2010 Balandžio 20

Startup

Idėjos – nuo skolų valdymo iki kapų priežiūros

veidas.lt

Pirmame Lietuvoje surengtame pasaulinės verslumo iniciatyvos “Startup Weekend” renginyje pristatyta net 31 idėja, o nuotolinę dokumentų patvirtinimo sistemą kurianti komanda jau gavo net du investicinius pasiūlymus. Priminsime, kas yra “Startup Weekend”: per 54 valandas, bendraujant su konsultantais ir investuotojais, interneto technologijų panaudojimo idėjas reikia paversti verslo projektais.

Jau veikia “Trackdebt” skolų valdymo programa, skirta susirašyti savo išlaidas “iPhone”, ir “MyMes” sistema mobilioms nuotraukoms siųsti iš bet kurio telefono modelio į bet kuriuos socialinius tinklus. Kita idėja – sujungti visas mokėjimo korteles į vieną, analizuoti pirkinius ir prognozuoti būsimą pirkimą. O “NoriuKambario.lt” būtų automatinė nuomininko ir nuomotojo suvedimo sistema.

Šiuo metu internete daug nesusistemintos mokymosi medžiagos, tad siūloma sukurti mokamų programų tinklą, skelbiantį, pavyzdžiui, visą rinkodaros ar grojimo gitara kurso medžiagą. Pavyzdžiui, “Art problem” siūlo lietuvių menininkų darbų eksportą. Pasiūlyta ir sistema, kaip neturintiems galimybės patiems sutvarkyti artimųjų kapus būtų galima susisiekti su kapinių prižiūrėtojais.

Vienas renginio organizatorių Žinių ekonomikos forumo direktorius Edgaras Leichteris džiaugiasi, kad sulaukta daug perspektyvių žmonių, turinčių verslo idėjų, bet, jo manymu, daugelis siūlymų dar “žaloki”. Po mėnesio idėjų autoriai vėl rinksis supažindinti, kaip sekasi plėtoti verslo prototipus. Pasaulyje tokiu būdu sukurta 260 interneto technologijomis besiremiančių įmonių.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...