalėtoju – dar anksti spėti. Šių metų taškų skaičiavimo sistema, atrodo, paliks intrigą iki pat čempionato finišo. Tačiau ne mažiau įdomu, kaip komandos likusiuose sezono etapuose sudėlios savus prioritetus. Belgijoje laimėjęs L.Hamiltonas po finišo džiaugėsi pergale ir buvo atviras: jo ir J.Buttono padėtis komandoje – vienoda. Juos abu galima būtų vadinti Nr.1.

Tuo tarpu “Red Bull” ekipoje S.Vettelis šiemet klysta kur kas dažniau už M.Webberį. Kaltas jaunatviškas maksimalizmas ar patirties stoka? Antra vertus, jei S.Vetteliui sekasi, jo pavyti negali niekas, net ir komandos draugas. Tačiau kol kas rezultatai – australo naudai: jis vokietį lenkia 28 taškais, be to, iškovojo keturias pergales, o S.Vettelis šiemet nugalėjo du kartus.

“Ferrari” ekipos debiutantas F.Alonso kol kas yra penktas. Ispanas šį sezoną ne vieną kartą stebino greičiu. Ir logiška, jog likę šeši etapai – pakankamai ilgas kelias, kad būtų galima tęsti kovą dėl pačių aukščiausių vietų. Juo labiau, kad keturioliktas šių metų čempionato etapas rugsėjo 12 dieną vyks Italijoje, Monzos trasoje.
Saulenis Pociūnas

"Veido" achyvas
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...