2013 Sausio 20

IBM – patentuotų išradimų lyderė JAV dvidešimtus metus iš eilės

veidas.lt


Informacinių technologijų korporacija IBM dvidešimtus metus iš eilės tapo pirmaujančia kompanija JAV pagal jos vardu įregistruotų patentų skaičių. Iš viso per 2012 metus Jungtinėse Valstijose buvo įregistruoti 6478 IBM patentai svarbiausiose šiuolaikinės kompiuterijos srityse.

IBM patentų skaičius per praėjusius metus viršijo tokių technologijų kompanijų kaip „Amazon“, „Apple“, „EMC“, „HP“, „Intel“, „Oracle/SUN“ ir „Symantec“ bendrą patentų skaičių 2012 metais.
Antroje vietoje pagal Jungtinėse Valstijose įregistruotų patentų skaičių pernai su 5081 išradimu liko bendrovė „Samsung“, trečioje  – „Canon“, kurios vardu patentuotos 3174 technologijos. Toliau daugiausiai išradimų per 2012 metus JAV įregistravusių bendrovių dešimtuke rikiuojasi „Sony“, „Panasonic“, „Microsoft“, „Toshiba“, „Hon Hai“, „General Electric“ ir „LG Electronics“.
Per paskutinius dvidešimt metų IBM JAV iš viso patentavo beveik 67 tūkstančius išradimų, kurie šiandieną leidžia naudotis tokiomis technologijomis kaip bevielis interneto ryšys ar saugi elektroninė bankininkystė.
IBM atstovų teigimu, didžioji dalis per praėjusius metus kompanijos vardu įregistruotų išradimų padės pamatus naujai kognityvinės kompiuterijos erai, kuri ateis per artimiausius porą dešimtmečių. Naujieji kompiuteriai nebebus paprastos skaičiavimo mašinos, kurioms žmonės duoda specifines užduotis. Kognityvinės informacinės technologijos sąveikaus su aplinka, žmonėmis ir duomenimis bei mokės reaguoti į pokyčius, gebės prie jų prisitaikyti ir nuolatos perprogramuos save pagal poreikius. Su kiekvienu mokymosi ciklu šios sistemos vis labiau optimizuos savo funkcijas, o jų skaičiavimai taps vis tikslesni.
Per 2012 metus IBM be daugelio kitų patentavo ir tokias technologijas kaip kompiuterinės sistemos mokymosi modulis, energijos sąnaudų mažinimo sprendimas debesų kompiuterijai bei technologija, leidžianti kompiuteriams suvokti žmogaus kalba užduotus klausimus.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...