2015 Balandžio 29

Graži ir sveika šypsena – kiekvienam

veidas.lt

Shutterstock

Sunku rasti papuošalą, gražesnį už plačią ir sveiką šypseną. Deja, kartais atsitinka taip, kad ji užtemsta. Ir visai ne todėl, kad nebėra priežasčių šypsotis. Užtenka tiesiog netekti kad ir vieno danties ar būti priverstiems nešioti dantų plokštelę, kuri gali bet kada iškristi…

Šios dantų problemos, be abejo, daro įtaką mūsų šypsenos estetikai. Tačiau ne tik. Dantų trūkumas gali iš esmės atsiliepti mūsų sveikatai. Dėl to neretai sutrinka skrandžio veikla, nes tinkamai nesukramtomas maistas, išsikraipo sąkandis, pasikeičia veido forma, pradeda nykti žandikaulio kaulas. O kompleksas, trukdantis šypsotis ir atvirai bendrauti, gali peraugti į kitas psichologines problemas.

Bet susigrąžinti šypseną šiandien – paprasčiau, nei manote! Šiuolaikinės odontologinio gydymo metodikos siūlo atkurti sveiką šypseną dantų implantacijos būdu. Savo savybėmis implantuotas dantis tapatus žmogaus natūraliems dantims, juo galima laisvai kramtyti net kiečiausią maistą, danties implantas neleidžia tirpti žandikaulio kaului, taip išsaugodamas paciento sveikatą bei grožį, be to, protezo nereikia išiminėti, o tai leidžia žmogui vėl laisvai ir nuoširdžiai šypsotis.

Plačiau apie dantų implantus ir kaip juos pasirinkti, pasakoja UAB MED GRUPĖ atstovė Violeta Vinslovienė, su dantų implantais dirbanti jau daugiau nei 10 metų ir aktyviai bendradarbiaujanti su garsiausiomis Lietuvos klinikomis bei odontologijos specialistais.

 

Patikimas dantų implanto gamintojas – kokybės garantas

 

Gydymas dantų implantais nėra nauja odontologijos sritis. Pirmas dantų implantas žmogui įsriegtas daugiau nei prieš 50 metų. Šiuo metu implantų gamybos srityje didelė konkurencija – pasaulyje suskaičiuojama apie 1800 gamintojų, Lietuvoje parduodama per 20 skirtingų prekės ženklų dantų implantų, todėl dažnai pacientui, o kai kada net gydytojui, sunku išsirinkti tinkamą gaminį. Juk visi implantų pardavėjai sako tą patį: mūsų gaminiai patys geriausi.

Pasirinkimo klausimą apsunkina ir tai, kad iš tiesų dantų implantai prigyja tikrai gerai. Eliminavus neaiškios kilmės ir seno tipo implantus bei rizikos grupės pacientus, dantų implantų prigijimas siekia 96–100 proc. Abejotina, ar yra dar kokia medicinos sritis, teikianti tokią didelę gydymo sėkmės tikimybę.

Yra ne vienas veiksnys, lemiantis dantų implantacijos sėkmę: tai ir paciento sveikatos būklė (didelės rizikos grupę sudaro rūkaliai ir diabetikai), paciento kaulo ir dantenų storis, burnos higiena, pasirinktas gydymo metodas, gydytojo kvalifikacija ir, žinoma, pats implantas. Kadangi sėkmę lemia tiek daug veiksnių, nėra paprasta susigaudyti. Todėl kai kada rinkoje net galima išgirsti nuomonę, esą visi dantų implantai prigyja vienodai, todėl reikia rinktis pigiausią.

Tačiau labiau įsigilinę į šią sritį suprasite, kad tai netiesa. Bendradarbiaujant su Švedijos socialinio draudimo agentūra ir atlikus didžiausią nepriklausomą odontologijos srityje tyrimą (per devynerių metų laikotarpį ištirti 2765 pacientai, 11 311 implantų, 800 klinikų) buvo padarytos kelios išvados:

 1. Per devynerius metus buvo prarasta tik 3,4 proc. įsriegtų implantų. Ir tai labai geras procentas – panaši tikimybė yra netekti savų dantų.
 2. Implanto ilgaamžiškumas priklauso nuo gamintojo. Tarp tų 3,4 proc. prarastų implantų skirtingų gamintojų implantų sėkmė labai skyrėsi. Šveicarų gamintojo „Straumann“ implantų ilgalaikiu laikotarpiu buvo prarasta nuo 6 iki 60 kartų rečiau, palyginti su kitų gamintojų implantais.

