2010 Birželio 19

Žmonės

Internetas – populiariausia susipažinimo vieta Lietuvoje

veidas.lt

"Veido" archyvas
45 proc. pažinčių svetaines naršančių žmonių ieško ilgalaikių santykiu, 16 proc. trumpalaikių ryšių ir 28 proc. – intymių santykių

Interneto pažinčių portalai – pelningas verslas jau ir Lietuvoje. Pajamų jie gauna ne tik iš reklamos – apylygį finansinį indėlį sukaupia ir mokesčiai, kuriuos lankytojai mielai moka už papildomas paslaugas: galimybę gauti jiems tinkamų kitų dalyvių koordinates, įdėti daugiau vaizdo informacijos apie save.

Psichologai, matydami vis populiarėjančias pažintis internetu, neįžvelgia jokių grėsmių: tai tiesiog esąs dar vienas patogus ir šių dienų technologinį žmonių išprusimą atitinkantis būdas susirasti ne tik bendraminčių, bičiulių, bet ir antrąją pusę.

Svarbus išankstinis derėjimas

Norėdama geriau perprasti lietuvišką interneto pažinčių sistemą, nutariau pati užsiregistruoti viename portale. Pasirinkau svetainę  www.darnipora.lt – ji pasirodė solidžiausia iš visų aplankytų, argumentuotai skambėjo pažadas psichologiniais testais ištirti kiekvieną naujai besiregistruojantį narį ir jam pasiūlyti susipažinti su tais, kurie sistemai pasirodys su tavimi suderinami.

Pildydama testą sužinojau, kad čia itin svarbus charakterių, vertybių ir seksualinis suderinamumas: pildant keliasdešimties klausimų testą tenka ne tik rinktis patraukliausias geometrines figūras, spalvas, nuotraukas, bet ir susimąstyti apie tai, kuo svarbi draugystė, šeima, kelerių metų praradai nekaltybę ir kiek kartų per mėnesį nori mylėtis. Anketoje nutariau prisistatyti kaip 35-erių metų išsiskyrusi, vieną vaiką auginanti moteris – tokia socialinė grupė laikoma ne pačia populiariausia pažinčių rinkoje, tad smalsu, kokio dėmesio gali sulaukti nebūtinai pritrenkiamo grožio jaunutė blondinė.

Vos prisiregistravusi sulaukiu siūlymo atkreipti dėmesį į dešimties panašaus amžiaus vilniečių anketas – jų testų atsakymai teikė vilties, kad pavyktų lengvai susikalbėti daugeliu klausimu. Visi sistemos parinkti kandidatai pasirodė verti dėmesio, bet laiškų jiems pirma nerašiau – kaip pataria psichologai, laukiu, kad iniciatyvą pirmas parodytų vyras.
Neįtikėtina! Nepaisant to, kad nebuvau įdėjusi savo nuotraukos (o tai laikoma pažinties pradžią labai apsunkinančia aplinkybe), pirmųjų trijų laiškų sulaukiau jau kitą rytą – ir visi jie rašyti išsilavinusių, raštingų žmonių. Jei iš tiesų ieškočiausi poros, smalsu būtų pratęsti bendravimą su kiekvienu iš jų.

Projekto www.darnipora.lt vadovas Rokas Rizgelis paaiškina, kad išankstinė narių apklausa pažintis daro efektyvesnes, todėl labai daug šiame portale susipažinusių žmonių tampa tikromis poromis.

Tačiau tą patį tvirtina ir kitų atidžiau patyrinėtų pažinčių portalų pazintys.lt ir draugas.lt vadovai. Užsiregistruoju ir ten, tačiau vyresnės moters be nuotraukos anketa, matyt, prapuola šių populiarių svetainių narių jūroje. Dviejų siūlymų pratęsti pažintį sulaukiu tik po trijų dienų, bet man parašę kandidatai nepasirodė labai įdomūs – vienas jų be aukštojo išsilavinimo, kitas labiau panašus į tėtį nei į potencialų jaunikį.

