2010 Lapkričio 05

Šeima

Lietuvoje duris atvers Šeimų universitetas

veidas.lt

Visos Lietuvos šeimos, auginančios vaikus iki 8 metų, nuo gruodžio kviečiamos lankyti unikalų Lietuvoje ir visame regione Šeimų universitetą.

Visuomeninės iniciatyvos “Augink atsakingai” įkurtame universitete bus mokomasi kurti tarpusavio santykius, kūrybingai ugdyti vaikus ir stiprinti ryšį su jais.

Su šeimomis įvairius gyvenimiškus klausimus gvildens ir atsakymų kartu ieškos šimtas kruopščiai atrinktų savanorių iš penkių  Lietuvos miestų.  Šiuo metu jie lanko parengiamuosius dviejų mėnesių moderatorių mokymų kursus, parengtus pagal specialią Tarptautinės šeimų vystymosi federacijos IFFD metodiką. Tapti šio universiteto moderatoriais panoro beveik pusė tūkstančio žmonių.

Tikimasi, kad lygiai tokio pat susidomėjimo universitetas sulauks ir tarp šeimų. Nemokamoms studijoms registruotis šeimos gali jau dabar, specialiame projektui sukurtame tinklalapyje www.seimu.lt. Vienintelė “studentams” keliama sąlyga – kad universitetą lankytų tiek tėtis, tiek mama.

“Turbūt sunkiausia užduotis kaip tik ir bus mamoms įkalbėti tėčius, nes kursus lankyti būtina abiem”, – spėja būsima moderatorė Donata Baniūnienė. Ji pabrėžia, kad daugiau jokių šeimos atrankos kriterijų nebus. Pirmaisiais Šeimų universiteto metais planuojama apmokyti 270 šeimų.

O kad jtiek susirinks šeimų, D.Baniūnienė teigia neabejojanti. “Jei atsirado šimtas savanorių, kurie be jokio atlygio dirbs universitete, tai per visą Lietuvą atsiras ir daug šeimų, kurios norės mokytis bendravimo ir suvoks, kad mamos ir tėčio pareigų negalima palikti savieigai, kad tai labai sunkus ir atsakingas darbas”, – apibendrina savanorė.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...