Ar tai netikėta „Straumann“ sėkmė? Jokiu būdu ne. Tai 60 metų didelio ir sunkaus šveicarų darbo rezultatas. „Straumann“ – daugiausiai į mokslinius tyrimus investuojanti bendrovė, rasite per 3 tūkst. publikuotų mokslinių straipsnių. Todėl kiekviena smulkmena ir implanto techninė detalė yra apgalvota ir išbandyta.

Visi didieji gamintojai investuoja į mokslinius tyrimus, tačiau niekas nedaro to tokiu mastu. O nauji gamintojai, bandantys įeiti į rinką, tiesiog neturi lėšų ir laiko tyrimams. Juk šie trunka nuo penkerių iki 10 metų, kai vidutinis naujo implantų gamintojo amžius net nesiekia reikiamų 10 metų. Todėl tik laikas ir pacientai galės įvertinti, ar pavyko gamintojui sukurti kažką vertinga. Ir net jei pavyks padaryti neblogą implantą, kurio prigijimas siekia 96 proc., palyginti su „Straumann“ 99 proc., pagalvokime apie pacientą: ar kuris iš mūsų norėtų atsidurti tarp tų trijų procentų, kuriems implantacija nepavyko dėl to, kad buvo pasirinktas netinkamas implantas?

Taigi patikimas gamintojas ir moksliškai pagrįstas gaminys turėtų būti labai svarbūs kriterijai renkantis implantą. „Straumann“ – didžiausias pasaulyje gamintojas, užimantis 20 proc. pasaulinės rinkos, o Lietuvoje daugiau nei kas trečias įsriegiamas implantas yra pagamintas „Straumann“.

 

„Roxolid“ – lydinys, užtikrinantis implanto tvirtumą

 

Dantų implantai gaminami iš geriausiai žmogaus organizmo savybes atitinkančios medžiagos – titano arba cirkonio, o „Straumann“ kompanija savo produkcijai naudoja patobulintą patentuotą titano ir cirkonio lydinį – „Roxolid“. Moksliniais tyrimais patvirtinta, kad „Roxolid“ lydinio implantai geriau prigyja ir yra 30 proc. stipresni nei įprasti titaniniai. Įsivaizduokite, kad ant galvos bandote išlaikyti dramblį, – tokia didelė jėga spaudžia mažą implanto paviršių. Taigi, pasirinkus tinkamo lydinio implantą, gerokai sumažinama implanto lūžimo tikimybė ir garantuojamas jo funkcionalumas.

Maža to, „Roxolid“ lydinys daugeliu atvejų leidžia naudoti mažesnį implanto diametrą ir atlikti mažesnę intervenciją į organizmą. Lietuvių žandikauliai, kaip ir nemažai kitų Šiaurės šalių gyventojų, yra gana siauri, todėl daugeliui pacientų reikia augmentuoti kaulą. Tai bet kokiu atveju išbrangina procedūrą, o kai kada reikia ir dviejų etapų operacijos – tenka šešis mėnesius laukti, kol priaugintas kaulas prigis. Tyrimais įrodyta, kad naudojant „Roxolid“ implantus augmentacijos poreikis sumažėja perpus.

Tyrimai taip pat rodo, kad kuo mažesnė intervencija į kaulą dėl mažesnio implanto diametro, tuo stabilesnė ir ilgaamžiškesnė bus implantacijos procedūra. „Roxolid“ lydinys leido pagaminti trumpiausią pasaulyje 4 mm ilgio implantą, kuris skirtas labai mažai vertikalaus kaulo turintiems pacientams. Gydytojai odontologai, dirbantys su „Straumann“ implantais, visada patenkinti, kad dėl didelės „Straumann“ siūlomos gaminių įvairovės gali pritaikyti implantą kiekvienam pacientui individualiai.

