2010 Gegužės 20

rekordai

Į rekordininkus – per skrandį ir miklumą

veidas.lt

Vis daugiau Lietuvos gyventojų į rekordų knygą bando patekti ne kokių nors unikalių savybių ar gebėjimų reikalaujančiais, o tiesiog netradiciniais rekordais arba kažką padarydami pirmieji.

Tarkime, trys sostinės picų kepėjai iš “Fokus” picerijos 10 metų veiklos proga iškepė storiausią visų laikų lietuvišką picą. Per 18 minučių jiems pavyko iškočioti ir iškepti 5,9 cm storio patiekalą. Įdarui sunaudota 2,5 kg sūrio, po 2 kg kumpio, saliamio dešros ir pievagrybių bei po 1 kg paprikų, pomidorų ir svogūnų.

O, pavyzdžiui, prekybos ir pramogų centras “Akropolis” pademonstravo aukščiausią reklaminį kūgį – 7,07 m aukščio ir 3,16 m skersmens apačioje. Kūgis buvo sukrautas iš 2010 putojančio vyno “Alita” butelių. Užtat jų konkurentas prekybos ir laisvalaikio centras “Mega” per Velykas pasipuošė 5 m aukščio, 2,22 m pločio ir net toną sveriančiu zuikiu “Milka Mega”. Skulptūrai sunaudota 100 tūkst. “Milka” šokolado plytelių.

Įkvėpti verslininkų įdėjų, Kauno r. Babtų gimnazijos moksleiviai Velykas irgi sutiko netradiciškai: iš 13 737 popieriaus lankstinių jie padarė 1,4 m aukščio ir 2,55 m apimties viščiuką – didžiausią iki šiol lankstinių junginį. Išmanumu nuo bendraamžių neatsiliko ir Šiaulių Simono Daukanto gimnazijos mokiniai. Jie pagamino 1,18 m ilgio, 1 m pločio, 14 cm aukščio dėžę, į kurią sutilpo net 27 kg saldainių. Juos padovanojo Šiaulių vaikų namų “Šaltinis” auklėtiniams.

Miklūs pirštai į Lietuvos rekordų knygą padėjo patekti ir Vilniaus Žirmūnų gimnazijos auklėtinei Kristina Šmaižytei. Ji 175 ženklų SMS žinutės tekstą mobiliuoju telefonu parašė per 44,56 sekundės. Beje, tam telefono klaviatūros mygtukus reikėjo paspausti net 378 kartus. Taigi merginos žinučių rašymo greitis – daugiau kaip aštuoni telefono mygtukų paspaudimai per sekundę. Pernykščio Lietuvos rekordo savininkė Marija Dagytė tą pačią žinutę parašė per 51,6 sekundės.

Kaip išsimiklino taip greitai rašyti žinutes, Kristina paaiškinti negali. Be to, tikina ir jokiu muzikos instrumentu negrojanti, tik per dieną draugams prašanti bent po 70 žinučių, ir priduria, kad bendrauti gyvai jai vis dėlto patinka labiau nei žinutėmis. “Rašau tik tuomet, kai reikia kokią naujieną pranešti”, – tvirtina mikliausių pirštų savininkė.

Beje, Lietuvos mokiniai šiemet pagarsėjo ne tik savo miklumu, bet ir imliu protu. Štai tarptautinę Pi dieną, kuri švenčiama kovo 14-ąją, nes pi skaičius juk yra 3,14, itin gabių mokinių papildomo ugdymo mokykla “Fizikos olimpas” surengė konstantos pi rašymo iš atminties varžytuves – III Lietuvos pi čempionatą. Jo nugalėtoju tapo Kauno r. Garliavos Juozo Lukšos gimnazijos dvyliktokas Valdas Eimontas. Jis iš atminties paeiliui teisingai užrašė 4054 pi skaitmenis po kablelio. “Fizikos olimpo” steigėjų tarybos pirmininkas Petras Jonušas sako, kad Valdas buvo užrašęs dar daugiau skaičių, tačiau pabaigoje įsivėlė klaida ir maždaug šimtas skaičių “nukrito”. Beje, vien skaitmenų rašymas truko dvi valandas.

