2012 Gegužės 17

Google” pradeda rinkti nuotraukas “Google Maps Street View” Lietuvoje

veidas.lt


“Google” šiandien paskelbė Lietuvoje pradedanti rinkti nuotraukas padėsiančias pagerinti „Google Maps“ paslaugos kokybę bei įdiegti savo žemėlapiuose „Street View“ funkciją.

Jau artimiausiomis dienomis Lietuvos miestuose ir gatvėse pasirodys „Google“ automobiliai, rinksiantys nuotraukas, kurių pagrindu vėliau bus suformuoti Lietuvos miestų gatvių vaizdai.

„Street View“ yra milžiniško populiarumo sulaukusi „Google Maps“ funkcija, šiandien veikianti daugiau nei trisdešimtyje pasaulio šalių. Ji leidžia virtualiai keliauti miestų gatvėmis apžiūrinėjant panoramines nuotraukas panašiai į tai, kaip apžiūrinėtumėte pastatus ar kitus objektus patys eidami gatve. Ši funkcija taip pat veikia ir „Google Earth“ bei „Google Maps for Mobile“ programose.

Automobilių surinktos nuotraukos vėliau bus apdorotos ir kruopščiai sujungtos viena su kita taip, kad sudarytų ištisinį gatvės vaizdą. Šis procesas užtruks keletą mėnesių. Po to nuotraukos taps viešai prieinamos „Street View“ funkcijos „Google Maps“ žemėlapiuose naudotojams.

„Google“ suteikdama galimybę vartotojams naudotis šia funkcija ėmėsi ypatingų priemonių siekdama apsaugoti nuotraukose matomų žmonių bei jų turto privatumą. Prieš nuotraukas patalpinant internete visų nuotraukose matomų žmonių veidai bei automobilių numeriai yra suliejami taip, kad jų nebūtų galima identifikuoti. Tačiau net ir šiuo atveju vartotojai pageidaujantys visiškai pašalinti vieną ar kitą nuotrauką galės tai nesunkiai padaryti paspausdami nuorodą „report a problem“ („praneškite apie problemą“), kairiajame apatiniame nuotraukos kampe. Paspaudę nuorodą vartotojai turės užpildyti trumpą anketą nurodydami, kurią konkrečiai nuotrauką jie pageidauja pašalinti.

Vietovėse, kuriose „Street View“ funkcija jau veikia, panoramines gatvių nuotraukos galima pasiekti maksimaliai priartinus vaizdą „Google Maps“ žemėlapyje, arba užvedus oranžinį „Pegman“ žmogeliuką (esantį ekrano dešiniajame krašte) ant mėlyna spalva pažymėtos gatvės. Taip jūs visada galėsite apžiūrėti restoraną prieš atvykdami į jį, planuoti savo kelionę, susitarti dėl tikslios susitikimo vietos, ar tiesiog pasinaudoti papildoma pagalba ruošdami geografijos užduotį namų darbams. Ketinantys įsigyti nekilnojamąjį turtą galės išsamiai susipažinti su vietove bei apžiūrėti kaimynystėje esančius objektus bei nuorodas padėsiančias nepaklysti pakeliui. Prieš išvykdami į kelionę – galėsite detaliai apžiūrėti viešbutį, kuriame ketinate apsistoti, taip pat vietas, kurias ketinate aplankyti savo ilgai lauktų atostogų metu.

„Street View“ funkcija turėtų ypač sudominti verslo atstovus, kuriems sudaryta informacija nemokamai įdiegti „Google Maps“ informaciją savo interneto puslapiuose, taip padedant populiarinti savo viešbutį, restoraną, o taip pat lankytiną vietą tokią kaip biuras ar viešoji biblioteka.

Daugiau informacijos apie „Street View“ ir apie tai kaip ja galima pasinaudoti asmeniniais bei verslo tikslais rasite: http://maps.google.lt/streetview.

Informacija apie aktualius ir artimiausiu metu planuojamus „Street View“ automobilių maršrutus Lietuvoje bus pateikiama specialiai tam sukurtame puslapyje internete http://google.lt/streetview. Informacija šiame puslapyje pasirodys prieš automobiliams išvažiuojant į gatves.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...