 

„SLAactive“ – greitesnis prigijimas ir užtikrintas rezultatas

 

Patentuota implanto paviršiaus mikrostruktūra SLA daugelį metų laikoma auksiniu implanto paviršiaus padengimo standartu. „Straumann“ ją pirmieji pristatė 1997 m. ir davė naują kokybinį postūmį visai industrijai. Ji sukuriama smėliuojant ir ėsdinant implantą rūgštimi, tai pagerina kaulo augimo inicijavimo savybes ir iki 25 proc. pagreitina kaulo kristalizavimąsi.

Tačiau „Straumann“ žengė dar toliau – sukūrė implantą „Roxolid SLAactive“. Tai unikalūs „Starumann“ implantai, šiuo metu neturintys analogų pasaulyje. Šių implantų unikalumą lemia ypatingos jų paviršiaus savybės, kuriamos naudojant specialią technologiją „SLActive“. Šie implantai gaminami visiškame vaakume ir laikomi pakuotėse, pripildytose specialaus skysčio, – kad implantas neturėtų jokio sąlyčio su deguonimi ir ypatingosios jo paviršiaus savybės išliktų iki pat implantacijos.

Chemiškai aktyvus „Roxolid SLActive“ implanto paviršius „pritraukia“ kraują ir intensyviai stimuliuoja jame esančias daleles, atsakingas už gijimo procesus. Tai sumažina implanto neprigijimo riziką beveik iki nulio, o jo prigijimo laikas sutrumpėja perpus. Įprasto implanto atveju saugias protezavimo procedūras galima pradėti po implantacijos praėjus 6–8 savaitėms, o naudojant „Straumann“ „Roxolid SLActive“ implantą užteks palaukti vos 3–4 savaites.

 

Nauja šypsena tą pačią dieną

 

Pacientai būna patenkinti, kai implantacijos procedūra netrunka ilgai ir pakanka tik kelių vizitų. Dėl savo unikalios formos šveicariški „Straumann“ implantai neretai gali būti sriegiami iškart po natūralaus danties pašalinimo, to paties vizito metu. Atliekant šią procedūrą išvengiama papildomo apsilankymo pas gydytoją, kurių pacientai taip baiminasi.

Tačiau norėčiau pabrėžti, kad šis būdas gali būti taikomas ne visai atvejais. ~Immediat~ (momentinė) implantacija reikalauja kelių labai svarbių paciento sveikatos rodiklių. Visų pirma reikalingas pakankamas paciento žandikaulio kaulo kiekis, kuris delsiant gydyti tirpsta. Taip pat svarbu, kad būtų pakankamas dantenų storis, leidžiantis pasiekti maksimaliai gerą estetinį rezultatą ir implanto stabilumą. Per pirminę apžiūrą nustatoma paciento kaulo bei dantenų sveikata ir jeigu sąlygos tinkamos, gali būti taikoma ~Immediat~ implantacija. Maža to, esant tinkamoms sąlygoms ant „Straumann“ implanto gali būti iš karto pritaikomas ir laikinas danties vainikėlis, todėl pacientas jau tą pačią dieną džiaugiasi nauju gražiu dantimi.

 

Bedančių žandikaulių šypsenos atkūrimas su „Straumann“ ~Pro Arch~

 

Naujos kartos implantai suteikia galimybę grąžinti sveiką šypseną ir visiškai bedančius žandikaulius turintiems pacientams. Dėl unikalios „Straumann“ implantų formos ir struktūros gydytojai gali bedančius žandikaulius gydyti „Straumann“ ~Pro Arch~ metodu. Tai būdas, leidžiantis visam šypsenos lankui atkurti naudoti tik nuo keturių iki aštuonių implantų. Taip atkurta šypsena nevargina, leidžia laisvai kramtyti ir šypsotis, tarsi turint natūralius dantis. Maža to, prie implantų pritvirtintų dantų nereikia išiminėti, tokia kompozicija nereikalauja specifinės priežiūros, nesidėvi dėl nuolatinio išėmimo. Tai geriausias būdas vėl pasijusti jaunam ir nevaržomai šypsotis. O jei paciento sveikatos būklė leidžia implantacijai panaudoti tik keturis implantus – gerokai taupomi pacientų pinigai, ir tai yra dar viena priežastis šypsotis.

