2012 Lapkričio 28

Interjero subtilybės

veidas.lt


Bėgant laikui svarbiausia dizaino sąvoka tampa ne stilius, o „stilingumas“ – interjero išskirtinumas ir savitas skonis. Šios sąvokos kaip niekada iki šiol atspindi dabartines tendencijas.
Apie jaukaus interjero subtilybes pasakoja interjero dizaino centro „Artis“ vadovė Živilė Šedvydienė.

Erdvės pojūtis

Viena iš svarbiausių originalaus interjero dalių – erdvės pojūtis. Standartiškai erdvę įtakoja lubų aukštis bei langai, tačiau galimi ir kiti sprendimai. Erdvę praplečia stiklinės pertvaros bei tinkamas apšvietimas.
Stiklinės pertvaros gali būti slankiojančios – taip visada galėsite pasikoreguoti erdvę.
Formuojant interjero erdvę ypač svarbios lubos. Dažnai užtenka sukurti bendras lubas bei grindis – tuomet didelės reikšmės nėra,  ar už kampo yra svetainė ar kita patalpa. Vizualiai susidaro įspūdis, kad tai viena bendra ir didelė patalpa.
Per langus sklindanti šviesa praplečia erdvę, tačiau ją galima sukurti reikiamose vietose sudėliojus apšvietimą. Kuo daugiau išdėliosite tokių šaltinių, tuo didesnė atrodys erdvė.
Interjero detalės
Jaukią erdvę sukuria smulkūs interjero elementai sudėlioti tinkamose vietose. Puikiai atrodo smulkmenos patalpintos sienų nišose.
„Jaukią aplinką galima pradėti kurti nuo smulkių detalių – tokių kaip netradicinė drabužių kabykla ar toršeras. Jaukumo suteikia žvakių rinkinys arba miniatiūrinė statulėlė. Malonias smulkmenas renkamės pagal savo vidinį pasaulį “, – pasakoja Jurgita Oertelienė, restauratorė – interjero dizainerė.

Netradicinės formos
Interjerui netikėtumo bei šarmo suteikia pasirinktas netradicinės formos baldas ar aksesuaras. Tai interjere sukuria savitą dvasią.
Baldai
Renkantis  baldus patartina juos rinktis vieno stiliaus. Reikia atsižvelgti į spalvas bei medžiagas, iš kurių yra pagaminti baldai.
Interjeras pirmiausiai vertinamas atsižvelgiant į tai, kaip dera pavieniai elementai, ar kompozicija yra vientisa, ar juntama harmonija.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...