2014 Gegužės 26

Geras universiteto dėstytojas – mokslo naujovių skleidėjas

veidas.lt

BFL

Jei universitetinėje aukštojoje mokykloje didžioji dalis akademinio personalo neužsiima moksline veikla, tai greičiau kolegija ar amato mokykla.

„Universitetai rengia specialistus visam šalies ūkiui, kurio sudėtinė dalis ir yra patys universitetai. Natūralu, specialistų negali rengti tie, kurie patys nėra specialistai“, – lakoniškai įvardija Lietuvos mokslo tarybos Mokslo politikos ir analizės skyriaus vedėjas dr. Eugenijus Stumbrys.
Aukštojo mokslo ateities šviesa priklauso nuo dėstytojų kompetencijos. Toks šūkis suformuluotas ir strategijoje „Europa 2020“, o įvairiuose tyrimuose duomenys apie dėstytojus pasitelkiami kaip universitetų kokybės indikatorius. Tačiau objektyvių skaičiais išreiškiamų kriterijų, koks dėstytojas – tobulas, nėra daug.
Vis dėlto vienas – neabejotinas: ne tik besigilinantys į mokslo naujoves, bet ir jas kuriantys dėstytojai mokslininkai gali ne tik išmokyti amato (kas yra labiau kolegijų ir amato mokyklų misija), bet ir išugdyti proveržį valstybėje galinčių padaryti intelektualių specialistų.
Tad šįsyk universitetų reitinge vertindami akademinio personalo prabą svarbiausiu rodikliu ir pasirinkome tai, kokia dalis jo turi mokslo laipsnį. Tam skyrėme net 90 proc. vertės „svorio“. Dešimtadalis vertinimo priklausė nuo universitetų gebėjimo pasikviesti dėstyti kolegų iš užsienio, nes tokie naujausių mokslo žinių ir dėstymo metodų mainai globaliame šiandienos pasaulyje labai reikalingi.
Vilniaus universitetas pagal šiuos parametrus – lyderis. Tačiau yra ir tokių universitetų, kuriuose dėstytojai be mokslo laipsnio štampuoja absolventus, beje, gana paklausius rinkoje.
Galima ploti katučių: kokia paklausa – tokia pasiūla. Tačiau labiau motyvuoti jauni protai gal todėl ir veržiasi studijuoti į prestižinius Didžiosios Britanijos universitetus, kurie todėl ir prestižiniai, kad ir savo pačių kuriamų naujausių mokslo žinių pagrindu ugdo ne kokioje smulkioje, bet pasaulinėje rinkoje konkurencingus specialistus, visuomenės lyderius.

Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės "Veido" straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę "veidas 212014" bei įvedę gautą
kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-21-2014-m
Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...