2010 Gruodžio 09

Metų vadovas

Į “No Magic” atvedė universiteto skelbimų lenta

veidas.lt

Pasaulyje pripažintos programinės įrangos ir verslo modeliavimo sprendimus kuriančios bendrovės “Baltijos programinė įranga” vadovė Gitana Aklienė labiausiai džiaugiasi, kai pavyksta įžiebti savo darbuotojų užsidegimą kurti.

Prieš penkiolika metų Lietuvoje įkurtas JAV kompanijos “No Magic” programinės įrangos kūrimo padalinys šiandien jau yra pranokęs visus steigėjų lūkesčius.

Juk lietuvių specialistų daugiau nei prieš dešimtmetį sukurtas ir nuolat atnaujinamas “MagicDraw” modeliavimo ir architektūros projektavimo programinis paketas yra gavęs net keletą prestižinių apdovanojimų.

Programuotojams skirtu įrankiu “MagicDraw” naudojasi daugiau nei 100 tūkst. vartotojų 80-yje pasaulio šalių.

“Baltijos programinės įrangos” sukurtą programą taiko daugiausia stambios įmonės – bankai, automobilių gamyklos, telekomunikacijų bendrovės. Tarp klientų tokie garsūs pasaulyje vardai, kaip koncernas BMW, bankai “Barclays” ir “JP Morgan”, Belgijos paštas, NASA, “e-Bay”, “Yahoo”, “Schenker”, “Lockheed Martin” ir kt.

Čia svarbu paminėti, kad “MagicDraw” sistemų modeliavimo programa, kurdama ypač didelį teleskopą, naudojasi net Europos Pietų observatorija (European Southern Observatory). Negana to, “MagicDraw” sistemų modeliavimo įrankis yra taikomas modeliuojant įvairias sistemas NASA skrydžiams į Mėnulį ir Marsą.

Auga kartu su klientais

Mūsų šalyje “MagicDraw” programa naudojasi Lietuvos informacinių technologijų sektorius, kurdamas įvairią kitą programinę įrangą. “Norint pastatyti namą reikia turėti projektą, taip ir norint sukurti programinę įrangą reikia turėti pagrindą. Rinkoje yra iš ko rinktis, tačiau mūsų sukurtas produktas išskirtinis tuo, kad atitinka pačius griežčiausius tarptautinės standartų organizacijos reikalavimus. Būdami mažesni už pasaulinius savo konkurentus, esame greitesni ir lankstesni. Nuo 1998-ųjų jau sukurta 17 programos versijų. Didėjo klientų poreikiai, bet didėjo ir mūsų galimybės.

Išskirtinis mūsų bruožas – orientacija į kliento poreikius, mat galime pasiūlyti ir specialiai jam pritaikytą bandomąja versiją”, – aiškina G.Aklienė. Ji pabrėžia, kad būtent šis išskirtinumas leidžia dalyvauti tarptautiniuose užsakymų konkursuose ir nurungti netgi tokius IT rinkos flagmanus, kaip IBM.

Kalbėdama apie Lietuvos rinką pašnekovė tvirtina, kad mūsų šalis dar nėra pribrendusi didelei IT taikymo versle ir viešajame sektoriuje pažangai. “Tiesa, dabar jaučiamas šioks toks suaktyvėjimas, nes šiam tikslui galima panaudoti Europos Sąjungos lėšas. Tačiau viešasis sektorius žengia tik pirmuosius žingsnius. Todėl aktyviai užsiimame ir švietimu, organizuojame seminarus, konferencijas. Kitaip tariant – auginamės sau rinką. Su savo klientais susipažįstame per mokymus, o mūsų darbuotojais tampa universitetų absolventai, kurie studijuodami turi galimybę mokytis su mūsų sukurtu programinės įrangos kūrimo įrankiu”, – dėsto “Baltijos programinė įrangos” vadovė.

Įdomu tai, kad sunkmečiu darbuotojų šioje įmonėje netgi padaugėjo. “Padidėjus nedarbui, rinkoje atsirado specialistų. Mes darbo visada turime, idėjų yra, o produkto tubulinimas negali sustoti, nes konkurentai nesnaudžia. Mums reikalingi protingi žmonės, o tokius traukia mūsų įmonėje kuriamas unikalus produktas. Beje, darbuotojų kaita mūsų įmonėje labai maža, vidutinė darbo bendrovėje trukmė siekia 7–13 metų”, – tvirtina G.Aklienė.

Paklausta, kokią įtaką įmonei turėjo sunkmetis, ji nustebina sakydama, kad krizės jie beveik nematę, tik jautę, kaip ji ritasi per pasaulį. Mat skirtinguose pasaulio kraštuose veikiantys padaliniai finansų krizės padarinius jautė skirtingu metu. Amerikoje veikia centrinis Lietuvoje sukurto produkto platinimo padalinys “No Magic Icc”, Tailande “No Magic Asia” aptarnauja Azijos rinką, o Lietuvoje įsikūrusios bendrovės, kuri jau kitų metų pradžioje pakeis pavadinimą į “No Magic Europe” darbo laukas – visa Europa.

“Lietuviškas pavadinimas tarnavo siekiant tapti žinomiems Lietuvoje, tačiau Europoje su lietuvišku pavadinimu kyla nesusipratimų. Todėl siekdami patogumo grįšime prie pirminio savo pavadinimo”, – paaiškina JAV kompanijai Europoje atstovaujančios bendrovės vadovė G.Aklienė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...