Šiuo metu darnipora.lt turi per 58 tūkst. registruotų narių, pazintys.lt – per 160 tūkst., o draugas.lt turi per 270 tūkst. poros ieškančių narių. Pasak draugas.lt svetainės rinkodaros vadovo Mindaugo Ramono, kasdien čia užsiregistruoja po 400 naujų narių.

Darnipora.lt statistika – maždaug 10 tūkst. metinis narių prieaugis nuo 2006-ųjų, kai ši svetainė buvo atidaryta. “Ypač didelio susidomėjimo sulaukėme pastaraisiais metais. Matyt, tai galima sieti su sunkmečiu: žmonės turi mažiau galimybių leisti laiką kavinėse, baruose, todėl ieško antros pusės internete”, – aiškina R.Rizgelis.

Šio projekto mėnesio pajamos viršija 10 tūkst. Lt, daugiausiai surenkama iš auksiniais nariais panorusių tapti portalo dalyvių registracijos mokesčio (9 Lt/mėn.) ir tik nedidelė dalis – iš reklamos.

Kitų dviejų portalų atstovai savo finansų neatskleidžia, bet galima spėti, kad jų apyvartos didesnės – ten daugiau registruotų narių, tad daugiau ir jų mokesčių, brangesnė reklama.

Ieško rimtų santykių

Sociologinės apklausos liudija, kad maždaug 45 proc. pažinčių svetainėse naršančių žmonių ieško ilgalaikių santykių, 16 proc. trumpalaikių ryšių ir 28 proc. – intymių santykių. Iš viso net 80 proc. tokių svetainių lankytojų susipažįsta internetu norėdami vėliau pradėti bendrauti akis į akį.

Psichologė Elona Ilgiuvienė patikina, kad internetas yra labai patogus būdas susipažinti, flirtuoti – žodžiu, pradėti santykius. “Tačiau gilus romantiškas ryšys įmanomas tik tiesiogiai bendraujant. Juk žmogui svarbu matyti, liesti, uosti kitą žmogų. Daugybę svarbios informacijos vieniems apie kitus suteikia ir neverbalinė komunikacija”, – sako ji.
Be to, vienišiems žmonėms psichologė pataria ne tik ieškoti poros – juk galima tiesiog pasidairyti bendraminčių pagal savo pomėgius, pasaulėžiūrą, ir internetas tam irgi labai tinkamas kanalas. “O romantika dažnai ateina savaime”, – primena ji.

Pazintys.lt projekto vadovas Steponas Jurelė mano, kad internetinės pažintys labai sparčiai populiarėja dėl dviejų priežasčių: paties interneto skvarbos didėjimo ir dėl to, kad tai labai patogus būdas bendrauti. “Bare per vakarą gali užkalbinti daugiausiai kelis į akį kritusius žmones, o internetu vienu metu gali kalbėtis su dešimčia”, – palygina.

Darnipora.lt atstovas R.Rizgelis įsitikinęs, kad internetas netgi saugesnė aplinka susipažinti nei baras ar kavinė – prieš pirmą kartą kur nors susitikdamas nuovokus žmogus gali būti jau pakankamai susipažinęs su potencialiu draugu, išsiaiškinęs jo praeitį, vertybes. “Internetas jau tikrai tapo labai populiaria, gal net populiariausia susipažinimo vieta Lietuvoje. Tai jau kuris laikas nebėra tik kompleksuotų kompiuterininkų niša – dabar čia susipažįsta visų socialinių sluoksnių, visų profesijų ir visų amžiaus grupių žmonės”, – svetainės vadovas.

Beje, pažinčių portalų atstovai nemano, kad jų teikiamos paslaugos demoralizuoja visuomenę ar skatina, pavyzdžiui, santuokinę neištikimybę. “Kas norės nukrypti, visada ras būdų tai padaryti. Ir, beje, internetas tam – ne pati tinkamiausia vieta: jis pernelyg viešas, čia tave gali lengvai aptikti tavo paties žmona”, – juokiasi draugas.lt atstovas M.Ramonas.

