2012 Balandžio 01

Internetas darbe – asmeniniams reikalams?

veidas.lt


Kompanijos salary.com duomenimis, 64 proc. Vakarų Europos šalių ir JAV darbuotojų darbo metu lankosi su darbu nesusijusiuose interneto tinklalapiuose.
Nors šis skaičius atrodo didelis, bet jis 10 proc. mažesnis, nei buvo 2008-aisiais. Salary.com ekspertai tai aiškina tuo, kad pastaraisiais metais dėl visuotinio taupymo mažėjo darbuotojų skaičius įmonėse, tad didėjo darbo krūvis ir samdiniams likdavo mažiau laiko akis ganyti interneto svetainėse.
Populiariausia vieta, į kurią laiko užsukti randa 41 proc. darbuotojų, yra socialinis tinklas “Facebook”. 37 proc. nevengia apsilankyti ir karjeros tinkle “LinkedIn”. O 46 proc. respondentų prisipažįsta darbinį kompiuterį naudojantys darbo paieškoms.
Darbdavių turbūt nesužavės žinia, kiek laiko su darbu nesusijusiuose puslapiuose praleidžia jų darbuotojai. Paaiškėjo, kad penktadalis visų prisipažinusių internete savo malonumui praleidžia penkias valandas per savaitę. Na, o patys didžiausi piktnaudžiautojai – 3 proc. apklaustųjų, kurie savo reikalais internete darbo metu pratūno dešimt valandų per savaitę, arba po dvi valandas kasdien.
Vis dėlto įdomiausia tai, kad kuo aukštesnis darbuotojo išsilavinimas, tuo labiau jis mėgsta mintimis nuo darbo nuklysti į savo pomėgius internete. Paaiškėjo, kad internetą savo reikmėms darbo metu naudoja 67 proc. turinčiųjų daktaro laipsnį. Tai darantys prisipažįsta ir 65 proc. magistro studijas baigusių darbuotojų, bet tarp bakalaurų tokių mažiau – 59 proc

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Juozas Juozas rašo:

    pas mus idiegus http://www.it-erdve.lt siuloma sprendima, tokiu piknaudziavumu nebeliko,- darbuotojai dirba o ne internete sedi :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...