2011 Lapkričio 30

Gruodį – keturi Toto Cutugno koncertai Lietuvoje

veidas.lt


Garsiausias savo dainas italų estrados veteranas Toto Cutugno atliks kartu su simfoniniu orkestru.

Romantiškasis italas Toto Cutugno gerbėjams Lietuvoje parengė tikrą dovaną – mūsų šalyje jis praleis savaitę ir surengs net keturis koncertus: gruodžio 17 d. koncertuos Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, gruodžio 19 d. – Šiaulių arenoje, gruodžio 20 d. – Kauno „Žalgirio“ arenoje, o gruodžio 22 d. – Vilniuje, Pramogų arenoje.
Kartu su simfoniniu orkestru rengiamuose koncertuose 68-erių metų T.Cutugno atliks savo vizitine kortele tapusias dainas – „L’Italiano“, „Solo Noi“, „Soli“, „Donna“, „Innamorati“, „Insieme“ ir kt. Šios dainos taip sužavėjo viso pasaulio klausytojus, kad nemaža jų dalis išmoko italų kalbą. T.Cutugno juokiasi, esą merginos ir dabar jam parašo per „Facebooką“, informuodamos, kad iš jo dainų mokosi italų kalbos. O dainą „L’Italiano“ visame pasaulyje perdainavo jau daugiau kaip 160 atlikėjų. Tad nesuklysime T.Cutugno pavadinę Italijos muzikos ambasadoriumi.

Nugalėjo „Eurovizijoje“

T.Cutugno muzikinė karjera prasidėjo net prieš 55 metus. Jis nuo pat mažens domėjosi muzika, o šį pomėgį dar labiau skatino tėvas, grojęs trimitu. Toto savarankiškai išmoko mušti būgnus ir dar būdamas vaikas prisidėjo prie vietinės muzikos grupės. Tuo pačiu metu vaikinas mokėsi griežti akordeonu, o sulaukęs vos 13 metų laimėjo trečią vietą regioniniame akordeonistų konkurse.
Vėliau Toto kūrė įvairias grupes ir su jomis baruose atlikdavo savo kūrybos dainas, tačiau pirmąją šlovę pelnė ne kaip atlikėjas, o kaip dainų kūrėjas. 1975 m. Toto išgarsėjo Prancūzijoje, nes būtent jis sukūrė prancūzų dainininko Joe Dassino visame pasaulyje išgarsintas dainas „L’Ete Indien“, „Et Si Tu N’Existais Pas“ ir „Le Jardin Du Luxembourg“. Netrukus po to pasipylė pasiūlymai ir jis pradėjo rašyti dainas kitiems tuo metu žinomiems atlikėjams – Mireille Mathieu, Johnny Hallyday.
O po kelerių metų išmušė ir T.Cutugno, kaip atlikėjo, valanda. Kaip dainininkas jis išgarsėjo 1980 m., kai užėmė pirmą vietą San Remo muzikos festivalyje su daina „Solo Noi“. Vėliau T.Cutugno dar šešis kartus San Remo festivaliuose yra užėmęs antrą vietą. Šis festivalis italų dainininkui ir dainų kūrėjui ypatingas – net 29 T.Cutugno kurtos dainos varžėsi San Remo festivaliuose, o pats atlikėjas nuo 1976 iki 2010 m. jame dalyvavo 15 kartų.
Beje, T.Cutugno biografijoje ir Italijos muzikos istorijoje įsirėžė dar vienas svarbus įvykis – 1990 m. Toto su daina „Insieme“ nugalėjo „Eurovizijoje“. Kol kas jis yra vienintelis italų kompozitorius, kurio sukurta daina laimėjo šiame konkurse.

Nugrimzti į istoriją dar nesirengia

Prieš keletą dešimtmečių Lietuvos ir visos Rytų Europos moterys ėjo iš proto dėl „l’italiano vero“ – tikro italo T.Cutugno dainų. Todėl net ir praėjus tiek metų gerbėjos būriais plaukia pasiklausyti širdį virpinusių baladžių. Iki šiol itališkos popmuzikos simboliu tapęs T.Cutugno pardavė daugiau nei 100 mln. kopijų savo albumų. Be to, skaičiuojama, kad jis sukūrė apie 300 hitų, kuriuos atliko Domenico Modugno, „Ricchi E Poveri“, Adriano Celentano, M.Mathieu, J.Dassinas.
Prieš metus išleidęs trijų kompaktinių diskų rinkinį „Portretai“, apžvelgiantį 50 metų sėkmę, šis italų muzikos istorijos herojus ir dabar tvirtina dar nesirengiantis nugrimzti į istoriją – jis turi dar daug ką pasakyti ir padaryti. „Istorija dar turės šiek tiek palaukti“, – šypsosi dainininkas.
Žurnalistams T.Cutugno yra užsiminęs, kad dirba prie naujo albumo, kuris pasirodys 2012 m. pavasarį. Beje, Italijos estrados legenda dar gali ir nustebinti: jis yra sakęs, kad namie klausosi įvairiausių žanrų dainų – džiazo, popmuzikos, roko ir vieną dieną norėtų parašyti kitokio stiliaus dainą.

Faktai apie Toto Cutugno

Tikrasis vardas – Salvatore Cutugno.
Gimė 1943 m. Fosdinovo miestelyje Šiaurės Toskanoje.
T.Cutugno kurtas dainas atliko ne tik žinomi atlikėjai, bet ir orkestrai.
Didžiausią įtaką jo gyvenime padariusios moterys – mama ir žmona.
2007 m. jam diagnozuotas vėžys, tačiau atlikėjas įveikė sunkią ligą.
Daugiau nei 50 metų scenoje praleidęs T.Cutugno nėra įnoringa žvaigždė. Štai kartą šis italas koncertavo Rumunijoje ir, užuot sėdęs į jam užsakytą limuziną, atsisėdo šalia vairuotojo, o vietoj prabangaus naktinio klubo pasirinko vakarienę mažame italų restorane.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. kornelija kornelija rašo:

    Sveiki,Buvau koncerte patiko,super,nepakartojama,ir gavau bucki,siltas zmogus mano akimis


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...