2011 Gegužės 23

Gatvėje į „Facebook“ registracijos klausimus žmonės atsakyti nenori

veidas.lt

BFL

Ar sutiktumėte nepažįstamajam gatvėje pasakyti savo vardą, pavardę, el. paštą, kur gyvenate, ką mėgstate veikti, kas yra jūsų draugai ir atskleisti kitus asmeninius dalykus?

Tokį eksperimentą nusprendė atlikti du vaikinai: išėję į gatvę jie klausinėjo žmonių tų pačių klausimų, į kuriuos reikia atsakyti norint užsiregistruoti socialiniame tinkle „Facebook“. Visa tai jie nufilmavo ir įkėlė į vaizdo įrašų svetainę „YouTube“.

Sparčiai populiarėjančiame filmuke užfiksuota nepatogių situacijų, pvz., vienam vyrui sudvejojus, ar jis nori atskleisti asmeninę informaciją, vaikinai jį nuramina: „Nesibaiminkite, mes tai parodysime tik maždaug 600 mln. žmonių.“ Link tokio aktyvių vartotojų skaičiaus šiuo metu artėja „Facebook“. Kitas vaikinas, paklaustas, ką šiuo metu veikia, atsako, jog geria kolą. Tuomet vienas apklausėjas išsitraukia garsiakalbį ir šią „svarbią žinią“ paskelbia visai gatvei.

Nors tyrimas atliekamas juokais, jis atskleidžia rimtą problemą: registruodamiesi interneto svetainėse ir keldami jose įrašus žmonės dažnai nesusimąsto, jog ši informacija bus prieinama viešai. „Puikus pavyzdys, kaip žmonės noriai dalinasi savo asmeninio gyvenimo smulkmenomis internete, siekdami dėmesio, tačiau paklausti tiesiogiai tyli lyg idiotai. „Facebook“ yra kvailystė“, – pastebi vienas komentatorius.

technologijos.lt

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...