 

Šypsenos garantija visam gyvenimui

 

Lietuvos, kaip ir daugelio kitų šalių, įstatymai neleidžia gydytojams suteikti gydymo garantijos. Tačiau medicinos medžiagų gamintojams to niekas nedraudžia. Tikėdami savo gaminiais, „Straumann“ atstovai suteikia implantams viso gyvenimo garantiją. Tai reiškia, kad bet kurioje iš daugiau kaip 70 šalių bet kuriam gydytojui „Straumann“ pristatys implantus bei protezavimo dalis nemokamai, ir pacientui reikės sumokėti tik už gydymo procedūrą, bet ne medžiagas.

Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad implantuojantis gydytojas naudotų tik originalias implantų protezavimo detales. Pasaulyje gaminama daug tariamai šveicariškų implantų protezavimo dalis atitinkančių kopijų, tačiau moksliniais tyrimais įrodyta, kad nė viena kopija visiškai neatitinka originalių detalių ir dėl susidariusių mikrotarpų gali sukelti komplikacijas, protezavimo dalių lūžius ir laikančiųjų konstrukcijų atsipalaidavimą.

Garantija nustos galioti, jei protezavimui pasirinksite neoriginalias detales. Todėl mes rekomenduojame: jei „Straumann“ pasirinkote kartą, rinkitės visada, ir jūsų šypsenos nedrums jokie rūpesčiai.

Daugiau informacijos apie „Straumann“ implantus rasite ~www.straumann.lt~.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (8)

 1. marina marina rašo:

  Noriu turėti gražius ir sveikus dantis. Todėl, kai pradėjo kamuoti menkos problemos susijusios su dantimis užsirašiau iškart į kliniką. Manau, kad svarbiausia norint turėti sveikus dantis tai juos prižiūrėti turint net mažas problemas.
   

 2. Klinika Klinika rašo:

  Rekomenduoju http://www.altadenta.lt/

 3. Arunas Arunas rašo:

  Svarbu netik pasirinkti gerus implantus, tačiau tai gerą odontologą. Nesigailiu pasirinkęs Straumann implantus, jau 4 kai galiu kramtyti maistą ir nebijoti nusišypsoti. Taip pat nesigailiu pasirinkęs kliniką https://www.dantu-implantai.lt/

 4. Finansai Finansai rašo:

  Aš taip pat praeitą rudenį praradau du dantis, juos man ištraukė dėl karieso. Ilgai ieškojau odontologijos klinikos Vilniuje ir atradau Kristoforo kliniką, kurioje dantų implantavimo ir dantų protezavimo kainahttps://kristoforoklinika.lt/kainos/ yra tikrai gera. Kreipkitės į specialistą Gintautą Gumbelevičių ir tikrai neapsiriksite.

 5. Finansai Finansai rašo:

  Aš taip pat praeitą rudenį praradau du dantis, juos man ištraukė dėl karieso. Ilgai ieškojau odontologijos klinikos Vilniuje ir atradau Kristoforo kliniką, kurioje dantų implantavimo ir dantų protezavimo kaina https://kristoforoklinika.lt/kainos/ yra tikrai gera. Kreipkitės į specialistą Gintautą Gumbelevičių ir tikrai neapsiriksite.

 6. Audra Audra rašo:

  Musu visa seima dantu prieziura ir gydyma patikejome klinikai https://evadenta.lt/ nes specialistai malonus, perspektyvus, nuolat besitobulinantys. O ir pati klinikos aplinka nepaprastai jauki

 7. Emile Emile rašo:

  AS siulau pasiziureti ir pasirinti ir platesnio spektro https://www.pasiutuslape.lt/dantu-balinimas atsizvelgiant i kainas, aprasymus bei rekomendacijas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

 • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

  Apklausos rezultatai

  Loading ... Loading ...