"Veido" archyvas

Valdas Eimontas iš atminties teisingai užrašė 4054 konstantos pi skaitmenis po kablelio

Valdas, paklaustas kokia prasmė įsidėmėti tokią didelę skaičių seką, atšauna: “Įsidėmėti prasmės lyg ir nėra, nes šių žinių nepanaudosi, tačiau tai labai lavina atmintį”.

Beje, rekordus registruojančios agentūros “Factum” vadovas Vytautas Navaitis tikina šiuo metu turįs daug nebaigtų registruoti rekordų, nes pretendentai į rekordininkus nepateikė visos reikiamos medžiagos. Kai formalumai bus sutvarkyti, galbūt paaiškės, kad šie metais bus rekordiniai rekordų gausa.

2010-ųjų Lietuvos rekordai

 • Kas dvi minutes po priglaustą ir naujus šeimininkus radusį benamį šunį – toks naujausias Lietuvoje meilės beglobiams keturkojams rekordas. Jis vasario 27 d. buvo pasiektas Panevėžyje per surengtą akciją “Surask namus ir draugus beglobiams keturkojams!”
 • 42 vestuvines sukneles vilkinčios “Lietuvos ryto” krepšinio komandos šokėjos atliko M.Jacksono šokį “Thriller”. Pasirodymo idėjos autorius fotografas Tomas Tumalovičius netradiciniu reginiu pristatė parodą “Mūsų vestuvės”.
 • Ukmergės vaikų lopšelio-darželio “Eglutė” bendruomenė sukūrė 114,4 m ilgio, 12 cm skersmens kirmėlę Apoloniją. 41,3 kg sverianti Apolonija padaryta iš saldainių popierėlių: taip buvo įgyvendintas pedagogų siekis kūrybiškai panaudoti antrines žaliavas.
 • Bendrovės “Arimeks” vadovas Arnas Jurskis aplankė šimtą valstybių. Pastarąjį dešimtmetį keliautojo tikslas buvo įkopti į daugelio valstybių aukščiausias viršukalnes. Jis yra buvęs net 71 šalies kalnų viršūnėse.
 • Šį savaitgalį Palangoje agentūra “Factum” fiksavo “Valdorfo Salsa” rekordą – daugiausiai vienu metu solo salsą šokančių žmonių.

Naujausi 2010-ųjų pasaulio rekordai

 • 232 šokėjai 5 min. šoko su skėčiais Bato šokių festivalyje Olandijoje pagal 1952 m. sukurtą dainą “Singin’ in the Rain”. Ankstesnis rekordas – 200 šokėjų.
 • Turkijos Denizlio mieste pasiūtas 15,17 m ilgio ir 7,36 m pločio vonios chalatas. 20 siuvėjų prie jo užtruko penkias dienas. Vien chalato diržas siekia 22 metrus.
 • 10,4 m aukščio ir 7,8 pločio skulptūra atidengta balandžio pabaigoje Ispanijos Huelvos mieste. Geltonas šalmas – didžiausia skulptūra, iki šiol pagaminta iš perdirbti tinkamų medžiagų. Skulptorius Rafaelis Melida su komanda prie jos dirbo tris mėnesius.
 • 25 065 žmonės balandžio 25 d. Indijos mieste Mumbajuje 12 valandų davė kraujo. Tai buvo didžiausia pasaulio istorijoje kraujo donorų akcija. Kraują ėmė 500 gydytojų ir 700 slaugytojų bei savanorių.
 • 46 357 plastikinių butelių, kurie svėrė 1270 kg, per aštuonias valandas surinko JAV Floridos valstijos koledžo studentai, minėdami Žemės dieną.
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...