Ir internete reikia laikytis taisyklių

Jei norite užmegzti sėkmingus virtualius santykius, psichologas Gediminas Navaitis pataria ir čia laikytis tam tikrų universalių vyrų ir moterų santykių taisyklių.

– Pažinties iniciatyva turi priklausyti vyrui. Taigi moterys neturėtų pirmos rašyti elektroninių laiškų, skubėti atsakyti į vyrų žinutes bet kuriuo paros metu, lyg jos dieną naktį sėdėtų prie kompiuterio ir lauktų, ar jomis kas nors susidomės.

– Neverta pirmai siūlyti savo telefono numerio – juk ir tiesiogiai bendraujant paprastai vyras pats jo paprašo.

– Moterims pažinties nereikia pradėti nuo buvusio draugo ar vyro aptarimo, nuomonės apie seksualinius potraukius, intymaus gyvenimo patirtį, baimes, įsipareigojimus ar juolab mėginimų perauklėti joms parašiusį vyrą.

– Vyrams nevertėtų įkyriai pirštis į draugus, skubėti atsiskleisti ar prašyti paguodos. Geriausia pradėti nuo malonių, linksmų paplepėjimų, vėliau pranešti faktus apie amžių, profesiją, šeimyninį statusą, tik po to keistis nuomonėmis apie įvairiausius dalykus ir galiausiai atskleisti puoselėjamus jausmus.

– Interneto pažinčių svetainė – tai gera vieta susipažinti ir maloniai pabendrauti, o sužinoti svarbesnes galimo draugo gyvenimo aplinkybes, jo požiūrį bei pajusti, ar užsimezga šiltesnis jausmas, daug sėkmingiau pavyksta tikrame pasimatyme.

Šaltinis: www.itzinios.lt

JAV pažinčių sistemos – rimtas verslas

Internetinių pažinčių sistemos – milžiniškas verslas kompiuterizuotoje ir daugiasluoksnėje Amerikoje. Pavyzdžiui, vienas pagrindinių JAV pažinčių portalų kelis milijonus registruotų lankytojų turintis www.spark.net įtrauktas į biržos sąrašą. 2009 m. jo apyvarta siekė 45,4 mln. dolerių.

Šios sistemos savininkai kaip savo veiklos sėkmės priežastį įvardija galimybę tarpusavyje lengvai susipažinti skirtingų visuomenės sluoksnių žmonėms. Atskirame puslapyje registruojasi ir bendrauja žydų tautybės žmonės, juodaodžiai, vieniši tėvai, senjorai.

“Mes sukūrėme patogią ir saugią aplinką susipažinti bei bendrauti panašios pasaulėžiūros žmonėms. Todėl daugelis pažinčių čia virsta ilgalaikiais santykiais ir baigiasi vedybomis”, – sakė sistemos atstovai.

Ši kompanija tiki šviesia ateitimi: “Vienišių mūsų visuomenėje tik daugėja. Daugelis mūsų nebeturime laiko net pietums, ką jau kalbėti apie naujų pažinčių mezgimą. O štai internetas visada po ranka, tereikia iš daugybės variantų išsirinkti tinkamą žmogų”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (13)

 1. Giedre Giedre rašo:

  Nesamone, kad daugelis pazinciu virsta vedybomis… Lietuvoje tai jau tikrai ne taip

  http://www.pazintys.biz

 2. yourspace yourspace rašo:

  o kaipgi http://www.yourspace.lt ?

