2012 Liepos 03

Interneto milžinė „Yahoo!“ sukūrė naršyklę

veidas.lt


Gegužės viduryje viena seniausių interneto kompanijų „Yahoo!“ pristatė savo sukurtą interneto naršyklių priedą „Axis“, kuris pakeičia paiešką internete.

Ekrano apačioje esančiame paieškos laukelyje bevedant pirmąsias raides, šalia pasirodo galimų raktinių žodžių sąrašas bei pirmų surastų svetainių paveikslėliai – taip vartotojas greičiau suvokia, ar teisinga linkme vykdo paiešką. „Axis“ priedą galima įsidiegti beveik visose interneto naršyklėse („Google Chrome“, „Internet Explorer“ (IE) „Mozilla Firefox“, „Safari“) bei „Apple iPhone“ telefone, taip pat „iPad“ planšetėje. Po „Yahoo! Axis“ gaubtu sukasi prieš keletą metų kompanijos „Microsoft“ sukurta paieškos sistema „Bing“.
„Yahoo!“ bandymas įsiterpti į interneto naršyklių ir paieškos sritį rodo, kad šis interneto „dinozauras“ nesiruošia sudėti ginklų, nepaisant sunkumų su kuriais jis susiduria. Per pastaruosius penkis metus kompanija pakeitė šešis vadovus, balandžio mėnesį buvo atleista apie 2 tūkst. darbuotojų, be to, buvo uždaryta virš 50 teikiamų paslaugų. „Yahoo!“ prieš 12 metų buvusi viena iš paieškos lyderių, šiandien slepiasi „Google“ šešėlyje – kompanija verta tik 18 mlrd. dolerių, lyginant su 186 mlrd. „Google“ verte.
Pastaroji kompanija gegužės viduryje galėjo džiaugtis dar viena pergale – jos sukurta interneto naršyklė „Chrome“ pagal populiarumą aplenkė ilgametę konkurentę „Internet Explorer“. „Google“ naršyklę naudoja apie 32 proc. pasaulio internautų, o IE – apie 31 proc. Lietuvos internautai dažniausiai renkasi „Firefox“ naršyklę (40 proc.) bei kiek rečiau „Chrome“ (apie 30 proc.).

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...