 3. Angele Angele rašo:

  Dauguma pazintyse registruojasi, kurie nieko rimto nernori. Ju rimtas- taiprasymas intymaus bendravimo skaipe, sukciavimas, virtualus zaidimas issigalvojus asmenybe…Tik keturi metai esu internetinese svetainese, bet jau perpratau bendravimo siekius, maniera, ingternautus. Per paskutinius du metus 7 vyrai po malonaus izanginio , net ilgalaikio bendravimo manipuliavo, stengesi isvilioti pinigus sugalvotomis istorijomis.Buvo dar kelios moterys.Juokinga,nes bendravau nuosirdziai ir rasiau , kad esu nepasiturinti, tai ju neatbaide. Nors patys gyresi, kad turtingai gyvena, Neparodziau demesio i turtus, bet vis tiek prase pinigu- vienas staiga apsirgusios dukros operacijai, kitas staiga prireikus verslui, kitas norejo pasidalinti palikimu ir reikejo kazkiek imoketi tam reikalui (tokiu buvo daugiausia). Nustebino , kad vyrai praranda savigarba, praso nepasiturinciai gyvenanciu vienisu nasliu. Visuomeneje yra atsirades terminas- barakuda. Idomu ra yra vyrams pritaikytas terminas? Alfonsas jau atgyvenes ir galvoju, kad reiketu paieskoti kur kas siuolaikiskesnio, nes tokiu asmenu yra daug ne tik Lietuvoje, bet ir labai pasiturinciose salyse.

 4. dana dana rašo:

  uztenka keleta kartu pabendrauti ir jau matai kas jis..o rimtu tikrai sunku rasti,o gal jie apsimeta blogiukais ar jau nebera nieko rimto musu lietuvelej.

 5. hello hello rašo:

  Hello dear

  My name is Joy Mosses, i was looking for good relations
  here when I come to your profile and i am very interest in communicating with you because I believe that we can have a good relationship
  together, if you don’t mind, and i ‘was motivated in contact with you now, so that we can learn more about each other and see what the future will bring. In the meantime, I want you to contact me through my private email for more communication (joymosses@hotmail.com ) and i send you my photos and more details immediately so that we can know more about each other … … .. Thank you

  (Joymosses@hotmail.com)

  contact me directly to your private box, I can to send photos directly to you, r private email waiting to find out from your
  (Joymosses@hotmail.com)

 6. aldonis aldonis rašo:

  Mielieji,juk yra sakoma,genys margas-pasaulis dar margesnis.Papasakosiu trumpai savo istorija.Susipazinom,dar daugiau,isgyvenom vos ne 10metu.Dideliu isipareigojimu vienas kitam nekelem.Jos milziniska,akla,motiniska meile savo (nenormaliai dukrai,bent as taip manau)nunese visus pragyventus metus ir lukescius,bent,mano,kad vienas kitu pasiremdami uzbaigsime savo amzeli…Viena grazia diena podukra(kilo gincas)griebe kuola ir man per galva.Gerai,kad spejau uzkisti ranka,kitaip gal ir neberasyciau situ eiluciu.Vienatve sunki ji nelyginant rudys grauzia,o ar besurasiu as zmogu,kuris patiketu ir padetu trumpinti vienatves valandas…Nezinau….

 7. Simona to Angele Simona to Angele rašo:

  Juos reiketu vadinti – megalodonais. Ir kai sakoma, kad tik moterys iesko naudos, tai labai neteisinga. Tokiu megalodonu daugiau nei barakudu.

 8. Jonas Jonas rašo:

  Moterims rimti vyrai neidomus. Panorau susipazinti su viena mergina, paprasiau pabendrauti susirasinejant, o ji atsako ”Man reikaligas gyvas vyras salia, o ne susirasinejimas” Tai kaipgi tokia pavadinsi?

 9. saulus saulus rašo:

  Nieko gero sistemą gerai ne paruošė kaip ir visur tik bapkes rūpi

 10. UK Pazintys UK Pazintys rašo:

  o pabandykite aplikacija http://www.porele.co.uk skirta anglijos lietuviams

 11. dar galite rasti ir cia dar galite rasti ir cia rašo:

  https://pazinciuportalai.lt/


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...